Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 hours ago, Ayatollah said:

Uh, razbi me danas reakcija na Astro Zeku, imao glavobolju i temperaturu 38.5, proveo veći deo dana u krevetu. Sada mi je bolje, ali to možda zbog toga što sam popio Paracetamol, videćemo večeras. Ako ništa, makar sam odležao danas, kada sam i tako imao prazan dan.

 

Kada si je primio?

 

Ja danas izgoreh od 36,1 temp. Doduse malo me zateze rame gde su me bocnuli. Valjda je to to, pregrmeh, nece da reaguje prekostura jbg

 

edit, zeni isto nista sem zatezanja u ramenu. Bice da su nam koknuli placebo

Edited by Caligula
Link to comment
6 minutes ago, Shitgenstein said:

 

Zanima me kad mogu da očekujem nekakav imunitet posle prve doze AZ, jel nekom rečeno nešto ili da kažete vi što pratite stručnjake?

Nešto ne nalazim info na netu, a pri pelcovanju mi rekli "imuni odgovor je individiualan".

 

posle 14 dana

 

kauboje, nije valjda da si preteko :ohmy:

Link to comment

Moze da bidne. Ja primio Svemir Zeku u petak. Tak dan ništa. Subota, ceo dan jeza bez temperature. Danas, nedelja, solidna kostobolja i bol u ramenu koji prolaze i vracam se u normalu. 

Nadam se da je to sve od jednog kunica. 

 

Kada mi sa zekom mozemo da ocekujemo neki imuni odgovor? Nije valjda 12 +3 nedelja? 

Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

Uh, razbi me danas reakcija na Astro Zeku, imao glavobolju i temperaturu 38.5, proveo veći deo dana u krevetu. Sada mi je bolje, ali to možda zbog toga što sam popio Paracetamol, videćemo večeras. Ako ništa, makar sam odležao danas, kada sam i tako imao prazan dan.

Ma, paracetamol je ionako preporučen, za slučaj da ti dodje neka temperatura. Popij par paracetamola(do max. 6x500 mg dnevno) i sve će da bude ok.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, foto said:

Moze da bidne. Ja primio Svemir Zeku u petak. Tak dan ništa. Subota, ceo dan jeza bez temperature. Danas, nedelja, solidna kostobolja i bol u ramenu koji prolaze i vracam se u normalu. 

Nadam se da je to sve od jednog kunica. 

 

Kada mi sa zekom mozemo da ocekujemo neki imuni odgovor? Nije valjda 12 +3 nedelja? 

pa rekoh već posle 14 dana kreće da bustuje

ja ništa, kao da i nisam primio

Link to comment
11 minutes ago, Caligula said:

 

Kada si je primio?

 

Ja danas izgoreh od 36,1 temp. Doduse malo me zateze rame gde su me bocnuli. Valjda je to to, pregrmeh, nece da reaguje prekostura jbg

 

edit, zeni isto nista sem zatezanja u ramenu. Bice da su nam koknuli placebo

Juče u 15:30.

 

Vratila mi se temperatura večeras, ali manja nego ona tokom dana, a ni glava me više ne boli. Znajući sebe, do jutra će da bude sve OK.

  • +1 1
Link to comment
A, bre, Veljo, kako se ti ne uvali pre 3 nedelje kada su medijski, odnosno društveno/politicki radnici bili pelcovani dzumle na sajmu? 
Šokantno!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
34 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mene nešto glava boli i krsta.
Rame ok.
Ali ono što me čudi je što uopšte nisam ni primio vakcinu!

rokni i ti paracetamol.

pa nastavi da se čudiš bezbolno... :hihi:

  • +1 1
Link to comment

Prijavljen od prvog dana za sve vakcine u lokalnom domu zdravlja, pa sam onda menjao na dve nedelje između NS-a i lokalnog DZ-a u zavisnosti od toga šta je na raspolaganju i onoga što su ljudi prijavljivali da trigeruje poziv eUprave. Keva mi je u kritičnoj grupi i plašila se vakcine, a ima još ekipe i drugara za koje sam verovao da bi ih prelomilo ako znaju uživo nekog ko se vakcinisao, pa sam se zato nadao da će da zovu čim pre. Nikad ništa. U međuvremenu, prijavila se većina njih, ćaleta zvali odmah sledeći dan nakon prijave i uboli kineza, ali keva se i dalje ne da. Napokon, poslednji ponedeljak stigao poziv za skvo i za gomilu bliskih mi ljudi, sve ih fajzerovali u lokalu (sami medicinari se iznenadili fajzerom) i sabili u 30 minuta razmaka (što verovatno znači da nema još mnogo prijavljenih), mene iskulirali iako mi je poslednja prijava bila tu, na sve vakcine. Kad su se oni vakcinisali, prošli svi super i bez ozbiljnih nuspojava, prijavila se i keva (yes!), i nju odmah pozvali posle dva dana. Mene opet preskočili. Ja popizdim (naravno, drago mi zbog svih njih), u četvrtak stavim samo AstroŽenicu i Rajfajzena, i stavim iz zajebancije Sremsku Mitrovicu. U petak uzmem fon da vratim prijavu na lokalni DZ, kao ko ga jebe, čekaću još, bitno da bodu ljude, kad ono u tom trenutku stiže poziv za ponedeljak. Posle me zvali da prilagode termin i da jave da ću dobiti AZ. Tako da, sutra pičim preko Fruške po svoju dozu.

Živeo Sirmijum! Živela AstroŽenica!

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...