Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

5 minutes ago, Pramheda said:

Ne znam zašto nije obavezna za sve, a i pitanje je da li je tako nešto moguće u zemlji Srbiji. Ono što znam jeste da sam sa trećom dozom završio zvanično sa vakcinacijom protiv kovida, pa makar tražili još 10 bustera nakon treće...

Dr Pekka Puska, nosilac svakako najpoznatijeg javnozdravstvenog projekta ikad, na svom izlaganju u Ženevi 2002. je sasvim jasno rekao - potrebna je ne prosto politička podrška, nego national political commitment...

(projekat Severna Karelija). 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Sammael said:

Rekao bih da na početku nije bila obavezna jer nisu mogli da garantuju dovoljne količine za sve, a onda kad je taj voz prošao, sve se svelo na politiku i fokus grupe. 

 

Odgovorni su bezmudi političari diljem globusa.

 

Da, odgovor na ova pitanje je jednostavan ali taj jednostavan odgovor otvara mnoga druga pitanja koja nisu nuzno vezana za vakcinaciju vec za shvatanje leadership-a danasnjih politicara. Nijedan od njih nece da stisne i uradi pravu stvar, ono sto je odavno trebalo uraditi, samo zbog toga da ne bi potencijalno izgubili neki jebeni glas. Radije ce da odgovornost prebace na zdrav razum stanovnistva (kojeg, inace, sistematski pokusavaju da uniste) a onda se zestoko ostrvljuju na one koji nisu pokazali dovoljno zdravog razuma i sikaniraju ih na razne nacine, koristeci maltretiranje kao zamenu za pravnu regulaciju.

 

Nekada davno mi je jedan ozbiljno mudar covek rekao da kad nisam siguran oko toga sta je najbolje resenje za neki problem ili moram da biram izmedju nedovoljno doobrih resenja najpametnije je da izaberem resenje koje je najjednostavnije. Njegovo obrazlozenje je da je najjednostavnije resenje u prednosti nad drugim nedovoljno dobrim resenjima zato sto ga je najlakse objasniti i najlakse implementirati. Ovde je uradjeno upravo suprotno.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam primio prvo dva Sinofarma, a zatim Fajzer, tkd bi četvrta vakcina meni bio drugi Fajzer, nemam neki problem s tim, mislim, super ako bude apdejtovan, ali nije obavezno.

 

Ne radi imuni sistem tako što nakon vakcine zna da (brzo) napravi antitela samo za mutaciju iz vakcine, a za ostale mutacije je "slep", tkd ima smisla s vremena na vreme "trigerovati" ga (imuni sistem). 

 

Možda će omikron mutacija završiti posao imunizacije kod svih, videćemo.

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Kao sto rekoh i njemu, nisam slep da ne znam sta sam procitao i savrseno sam svestan toga sto pises, dragi Captain Obvious. Medjutim, ovaj tekst je napisan u kontekstu jednog konkretnog coveka i njegove konkretne sposobnosti da zarazi bilo koga, tako da je irelevantno kakva je opsta dinamika sirenja virusa u populaciji. Nisi procitao ceo tekst, nisi razumeo kontekst, pametno bi bilo da se uzdrzavas od ponasanja karakteristicnog za gospodina sa tvog avatara. Cenim po tvojim postovima da si uzeo taj avatar iz sprdnje i ironije a ne zato sto ti je covek na njemu idol.

Pročitao sam ono što si citirao na temi o vakcinaciji. I kritikovao ono što je u tom citatu pogrešno.

 

Taj tekst možda ima još 20 krasnih stranica pre i 50 kasnije, i možda ja mašim tih 70 stranica krasnog konteksta, al onda si ti sjebao citat jer nisi pružio taj krasni kontekst na uvid. 

 

Link to comment
1 minute ago, Zverilla said:

Pročitao sam ono što si citirao na temi o vakcinaciji. I kritikovao ono što je u tom citatu pogrešno.

 

Taj tekst možda ima još 20 krasnih stranica pre i 50 kasnije, i možda ja mašim tih 70 stranica krasnog konteksta, al onda si ti sjebao citat jer nisi pružio taj krasni kontekst na uvid. 

 

 

Zar nisam stavio link na ceo tekst?

 

edit: Fuck. Nisam. Izvinjavam se zbog toga.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, adam said:

zivo me interesuje kako smo od skoro pa kolektivnog forumskog stava da se jebe mater debilima koji nece da se vakcinisu dosli do toga da je to fasizam i da je korektan narativ da nije u redu napadati ljude koji ne zele da se vakcinisu jer je slobodan izbor svetinja. i to bas u ovih par nedelja otkako je pocela djokovic saga.

 

mora da je zato sto djokovicev izbor da se ne vakcinise nema nikakav uticaj na nase stavove o vakcinama. :sleep:

 

Interesantan pokusaj ali promasen fudbal. Prvo, zbog toga sto ovaj slucaj nije "Srbin protiv sistema" vec visokoprofilni globalni skandal koji je otvorio ova pitanja daleko van granica Srbije. Drugo, zbog toga sto "jebati mater vakcinisanima" strogom primenom zakona nije isto sto i jebati im mater napujdavanjem rulje na njih. Trece i najvaznije, zato sto na ovom forumu, koliko se secam, ama bas niko nije napisao da je "jebavanje majke nevakcinisanima" fasizam. To si izmislio dok si pisao post da bi pojacao poentu.

Edited by harper
Link to comment
8 minutes ago, adam said:

zivo me interesuje kako smo od skoro pa kolektivnog forumskog stava da se jebe mater debilima koji nece da se vakcinisu dosli do toga da je to fasizam i da je korektan narativ da nije u redu napadati ljude koji ne zele da se vakcinisu jer je slobodan izbor svetinja. i to bas u ovih par nedelja otkako je pocela djokovic saga.

 

mora da je zato sto djokovicev izbor da se ne vakcinise nema nikakav uticaj na nase stavove o vakcinama. :sleep:

 

Rekao bih da pored očiglednog slona u sobi ima još 2 razloga:

 

1. U diskusiju su se uključili ljudi koji pre nisu ovde zalazili.

2. Poluinformacije o omikronu su navele mnoge (i RL i ovde) da preispituju mišljenje o vakcinama.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, adam said:

zivo me interesuje kako smo od skoro pa kolektivnog forumskog stava da se jebe mater debilima koji nece da se vakcinisu dosli do toga da je to fasizam i da je korektan narativ da nije u redu napadati ljude koji ne zele da se vakcinisu jer je slobodan izbor svetinja. i to bas u ovih par nedelja otkako je pocela djokovic saga.

Eto ga i pitanje i odgovor. Mnogima nije bio primaran zdravstveni motiv već želja da se što pre vrate  normalnom životu. Oni su agresivniji a Đoković je bio samo detonator. Usput, kad su ga se lišili, uvideli su da ni taj slobodni život nije baš bio toliko slobodan. Oni koji su vakcinaciju posmatrali isključivo sa medicinskog aspekta su to i obavili i nemaju potrebu da dalje polemišu. Hoćeš-nećeš, to je dovoljno. Ako si pristao, čemu kopanje po sastavu vakcine, beskonačne (ne)stručne rasprave. Kupio si ajfon pa ga nećeš tresnuti o beton da vidiš šta ima unutra. Ćuti i vozi (ili samo ćuti).

Link to comment
19 minutes ago, harper said:

 

Interesantan pokusaj ali promasen fudbal. Prvo, zbog toga sto ovaj slucaj nije "Srbin protiv sistema" vec visokoprofilni globalni skandal koji je otvorio ova pitanja daleko van granica Srbije. Drugo, zbog toga sto "jebati mater vakcinisanima" strogom primenom zakona nije isto sto i jebati im mater napujdavanjem rulje na njih. Trece i najvaznije, zato sto na ovom forumu, koliko se secam, ama bas niko nije napisao da je "jebavanje majke nevakcinisanima" fasizam. To si izmislio dok si pisao post da bi pojacao poentu.

oh!

 

otkud ti u prici srbija, sistem, australija, zakoni, rulja?

 

ja govorim iskljucivo o promeni stava o vakcinaciji na ovom forumu koji je i te kako vidljiv a krenuo je otkako je krenula frka s djokovicem.

 

istina - niko nije direktno napisao da je jebanje keve nevakcinisanima fasizam nego se zbog odluke vlasti australije da jebe kevu nevakcinisanom djokovicu australiji prisivao fasizam. a pominjala se i propast civilizacije i hitler i gering licno.

 

nepismen - edip

 

 

Edited by adam
  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
30 minutes ago, Sammael said:

 

Rekao bih da pored očiglednog slona u sobi ima još 2 razloga:

 

1. U diskusiju su se uključili ljudi koji pre nisu ovde zalazili.

2. Poluinformacije o omikronu su navele mnoge (i RL i ovde) da preispituju mišljenje o vakcinama.

1. moguce.

2. sta znam, moguce da je u pitanju tajming pa se preispitivanje zbog omikrona poklopilo s djokovicevim nevoljama al ja bih ipak rekao da je djokoviceva saga bila presudna.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, adam said:

istina - niko nije direktno napisao da je jebanje keve nevakcinisanima fasizam

 

 

Dakle, lagao si. Boli te djokovic, nije laganje toliko strasno kad covek jednom navikne.

 

BTW, bukvalno nijedan jedini forumas, niti forum kao takav, nije promenio misljenje o vakcinama nakon sto se ovaj slucaj desio. Jedan jedini koji je otvoreno bio protiv vakcinacije popasao je ban od najmanje 90 dana, eno ga dole na objavama. A to sto se desilo Djokovicu i sto su ljudi komentarisali je vezano za prirodu ovog konkretnog slucaja i nema veze sa vakcinacijom. Sutra neko da izadje i ubije nekog zato sto je nevakcinisan to ce i dalje biti ubistvo, nece biti neki drugi prekrsaj zato sto mu je motiv bio specifican.

 

Ali, otkud ja o raspravi o Djokovicu na teniskoj temi. Pravo pitanje je otkud ti. Ja sam na toj temi napisao ne znam ni sam koliko postova, verovatno vise nego na bilo kojoj drugoj. A vratio sam se na forum, ako te bas zanima, jer mi je dovoljno isla na kurac najezda horde pravovernih na temu za koju su navodno totalno nezainteresovani.

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Dakle, lagao si. Boli te djokovic, nije laganje toliko strasno kad covek jednom navikne.

 

BTW, bukvalno nijedan jedini forumas, niti forum kao takav, nije promenio misljenje o vakcinama nakon sto se ovaj slucaj desio. Jedan jedini koji je otvoreno bio protiv vakcinacije popasao je ban od najmanje 90 dana, eno ga dole na objavama. A to sto se desilo Djokovicu i sto su ljudi komentarisali je vezano za prirodu ovog konkretnog slucaja i nema veze sa vakcinacijom. Sutra neko da izadje i ubije nekog zato sto je nevakcinisan to ce i dalje biti ubistvo, nece biti neki drugi prekrsaj zato sto mu je motiv bio specifican.

 

Ali, otkud ja o raspravi o Djokovicu na teniskoj temi. Pravo pitanje je otkud ti. Ja sam na toj temi napisao ne znam ni sam koliko postova, verovatno vise nego na bilo kojoj drugoj. A vratio sam se na forum, ako te bas zanima, jer mi je dovoljno isla na kurac najezda horde pravovernih na temu za koju su navodno totalno nezainteresovani.

 

dobr, ja sam i lazov i ne razumem sta citam pa mi se prividja svasta. al makar znam na kojoj sam temi.

 

a ti vidi.

 

edit - i da dodam. ja nisam nigde napisao, niti mislim, da su ljudi promenili stav o vakcinaciji nego sam pisao o promeni stava o nevakcinisanima.

 

cist da ne bude da samo ja ne znam sta sam procitao. :sleep:

Edited by adam
  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Ted said:

 

...realno, najgora stvar koju možeš da uradiš jeste da se upustiš u ocenjivanje o tome koje glup/pametan i da kreneš da deliš ljude po tom osnovu. vi glupaci treba da poslušate mene jer sam ja pametniji od vas i moje je mišljenje naučno zasnovano. ne znam ni za jedan slučaj u istoriji da je ta vrsta propagande dala neki rezultat. niti bilo koga ozbiljnog ko bi krenuo tim putem.

"Problemčić" je, imho, i u tome što se dugo aktivno radi na stvaranju, razvijanju i podjarivanju ovakvih podela - nema veze da li govorimo o vaksima/antivaksima ili zaposlenima u državnoj službi vs. freelancerima, you name it - primera je milion. Potreban je samo triger da se krene... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...