Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

  • 2 years later...

well. treba mi fora. umreo mi je bubamoto na kome je bio primarni viber. kad pokushm da istaliram na tzv drugi mobilni uredjaj, u koji sam udenula i karticu za koju je vezan viber, tera me da skeniram qr primarnim uredjajem ili da aktiviram kod sa istog tog, koji fizichki ne radi. chitala po netu, ne nashla nishta, jer slepa kod ochiju valjda...

sent from my nije bubamoto

Link to comment

Ja sam skoro menjao telefon (prebacio sim karticu u novi) i proces nije ukljucivao nikakav qr code. Pri aktivaciji vibera uneo sam svoj broj telefona, dobio sms sa kodom koji sam uneo i to mi je postao aktivni viber nalog (a na starom se automatski izlogovao):think:

Link to comment
Ja sam skoro menjao telefon (prebacio sim karticu u novi) i proces nije ukljucivao nikakav qr code. Pri aktivaciji vibera uneo sam svoj broj telefona, dobio sms sa kodom koji sam uneo i to mi je postao aktivni viber nalog (a na starom se automatski izlogovao):think:
kapiram. meni se taj korak nije desio. restartovala, s karticom, bez kartice, ista stvar.

kad malo bolje razmislim to mi se desilo isto sa kevinim telefonom, s tim shto je njoj jeste poslao kod na sms, ali joj nikad nije povukao ni kontakte ni istoriju niotkud, nego otvorio potpuno novi svezi viber :blink:

sent from my nije bubamoto

Link to comment
  • 4 months later...

Ne znam gde ću pa ajd ovde da pitam. Da li je neko skoro uzimao naslednicima (10ak god) prvi komp i ako jeste, znate li šta valja da se instalira ili setuje kao neka zaštita za decu?

 

Ne bih da mu ograničavam Win usera jer, pa neće moći da si instalira sve gluposti koje želi, ali opet valjalo bi bar onemogućiti pristup nekom delu interneta, XXX, darkweb i slično.

Link to comment

Ja sam to resio na ruteru koji nudi child protection. (Asus model)  Ako mu das admin nalog na kompu brzo ce  zaobici razne toolove.

 

Naravno jedina mana je kad se kaci laptopom/mobilnim/tabletom kod nekog drugog ali u mom slucaju to jos uvek nije problem.

 

  • +1 1
Link to comment

To jedino moze na ruteru da se resi, da odredjena IP adresa ne moze na odredjene adrese. Samo je pitanje da li i kako se na kucnom ruteru to namesta.

Das tom racunaru fiksnu IP adresu iz opsega koji ima, najcesce 192.168.1.* i onda toj adresi ogranicis sta treba.

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

Može neki DNS filtering, nude se te opcije sa podešavanjima, znam za OpenDNS, imaju plaćenu opciju, nije zvučalo skupo, Eset ima parental control koji je isto DNS

 

EDIT: eset izgleda samo android app :/

Edited by Vapad
Link to comment

Nema tehnicketm odbrane od neta: kako kod kuce, tako i jos vise svakodnevnim kontaktima sa ispisnicima :isuse: u skoli, na stranu drazi probijanja zabrana, iskusenja prelazenja granica: jedini, ali i najnekomforniji iole efikasan nacin je biti koliko god se moze u toku, komentarisati, jednom recju biti opipljivo i konkretno prisutan.

U ekstremnim slucajevima fizicki ograniciti kompjutersko/telefonsko vreme na odredjen broj sati, ne kao kaznu mada i to igra, nego kao pokusaj da se skrene paznja na potrebu (samo)kontrole i njenog negovanja.

U principu, radi se o unapred izgubljenoj bici :D, ali svaki oblik saradnje oko kompjutersko telefonskih rabota vise vredi od bilo kog softvera, za utehu je samo zajedno provedeno vreme i mogucnost uticanja, razvijanja kakve-takve kriticke svesti...

Jebiga...

Link to comment

jbg, ti si sad njemu sustinski rekao da "pravilno vaspita dete"  i ne bere brigu

 

radi se o detetu od 10 godina, naravno da ce da "istrazuje" i naravno da postoje tehnicki nacini da se dete te dobi "odbrani" makar u odredjenoj meri od neprimernih sardzaja, uostalom neki od tih nacina su navedeni u prethodnim postovima

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

jbg, ti si sad njemu sustinski rekao da "pravilno vaspita dete"  i ne bere brigu

Nisam mu to rekao niti bih ikada upotrebio izraz pravilno vaspitati dete. :isuse: 

Bold pripisujem tvojoj hronicnoj nadrkanosti radije nego ucitavanju i/ili bezobrazluku.

Dakle, nemoj da prevodis i tumacis moje postove, napisao sam - na osnovu licnog iskustva - ono sto sam napisao, ni manje ni vise.

Ukratko -ne seri molim te i obidji me.

Sustinski.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...