Jump to content
IGNORED

Ro18nd Garros 2020


Tsai

Recommended Posts

Edit: Odnosno ako se Djokovic sluzi med. tajmautom u druge svrhe osim medicinskih. To je upitno i ne desava se frekventno koliko Nadalov ritual pred svoj servis, na granici dozvoljenog. Slicno na protivnicki nakon odmora zna da kasni i dodatno protivniku remeti ritam nakon sto se pojavi na bejzlajn, "francuska sobarica" stajl.

 

To su sve sitni detalji koje malo ko pamti na kraju krajeva ionako.

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
50 minutes ago, Greek Freak said:

Meni ne deluje da je lako nabrojati elemente teniske igre u kojima je Nole bolji od "jednodimenzionog" Rafe. Jedino mi ritern pada na pamet kao "safe bet". A ima argumenata i za drugu stranu. Na primer, iako na pocetku karijere fokusiran dosta iskljucivo na igru sa osnovne linije, Rafa je vec godinama itekako na "ti" sa igrom na mrezi, sto se ne moze bas reci za naseg sunarodnika. 

Novak uzeo jedini RG kad nije bilo Spanca, ali je zato teniski analfabeta svako ko ne vidi da je nas Noksa ocigledno kompletniji od iberijskog valjaca u blatu... how yes no.

Taj iberijac je sam rekao da je Novak na vrhuncu igrao najbolji tenis koji je ikada igran, ako već poredimo udarac po udarac ali naravno da nisam mislio na to kada sam pisao o svestranosti. Tehnički su obojica dostigli nezamislivo, dva genija. Novak ima najbolji ritern i bekend svih vremena, Nadal je u riternu vrlo blizu, ali po meni malo ispod. Pa Nadalov top spin forhend i pokrivanje terena, pa Novakova konstantonst sa osnovne linije i tako dalje. Obojica napreduju i menjaju igru i dalje. Rafa je pre Novaka unapredio igru na mreži ali je i Novak sada vrhunski u tom segmentu. Na tom svemirskom nivou svestranost se ne odnosi na osnovne tehničke elemente već na stepen dominacije u različitim uslovima i protiv različitih protivnika, a tu je statistika jasna. Da, obojica imaju fantastične tehničke elemente, fantastičnu taktiku, fantastično telo, fantastičnu konzistentonst, fantastičan killer instinct I sve ostalo ali Novakova kombinacija tih elemenata mu omogućava dominaciju u većem opsegu uslova nego Nadalu njegov paket. Novak je svestraniji i prilagodljiviji, a Rafa je dominantniji u svojoj kući.

 

 

Edited by Heaviside
Link to comment

Rafa ima jedan AO (kao što i Novak i Rodzer imaju po jedan RG), ima valjda 2 Wimbledon-a i 4 US Opena.

Dosta tih slemova (ako ne i sve, mrzi me da provjeravam) je osvajao preko Novaka i Feda.

 Novak i Federer, s druge strane, to nisu uspijevali na RG-u.

 

Istina je naravno da je Rafa prije svega kralj šljake, ali gore navedeno je više nego dovoljno da ne može biti fer zvati ga jednostranim.

 

Link to comment

preko federera je osvojio onaj epic vimbldon 2008, vimb 2010 je dobio berdiha u finalu, do finala setnja

 

ao preko federera

 

uso je osvojio preko novaka 2010 i 2013. 2017 je imao setnju, kevin anderson u finalu , pcb polufinale.. zreb izmedju 500. i mastersa. 2019. je imao samo medvedeva u finalu.

 

novak je osvojio 3 vimbldona preko federera i 2 preko nadala, 2 US preko federera i 1 preko nadala

 

neko je kacio zanimljivu statistiku, da je procentualno najteze protivnike (ubedljivo) imao novak, pa nadal, pa deda

Link to comment

Čovek se ladno raspravlja sa tezom koju je sam jedini izneo da je osvajač sva četiri slema jednostran igrač :D idi brate ispred ogledala pa pričaj sam sa sobom, štedi resurse i ne smaraj pošten svet.

 

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Taj iberijac je sam rekao da je Novak na vrhuncu igrao najbolji tenis koji je ikada igran, ako već poredimo udarac po udarac ali naravno da nisam mislio na to kada sam pisao o svestranosti. Tehnički su obojica dostigli nezamislivo, dva genija. Novak ima najbolji ritern i bekend svih vremena, Nadal je u riternu vrlo blizu, ali po meni malo ispod. Pa Nadalov top spin forhend i pokrivanje terena, pa Novakova konstantonst sa osnovne linije i tako dalje. Obojica napreduju i menjaju igru i dalje. Rafa je pre Novaka unapredio igru na mreži ali je i Novak sada vrhunski u tom segmentu. Na tom svemirskom nivou svestranost se ne odnosi na osnovne tehničke elemente već na stepen dominacije u različitim uslovima i protiv različitih protivnika, a tu je statistika jasna. Da, obojica imaju fantastične tehničke elemente, fantastičnu taktiku, fantastično telo, fantastičnu konzistentonst, fantastičan killer instinct I sve ostalo ali Novakova kombinacija tih elemenata mu omogućava dominaciju u većem opsegu uslova nego Nadalu njegov paket. Novak je svestraniji i prilagodljiviji, a Rafa je dominantniji u svojoj kući.

 

 

Hvala na detaljnom obrazlozenju svog stava, sad mi je mnogo jasnije na sta si mislio. U sustini, slazem se sa svim sto si napisao, osim sa zakljuckom. Smatram da, s obzirom na sve faktore u jednacini, nije tako lako odrediti ko je kompletniji igrac. 

U svakom slucaju, kad pomislim na njih trojicu i privilegiju da ih sve ove godine gledamo kako se kidaju i guraju medjusobno ka perfekciji, setim se citata iz Troje -  "If they ever tell my story, let them say I walked with giants. Men rise and fall like the winter wheat, but these names will never die. Let them say I lived in the time of..."

Link to comment
7 hours ago, Greek Freak said:

U sustini, slazem se sa svim sto si napisao, osim sa zakljuckom. Smatram da, s obzirom na sve faktore u jednacini, nije tako lako odrediti ko je kompletniji igrac.

 

Ovo ko u onom vicu sa Borom Jovićem i medvedom... :D

 

Spoiler

 

- Jesmo juče putovali ceo dan i medved je bio sa nama?

- Jeste.

- Jel medved bio sa nama sinoć kad smo zanoćili a ti si stražario?

- Jeste.

- Pa gde je sad medved???
- Koji medved?

 

 

  • Haha 1
Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...