Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Konačno se nazumirao tim prve postave uz dozvoljene korekcije na štoperu Erak 1 ili 2, i pozicija Kange rotacija sa Ivanić/Nikolić, ostalo je sve tankosava čak i mali Gavrić ne može ništa pokazati pored Vukana, Gobelje i Petrovića. Ovo sinoć je bio atomski fudbal za naš nivo, upravo sve ono što smo naučili na svojoj koži od Bajerna, PSG  i Totenhema sad smo u stanju da reprodukujemo ka drugim rivalima, što je svakako pohvalno u ovoj sezoni.

Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

 

Znači, razlaz sa Sekuom na zimskoj pauzi?

 

Valjda produže posudbu. 

 

Potpuno je neverovatno koliko je dubok rasizam srpskih sportskih "novinara", doslo je dotle da ona Grofova balerina sa Mocartsporta Darjan Nedeljkovic napise u tekstu da je Zvezda primila gol zbog "pada koncentracije Sanogoa koji je karakteristican za te africke tamnopute momke". Sanogo je, inace, imao dve takve situacije koje nisu rezultirale golom, gol smo primili zbog dve vezane greske Veljka Nikolica u jednom posedu koji je najpre uvalio losu loptu Sanogou a onda odbitak nije ispucao. I meni je delovalo tokom prenosa da je gol Sanogov ali se na snimku vidi da covek ni u jednom trenutku nije imao potpuno kontrolu nad loptom. Ali Veljko Nikolic je "nase dete", ne daj Boze da se njemu pripise greska kad se vec za nju moze optuziti "africki tamnoputi momak". Isto vazi i za onaj zuti karton, niko ne spominje da je taj zuti bio posledica toga sto je Gobeljic samog sebe uvalio u sranje bez potrebe a onda, da ne bi on pogresio, gurnuo loptu Sanogou koji je bio pod pritiskom i morao da se zagradjuje.

 

Prevelika je otkupna klauzula za njega (2 miliona) i ako Arapi budu insistirali na njoj na zimu cemo traziti zamenu. Sanogo je izvanredan igrac i mnogo nam posla zavrsava na sredini terena ali nacin na koji igra fudbal podrazumeva da ce na svakoj utakmici dobiti najmanje zuti karton i tu svejedno, ostao on ili ne, treba razmisljati o alternativi. Uzasno je grub i neoprezan u startovima, verovatno zato i ne igra u jacim ligama.

 

P.S. Ucinkom iz ove poslednje utakmice Ben je na svojoj 101. utakmici dosao do ukupnog ucinka od zavidnih 55 golova i 26 asistencija.

  • +1 3
Link to comment

da kazem najbolja utakamica unazad ihahaj.. dobro, protiv lpoola je u smislu jacine, bilo je i ono silovanje ventsplilsa pod robijem, al u smislu dominacije na terenu, stvaranja sansa, plus i ako se uzme da sa druge strane nisu bili neki levati, vec dobro organizovana ekipa, ondak mozemo reci da davno nismo videli takvu utakmicu kao sinoc..

i ko bi kazao da nakon najgore utakmice u sezoni, protiv slabasnog javora(gde ne bi dali gol da smo imali jos 3 penala), samo par dana kasnije usledi ovakvo rasturanje u evropi.. stobse reklo lopta je okrugla, batina ima dva kraja.. :fantom:

Edited by Shaq
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Potpuno je neverovatno koliko je dubok rasizam srpskih sportskih "novinara", doslo je dotle da ona Grofova balerina sa Mocartsporta Darjan Nedeljkovic napise u tekstu da je Zvezda primila gol zbog "pada koncentracije Sanogoa koji je karakteristican za te africke tamnopute momke". Sanogo je, inace, imao dve takve situacije koje nisu rezultirale golom, gol smo primili zbog dve vezane greske Veljka Nikolica u jednom posedu koji je najpre uvalio losu loptu Sanogou a onda odbitak nije ispucao. I meni je delovalo tokom prenosa da je gol Sanogov ali se na snimku vidi da covek ni u jednom trenutku nije imao potpuno kontrolu nad loptom. Ali Veljko Nikolic je "nase dete", ne daj Boze da se njemu pripise greska kad se vec za nju moze optuziti "africki tamnoputi momak". Isto vazi i za onaj zuti karton, niko ne spominje da je taj zuti bio posledica toga sto je Gobeljic samog sebe uvalio u sranje bez potrebe a onda, da ne bi on pogresio, gurnuo loptu Sanogou koji je bio pod pritiskom i morao da se zagradjuje.

 

Prevelika je otkupna klauzula za njega (2 miliona) i ako Arapi budu insistirali na njoj na zimu cemo traziti zamenu. Sanogo je izvanredan igrac i mnogo nam posla zavrsava na sredini terena ali nacin na koji igra fudbal podrazumeva da ce na svakoj utakmici dobiti najmanje zuti karton i tu svejedno, ostao on ili ne, treba razmisljati o alternativi. Uzasno je grub i neoprezan u startovima, verovatno zato i ne igra u jacim ligama.

 

P.S. Ucinkom iz ove poslednje utakmice Ben je na svojoj 101. utakmici dosao do ukupnog ucinka od zavidnih 55 golova i 26 asistencija.

 

Na stranu govnar iz Mocarta, mislim da Sanogo jeste (prvi) zasrao kod gola posto je zadrzavao loptu otprilike na liniji naseg sesnaesterca umesto da je ispuca. Tu je izgubljen posed, iz koga je par sekundi kasnije pao gol.

Link to comment

Ma zasrali su svi, pa i naš na lijevom krilu što nije ispratio svog lika dok se njihovo desno krilo zajebavalo sa Rodićem, već tad je počela ta cijela zajebancija, a onda je komplet lijeva strana i sredina odbrane bila pogubljena nakon Borjanovog boksovanja, vidjelo se 20 sekundi da ćemo nešto kapitalno usrati, ali da, to je trebalo takođe da isprati Sanogo, on je bio najbliži i tom liku koji je prvi centrirao. 

Link to comment
30 minutes ago, pantelia said:

 

Na stranu govnar iz Mocarta, mislim da Sanogo jeste (prvi) zasrao kod gola posto je zadrzavao loptu otprilike na liniji naseg sesnaesterca umesto da je ispuca. Tu je izgubljen posed, iz koga je par sekundi kasnije pao gol.

 

Pa, nije, mi smo dva puta posle tog njegovog zajebavanja imali posed i priliku da ocistimo situaciju. Stvar je u tome koliko se u medijima potencira ta njegova greska a potpuno ignorise ceo sled dogadjaja, samo zato sto je stranac u pitanju. Svi su uzjahali taj trenutak a niko ne bi ni pod pretnjom ubistva napisao da nam covek maltene sam drzi sredinu i jedini je igrac u vezi koji moze da dobije duel a da to ne bude tako sto ce kod prvog kontakta da padne kao strina i da se okrene prema sudiji ocekujuci da mu se svira faul. 

 

Na stranu taj rasizam sportskih "novinara" koji nije nikakva novina, ono sto me posebno iritira je to sto kod nekih igraca jos uvek postoji taj alibi majndset da uvaljuju igrace u govna kako oni ne bi ispali odgovorni za ono sto ce se desiti. Kod Nikolica to mogu da razumem jer je jos uvek mlad, mada sve manje i manje posto igra sve vise i vise, mogu donekle i kod Petrovica iz istih razloga, ali stvarno vise ne zelim to da gledam kod igraca poput Gobeljica, Vukanovica ili Spiridonovica. Ako neces da preuzmes odgovornost za posed kad je lopta kod tebe onda nemas sta da trazis na terenu.

Link to comment

Aman ljudi, ne kvarite lepe dane uživanja u sjajnoj igri i ubedljivoj pobedi!!!


Odavno je poznat odnos prema strancima i apostrofiranje njihovih grešaka, da ne kažem veličanje svakog pogrešnog pasa, žutog kartona ili promašene šanse. Smrdljiva žabokrečina domaćih fudbalskih mešetara i njihovi kerovi koji za 100oera dižu nogu i zapišavaju po potrebi. 

 

  • +1 2
Link to comment

Sanogo je "Rock Gibraltar" Zvezdine igre u odbrani.  On igra ostro i cesto neoprezno ali taj negativan aspekt Sanogove igre je mali u odnosu na kvalitet koji Sanogo donosi Zvezdinom timu.  Nadam se da mu produze pozajmicu za prolecni deo sezone.

 

Gobeljic i Vukanovic ne mogu da preuzmu odgovornost za posed lopte jer su tehnicki limitirani.  Njih dvojca su igraci koji jednostavno nisu za kvalitet kome Zvezda tezi.  Gobeljic jos i moze da posluzi kao zamena za bekove u domacoj ligi samo zato sto drugih alternativa nema ili su gore (Hajdin ili Degenek na beku), ali za Aleksu Vukanovica ne vidim buducnost u Zvezdi.  Ako je odista imao ponudu iz Azije a on ju je navodno odbio jer smatra da je suvise mlad za Aziju, onda je pogresio.

Link to comment

Gobeljic uopste nije uvalio Sanoga u problem. Primao je loptu pod pritiskom i dodao je najbolje pozicioniranom saigracu za pas. Sanogo nije zbog toga dobio karton nego zbog nepotrebnog poteza rukom.
Inace neverovatno je koliko Zvezdina publika ne ceni borbene igrace poput Lazica i Gobeljica. Igrace koji su igracki limitirani ali godinama ginu, oni se uglavnom izvrcu ruglu.

Link to comment

Vise se ne secam ko je Lazic.  Gobeljic je dobar momak, ali los igrac.  On se trudi, pozrtvovan je ("gine") i pokusava da igra za tim, ali mu ne ide najbolje.  Nema prodornost, nema centarsut, nema dobar prijem lopte, nema dobar pas.  U odbrani je nesto bolji, ali ne dovoljno dobar da bi moglo da se kaze da je njegova igra u odbrani takvog kvaliteta da moze da pokrije nedostatke njegove ofanzivne igre.

Link to comment
40 minutes ago, Dimitrije said:

Sanogo je "Rock Gibraltar" Zvezdine igre u odbrani.  On igra ostro i cesto neoprezno ali taj negativan aspekt Sanogove igre je mali u odnosu na kvalitet koji Sanogo donosi Zvezdinom timu.  Nadam se da mu produze pozajmicu za prolecni deo sezone.

 

Gobeljic i Vukanovic ne mogu da preuzmu odgovornost za posed lopte jer su tehnicki limitirani.  Njih dvojca su igraci koji jednostavno nisu za kvalitet kome Zvezda tezi.  Gobeljic jos i moze da posluzi kao zamena za bekove u domacoj ligi samo zato sto drugih alternativa nema ili su gore (Hajdin ili Degenek na beku), ali za Aleksu Vukanovica ne vidim buducnost u Zvezdi.  Ako je odista imao ponudu iz Azije a on ju je navodno odbio jer smatra da je suvise mlad za Aziju, onda je pogresio.


Nije on, Veljko Simic nije hteo u Aziju s 25 godina. Ali ce po svemu sudeci morati u Surdulicu s 28. 

Sanogo kida, protiv Hofenhajma je odigrao fenomenalan mec, iako je nad njim napravljen penal, a i on napravio jedan, koji nisu sudjeni. 

Novinarska ksenofobija i nestprljenje i u kosarci i u fudbalu mi zestoko idu na pimpek, ljudi boziji prosle godine u ovo doba je Lorenco Braun bio zli sebicni promasaj i sivonja. Uvek ce mi biti zao garniture Garsija, Kanjas, Tomane - apsolutno nefer tretman su imali i u medijima i u timu. VLP mi nije zao, nit' se cimao, nit' mnogo doprineo a i rekose da je nabedjen, takvi mi se ne dopadaju ni u redu za 'lebac, kamoli u Zvezdi.

Sva sreca pa je bas Falcineli dao gol Araratu, inace kontam da bi i njega jebavali isto tako. Bolestan odnos, jako bolestan. Nije ovo 1978, sere mi se vise od 'nase dece' i 'stranac mora da pravi razliku'. Svako mora da pravi razliku, zato i igra u Zvezdi, ne u Dubocici.  

Edit: Juce mi je zapalo za oko nesto sto ranije nije - koliko je Gobelja zapravo drven. Verovatno zato sto sam navikao da ga gledam, ne primetis ni da ti rodjeno dete naraste 10cm kad ga gledas svaki dan. Ali pred kraj je imao nekoliko puta loptu u posedu, posle onakve tekme gde je lopta uvek izgledala kao da je ostali igraci miluju, ovaj je izgledao kao da sutira kasikare dalje od sebe. 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, levi said:

nisu, zato što im Miloeva Zvezda nije protivnik. ako to ne možeš da shvatiš onda si baš zastranio jbg

 

Jeste, upravo im je Milojeva™ Zvezda sve do sada bila proitvnik. Ako ne možeš da dobaciš dotle jbg

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...