Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Партибрејкер said:

Evo i na rasiratorima samo 143. To znači samo jedno - virus je oslabio i sad je pravo vreme da se opustimo!

Prevremeni predsedničiki u oktobru, da se ne opuštamo i da iskoristimo slabljenje virusa.. :fantom:

Link to comment
Evo i na rasiratorima samo 143. To znači samo jedno - virus je oslabio i sad je pravo vreme da se opustimo!
opet da se.grlimo i ljubimo???

ja ne mogu da podnesem tu dinamiku :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment

+1 virus umire, virus gasi se :happy:

- vreme je da se ponovo dozvole svadbe i druge proslave :dry:

- eto 15 - 20 dana obaveznog nošenja maski je stabilizovalo situaciju

Link to comment
9 minutes ago, Niveamen said:

Ja na bazenu,guzva je .Nisam ocekivao da ce biti ovoliko ljudi..Ljudi se sve opustaju..

 

Pa i ti se opuštaš, sem ako nisi na nekoj hidro terapiji

Link to comment
4 minutes ago, Niveamen said:

Morao sam,navikao sam svake godine .Ne mogu vise u izloaciju.🙂

 

To ce ti verovatno reci svako od onih koji prave guzvu. Jebi ga, koliko god mi panicili i kleli nedisciplinovan narod prirodno je da ljudi imaju poriv da se vrate normalnom zivotu i koriste osnovne stvari koje su im uvek bile na raspolaganju. Zato je vazno da kad se pokusava da se uvedu u nesto sto smatraju protivprirodnim stanjem poruka koja im se salje bude dosledna i jasna, ali i da se ogranice sadrzaji koji su primamljivi ljudima a na njima postoji velika opasnost od zarazavanja. Ne moze pola godine samo zabranama da se regulise ponasanje stanovnistva u vanrednim situacijama, za ocekivati je da ce otpor tim zabranama rasti kako vreme bude odmicalo, mora se biti malo kreativan.

 

Ljudi inace vecinom reaguju na brojke koje figuriraju u javnosti. Kad je poceo ovaj novi talas munjevito se povecao broj ljudi na ulici sa maskama i podigao se nivo postovanja nekih od osnovnih pravila oko odrzavanja distance i boravka u zatvorenim prostorima bez preke potrebe. Kako se cifra stabilizovala danima na 350-400 tako su se i ljudi navikli na te cifre i ponovo poceli da preuzimaju veci rizik od razumnog. I to je takodje prirodno i ocekivano ponasanje.

Link to comment
29 minutes ago, Партибрејкер said:

Evo i na rasiratorima samo 143. To znači samo jedno - virus je oslabio i sad je pravo vreme da se opustimo!

Idu precednički...valja relaksirati ljude na vreme a ne sve navratnanos kao pre 2 meseca.

Link to comment

Znači, konačno smo dobili odgovor na pitanje ko sve spada u onih 9000+ testiranih dnevno.

 

Gojković:

Quote

U poslednja 24 časa, testirano je 9653 osobe, tu se nalaze i one koje su kontrolno testirane, i one testirane zbog putovanja, kao i one koje su ponovo testirane, i serološka testiranja.

 

Dakle, uguraju tu sve što se može. Nije da je neko iznenađenje, mada će za koji dan DKT verovatno opet reći da su to sve samo prvi PCR testovi. 

Link to comment

To je ova iz Batuta rekla, evo na snimku KZŠ na 15:26:

 

Direktorka Insitituta za javno zdravlje Srbije „Milan Jovanović Batut“ Verica Jovanović:

Quote

Kada je u pitanju testiranje, pitanje vaše je bilo, znači prema podacima kojima mi raspolažemo, na današnji dan, dakle, od poslednjeg izveštaja testirano je 9653 osobe. Da, tu se nalaze i osobe koje su kontrolno testirane, i osobe koje su testirane za putovanja, i osobe koje su testirane ponovljeno zato što pri prvom testiranju nije bilo, naravno, rezultata, osoba se ne oseća dobro, za samim uzrokom se još uvek traga i indikovan je ponovo PCR test, i tu se nalaze i serološka testiranja po indikacijama koje je lekar postavio.

 

(na 15:26)

Edited by vememah
Link to comment

I hajde sad objasnite ovaj trend. Epidemija se polako smiruje samo zato što nema masovnih događaja i što se maske nose više? Ako je toliko prosto, nek se prosto obaveže nošenje maski unutra do daljnjeg i nek se na masovnim događajima ograniči broj ljudi na 1/3 normalnog kapaciteta.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...