Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Quote

 

U Ginekološko-akušerskoj klinici Narodni front, kako navode iz te ustanove, trenutno ima više trudnica koje su zaražene koronavirusom nego u prvom piku epidemije.

Dr Ana Mitrović Jovanović, načelnica dnevne bolnice GAK “Narodni front” rekla je za RTS da bi trudnice koje imaju simptome prvo trebalo da se jave u nadležni dom zdravlja i kovid ambulantu.

“Najčešća dilema je kada se trudnica u recimo petom mesecu trudnoće razboli. Počnu da osećaju simptome i one po pravilu dolaze u Narodni front. A to je pogrešno. Mi imamo posebna odeljenja za kovid trudnice i kovid ginekologiju, ali ne treba takve trudnice da se prvo jave na mesto ginekološke klinike, osim ako imaju simptome pored kovida koje su vezane za trudnoću. Ako je recimo u petom mesecu trudnoće ona treba da se javi u nadležni dom zdravlja i kovid ambulantu i da se tamo zbrinjavaju simptomi”, kazala je Mitrović Jovanović.

Navela je i da tamo ima više pozitivnih trudnica, nego u prvom piku epidemije.

 

https://www.nedeljnik.rs/dr-ana-mitrovic-jovanovic-sad-ima-vise-pozitivnih-trudnica-na-koronu-u-narodnom-frontu-nego-u-prvom-piku-epidemije/

Link to comment

Mislim da bi prostim sabiranjem brojeva koje objavljuju lokalni mediji/portali došli do enormne cifre koja ne korespondira sa zvaničnim 

Link to comment
9 minutes ago, koksy said:

pa sunce vam, u koim vojskama ste vi služili, šta ste vi tamo radili, nimalo broma okusili?

Pričali smo o ovome kad je otvaran sajam, tamo neće da leže zdravi mladići u naponu snage već između ostalog i ljudi kojima je korona doživotno sjebala zdravlje.

Link to comment
3 minutes ago, Haralampije said:

Mislim da bi prostim sabiranjem brojeva koje objavljuju lokalni mediji/portali došli do enormne cifre koja ne korespondira sa zvaničnim 

 

Još kad bi neko objavio brojeve za Beograd... Sve drugo se negde još i može iskopati, ali ovo je izgleda državna tajna. 

Link to comment
Quote

Vanredna situacija za teritoriju Republike Srbije proglašava se kada postoji neposredna opasnost koja će zahvatiti, ili je već zahvatila najmanje dve jedinice lokalne samouprave, a procena je takva da će se opasnost ili njene posledice širiti i da se svi kapaciteti Republike Srbije moraju angažovati za sprečavanje, otklanjanje, odnosno ublažavanje posledica.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon-o-smanjenju-rizika-od-katastrofa-i-upravljanju-vanrednim-situacijama.html

Edited by vememah
Link to comment

 

 

 

pa i ćebad su iz tog vremena happy.gif a i jastuci ispunjeni sunđerom natopljenim znojem stotina vojnika, posteljina je možda iz ovog veka [emoji3]

- sada još samo da im ubace kasete i sve 5 happy.gif

 

Cuj stotina. Mozda desetine stotina [emoji23] Moj bataljon 90ih kad sam gulio armiju nasao cebe sa isprintanim "Wermaht". Ladno u magacinu promesali zarobljeno u ratu i JNA cebice.

 

Kasete ako ubace blago njima. Lako se u njima stekaju razni magazini a i omanje flase mogu lako da prodju kontrolu. Mada koliko sam video prosli put rakija se i nije krila jer samo rakija srbina spasava a promaja ne.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment

Kolumna Veljka Lalića: Srpski scenario

Zašto je baš u Srbiji moralo da se desi da imamo prvu utakmicu od izbijanja pandemije? Pa prvi turnir. Prve izbore...

Veljko Lalić -06/07/20200

Ovo će na kraju biti još jedan klasičan srpski scenario.

Kao na svakoj utakmici s Nemcima. Kreneš dobro, vodiš na poluvremenu. I onda raspad sistema…

I u Italiji je sve počelo na jednoj utakmici, pošto ne moraš da budeš epidemiolog da shvatiš vest američkih naučnika da je do sada najveće zaražavanje bilo na probi jednog hora. Čak 87 odsto, dok je kod supružnika koji spavaju u istom krevetu između 30 i 40 odsto.

Dakle, ako je pevanje 87 odsto, koliko je urlanje u masi…

Ja to stvarno ne mogu da razumem.

Zašto je baš u Srbiji moralo da se desi da imamo prvu utakmicu od izbijanja pandemije? Pa prvi turnir. Prve izbore…

U svetu to već nazivaju srpskim scenariom. U Švajcarskoj koju je pregazio Armagedon upozoravaju na ljude koji dolaze iz naše zemlje.

Ne razumem ni ovo oko Novaka. Čujem da je plakao dva dana.

Zašto? Pa organizovao je turnir sa sto puta manje ljudi na tribinama i 20 puta manje igrača na terenu.

Nije ništa organizovao na silu. Niti protiv preporuka vlada. I srpske, i hrvatske.

Skrivati se zato danas iza Novaka, baš je bedno… Mi nemamo veći brend od njega; sad smo pokušali kolektivno svi da se uhvatimo za taj reket, i mi kao najbolji protiv pandemije, i Hrvati pred sezonu, i ispao je kriv Novak…

Pored tog turnira, izbora, prepunih noćnih klubova i totalnog skidanja maski, desila se najgora moguća stvar: dovedeno je u pitanje poverenje u lekare.

Kad prestaneš da veruješ lekaru, uglavnom znači da je kraj… Danas pričamo o „zvaničnim podacima“. Imamo istraživanje BIRN-a za koje bi u svakoj zemlji dobili Pulicera ili prestali da postoje. Ali niko ih ne demantuje, pošto očigledno ne može da ih demantuje.

Lekari pričaju o medicinskim kartonima, ali se prave kao da ne čuju podatak o četiri puta manjem prijavljivanju zaraženih građana.

Čemu uopšte služi tabela za Vladu?! Zašto policija i BIA, kako opet čujem, traže onog ko je BIRN-u dostavio podatke, umesto onog ko je – ako je – skrivao podatke? Vratiti poverenje u zdravstveni sistem prioritet je nad prioritetima ove zemlje.

Jer svaka vlast dužna je samo jedno – da nas tačno obaveštava o svemu. A posebno o zdravlju.

Ovaj virus nije nastao na pijaci u Leskovcu, niti smo mi krivi što se ovako širi…

Ali nema važnijeg podatka od tog da li ima 15 ili 500 zaraženih, pošto smo se i mi u Nedeljniku, kao i Novak na turniru, samo pridržavali svih mera koje su preporučivali lekari…

I ko je onda kriv ako nekog zaboli grlo?

A nije od skandalozne utakmice…

***

*Uvodnik Veljka Lalića iz Nedeljnik br. 442

https://www.nedeljnik.rs/kolumna-veljka-lalica-srpski-scenario/

  • +1 3
Link to comment

Komentari sa 021 na vest da je Vulin posetio NP 

    • rque qoque
      06.07.2020  19:14
      O
      Koja li je nasa dijagnoza kad nam covek cije celokupno glasacko telo stane u jedan spediter vedri i oblaci zemljom i na jednoj je od najodgovornijih funkcija
      Hvala - Vaš glas je zabeležen (+1)
    • Ibro
      06.07.2020  19:10
      Doživotna penzija
      Sklonite ovu sramotu da ga više nikada na gledamo. Dajte mu papreno visoku doživotnu penziju iz budžeta kao naknadu da se više nikada javno ne pojavljuje i ne bruka nas ovoliko.
      Hvala - Vaš glas je zabeležen (+1)
    • Zekonja
      06.07.2020  19:09
      .
      Ma vojničina je to, već preležao ljubi ga tetka...
      Hvala - Vaš glas je zabeležen (+1)
    • samo kazem
      06.07.2020  19:02
      Dijagnoza
      Eh, da mu je COVID-19 jedina dijagnoza koju ima, lako bi bilo...
       
Link to comment
4 minutes ago, barrcode said:

Grčka, 43 novozaražena, od toga 20 iz Srbije.

Dominacija.783ead3b314d95243a3c6f53105db01d.jpg

 

Uopšte me bi čudilo da je bar polovina njih imala simptome pre odlaska, ali eto, letovanje u Grčkoj je osnovno ljudsko pravo.

Edited by Halvard
  • +1 5
Link to comment
15 minutes ago, Halvard said:

 

Uopšte me bi čudilo da je bar polovina njih imala simptome pre odlaska, ali eto, letovanje u Grčkoj je osnovno ljudsko pravo.

+1

Link to comment
25 minutes ago, barrcode said:

Grčka, 43 novozaražena, od toga 20 iz Srbije.

Dominacija.783ead3b314d95243a3c6f53105db01d.jpg

 

 

Jos da nekako zeznemo Crnogorce i Bugare..i cao, turisticke sezone u okolini anulirane by Serbia.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...