Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

To su ljudi koji su od reda sastavljeni od falsifikovanih diploma, doktorata, biografija, pa valjda je normalno da falsifikuju sve moguće podatke u skladu sa svojim dnevnim potrebama. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

To su ljudi koji su od reda sastavljeni od falsifikovanih diploma, doktorata, biografija, pa valjda je normalno da falsifikuju sve moguće podatke u skladu sa svojim dnevnim potrebama. 

Falsifikovana držvna uprava i falsifikovana država... :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Zaista je ozbiljno stanje a to vidim po tome jer su svi vucicevi mediji dobili dozvolu/naredjenje da pisu o stanju u Nisu ,Tutinu,N Pazaru.Tako sad pisu da je u 24 sata umrlo 5 od korone u NP, 3 u Nisu i jedan valjda u KG.Tutin - raspad totalni

Edited by Haralampije
Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

Moj rodjak, 66 god, srcani bolesnik, hipertenzija  T 38, sin mu pozitivan, svi u samoizolaciji. Zove 2.dan jer je sve slabiji i nece da ga testiraju nit sta.

Sad sam zvala drugaricu da izdestvuje snimak pluca i sta uspe, mrzim sve "preko reda/veze" al moras traziti nacin da te pregledaju i kad si po svemu u losem stanju..

Upala pluca, ostao u bolnici

Da nisam cimala drugaricu da mu odobre pregled dospeo bi ko zna kako i kad..

Eto kako sistem funkcionise

Link to comment
5 hours ago, mlatko said:

Tvdnja da je virus oslabio bila je potrebna kao kiseonik državi i ljudima posle 3 meseca lockdown-a. Jednostavno vlada je uvela mere i strogo nadgledala njihovo sprovođenje. Kad je polako (!) popustila mere i otvorila regije (pričam o Italiji) bili su potrebni stimulansi za populaciju jer neki ne bi izlazili iz kuće dok se skroz ne razbole... Navodno 70% populacije se nije mrdalo tokom meseci lockdowna, bombardovanje naslovima je uradilo svoje.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Vau, ineresantno. A u Srbiji je bio potreban stimulus za izlazak na izbore.

Link to comment

 

Quote

 

 

Ukupno su u starom delom Kliničkog centra Niš smeštena 154 pacijenta, a kod njih 75 potvrđena je infekcija virusom korona, kaže pomoćnik direktora KC Niš Goran Stanojević. Među obolelima je dete sa virusom, a 3 pacijenta su preminula u poslednja 24 sata. Direktor Infektivne klinike MIodrag Vrbić rekao je da se od danas primenjuju i neki novi lekovi u tretmanu obolelih od korone.

 

 

 

Quote

 

Tokom jučerašnjeg dana primljeno je 28 pacijenata, a 11 je bilo kovid pozitivno.

Od korone oboljevaju i lekari i medicinske sestre i tehničari i ukupno ih je 20 zaraženih u niškom KC.

 


 

Quote

 

Doktor Stanojević izneo je podatke i za kovid bolnice na jugu Srbije, pa je tako u Vranju u 2 bolnice ukupno 95 hospitalizovanih, od toga njih 54 kojima je kovid potvđen, u Leskovcu 69, od toga 40 sa potvrđenim virusom, a u Surdulici 35.

 

 

 

 

 

Quote

Suncobrani, stolice i klupe isped, vojni šatori pored i pedesetak ljudi koji čekaju - današnja je slika kovid ambulante u Duvaništu. Ranije je rečeno da im se ove nedelje prosečno 300 do 400 ljudi dnevno javi zbog simptoma korone, ali oni koji ovde svakodnevno prolaze kažu da je danas mnogo veća gužva nego prethodnih dana. Juzne vesti

 

Konacno neki podaci iz NIsa. O broju dnevno testiranih i procentu zarazenih ni reci kao i obicno.

Edited by Nesh
Link to comment

Godina prođe, dan nedelja nikad.

 

Quote

Član državnog Kriznog štaba za borbu protiv koronavirusa Predrag Kon izjavio je da smo sada u "nedelji maksimuma" zaraze i da je intenzitet prenošenja virusa najveći od početka pandemije, a da će posle doći do smanjenja registrovanih slučajeva.

...

On je istakao da će nove mere, koje će Vlada Srbije usvojiti danas i biće oročene na 14 dana, propisati obavezu nošenja maski u zatvorenom prostoru, a prekršioci će biti kažnjavani.

"Ako se ove mere preduzmu, gotovo je teoretska mogućnost da dođe do daljeg povećanja epidemije", konstatovao je Kon.

On je objasnio da je teško moglo da se predvidi da će pandemija koronavirusa ponovo da "eksplodira", zbog toga što se smatralo, bile su pretpostavke da će virus da oslabi, pošto je došlo toplije vreme.

"Moramo sve vreme da se ponašamo kao da smo u najintenzivnijem periodu prenosa virusa. Mi ćemo ovo rešiti za par nedelja", poručio je Kon, uz ocenu da nije teže stanje sa koronavirusom u odnosu na mart i april, ali da "nije naivno".

http://rs.n1info.com/Vesti/a616018/Kon-nedelja-maksimuma-zaraze.html

Edited by vememah
Link to comment
7 minutes ago, vememah said:

kako ga vise ne mrzi...

 

ja apsolutno nemam ideju kako ce se ovo zavrsiti. mogu, nazalost, potpuno da zamislim situaciju u kojoj ce se u jednom delu grada gomila ljudi gusiti, mozda i umirati, ispred bolnice bez pristupa bilo kakvoj adekvatnoj pomoci, dok ce na drugom ljudi igrati odbojku na plazi i brinuti da ne izgore.

  • +1 3
Link to comment

Trenutno je na teritoriji opštine Stara Pazova 24 aktivna slučaja zaraženosti virusom COVID 19. Svi imaju blažu kliničku sliku, niko nije na respiratoru, čak niko nije ni u bolnici, saznaje RTV Stara Pazova. Lekari pretpostavljaju da je broj nešto veći, s obzirom da se određen broj građana nije javljao u Dom zdravlja zbog blage kliničke slike ili iz nekih drugih razloga. Svi slučajevi su iz drugog, najnovijeg naleta korene u našoj opštini. Inače, od aprila do danas testirano je 926 osoba i više od dve trećine obolelih su muškarci.

Ispred Kovid ambulante u staropazovačkom parku je poslednjih dana veća gužva. U svakom trenutku oko petnaestak pacijenata želi da se pregleda i na pregled se čeka i do nekoliko sati. Zbog gužvi i velikog nestrpljenja pacijenata, kao i mogućeg širenja infekcije na zdrave ljude, od sledeće nedelje otvoriće se dve nove kovid ambulante i to u Krnješevcima za stanovnike Nove Pazove, Vojke i Krnješevaca i u Surduku za stanovnike mesta u Podunavlju.

Link to comment

Reportaža iz Tutina:

Quote

 

- Korona mi je pokosila čitav komšiluk, ne ustaju ljudi iz kreveta, nekoliko rođaka mi je bolesno, priča se da je dosta osoba umrlo. Mi ostali jačamo imunitet, pijemo razne preparate, cink, selen, đumbir, med... Većina veruje da će se zaraziti, samo je pitanje dana – priča nam Tutinac Faris.

Dženeta Agović je sigurna da je zaražena korona virusom, ali se tek nakon 18 dana teške borbe sa svim simptomima testirala brzim testom.

Situaciju u kojoj se nalaze ona i njeni sugrađani naziva veoma ozbiljnom, uz opasku da "može postati još gora".

- Kako sam preživela, ni sama ne znam, mislila sam da se neću izvući. Primala sam terapiju, infuzije, a nisam se testirala jer nismo imali testova. Znam, jer sam laborant u domu zdravlja. Tek je danas stiglo nekoliko desetina PCR testova, ali su, kako čujem, namenjeni testiranju osoba iz Doma za lica ometena u razvoju – priča nam Dženeta u telefonskom razgovoru teško dišući.

Zaraza je, kaže, buknula još početkom juna, a boli je što niko o tome nije obavestio javnost, što je izostala reakcija i pomoć države.

 

blic.rs/vesti/drustvo/blic-u-tutinu-korona-mi-je-pokosila-komsiluk-ljudi-ne-ustaju-iz-kreveta-verujemo-da/bsm4cbc

Edited by vememah
Link to comment
Quote

Koordinator Opšte bolnice u Novom Pazaru Mirsad Đerlek izjavio je danas da je u poslednjih 24 sata preminulo još pet osoba

blic.rs/vesti/drustvo/za-dan-preminulo-5-pacijenata-u-novom-pazaru-dr-djerlek-zdravstveni-radnici-su-nam/gpc1c4d

 

Quote

Goran Stanojević, pomoćnik generalnog direktora Kliničkog centra Niš, izjavio je na konferenciji za novinare da je tokom jučerašnjeg dana troje pacijenata preminulo u ovoj zdravstvenoj ustanovi.
...
Kad je reč o Vranju, u dve kovid bolnice ukupno je hospitalizovano 95 pacijenata, od čega 54 sa potvrđenim prisustvom virusa. Jedan pacijent je preminuo, naveo je Stanojević.

http://rs.n1info.com/Vesti/a616078/Jos-troje-pacijenata-preminulo-u-KC-Nis-jedan-u-Vranju.html

 

Dakle samo Novi Pazar+Niš+Vranje = 9.

 

Još nisu objavili bilans za celu državu.

Edited by vememah
Link to comment

021.rs

Vučević: U Novom Sadu 301 osoba zaražena koronom, situacija nestabilna, ali ne i vanredna

U Novom Sadu je trenutno 301 osoba zaražena virusom korona, a dnevno se beleži između 20 i 40 novozaraženih građana.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...