Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

44 minutes ago, Anonymous said:

pošto sam poznavao dvoje odličnog zdravlja koji su umrli od korone.

 

Jako mi je žao.

 

Skoro svi sa kojima sam ja pričala u Srbiji smatraju da nije ništa toliko strašno jer umiru samo stari i bolesni, i tek poneko mlad i zdrav ali to je toliko retko da sigurno neće njih.

 

Prvo, nije mi jasno kako znaju da neće njih. Drugo, nije mi jasno da ti je ok da možda preneseš virus do nekoga ko će on njega umreti.

 

Link to comment

To smatraju ovi polupismeni sto im je nestorovic car zato sto je uvek opusten u vreme krize,a darija lepa,gledaju pink i happy,o2 i prvu i sta im kaze kockasta kutija ili informer napise mora da je tako.:covid19:

 

Kod nas u Arandjelovcu prvi put od ponedeljka bolnica se pretvara u covid bolnicu,situacija je uzasna.

Link to comment
8 hours ago, freakns said:

inace, bez zelje da bilo koga optuzujem, cini se da je bajram bio okidac. u Makedoniji je krenulo pocetkom juna, BiH u junu belezi skok, kod nas u Sandzaku krenulo sirenje pre nego u ostatku... razlika je samo sto su u Makedoniji i BiH makar pokusali neke mere dok smo se mi igrali fudbala i izbora... 

s druge strane, Turska nema skokove u junu, tako je i ovo verovatno pogresna pretpostavka.

 

suludo je kako nemos ovaj virus uvatiti ni za rep ni za glavu... od prvobitnog kaslja, temperature i napada na respiratorne organe, dodjosmo do kaslja, temperature, gubitka mirisa i ukusa, proliva, udara na druge organe... bukvalno ne mogu da razumem :s

 

Koji Bajram je doveo do toga da 80% pozitivnih bude u Beogradu?

Bajram je bio 24. maja? Tad se već cela Srbija ponašala kao da korona nikad nije ni postojala, jer je virus oslabio i plus je došlo toplo vreme sa uv zracima.

mi smo imali skok i pre Bosanaca i pre Makedonaca, ali su naši carevi sve vreme vodili duple knjige i vode ih još uvek.

 

A simptomi su isti sve vreme. Od februara do danas se uvek o istim simptomima govori.

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, omiljeni said:

A simptomi su isti sve vreme. Od februara do danas se uvek o istim simptomima govori.

 

 

To je ono što je Radovanović pričao pre neki dan i usput bio napao onog Hrvata, koji tvrdi da je virus oslabio.

 

Isti virus, isti simptomi, samo se to politički nateže po potrebi.

Link to comment

Zar nije više od jednog doktora iz Italije to tvrdilo? Ovde sam o tome pročitala samo jedan članak u NYT u kome je rečeno da te izjave nisu naučno utemeljene i ćao. 

 

 

Link to comment
7 hours ago, pacey defender said:

Ne seri, Kone. 

Kakva gomila opstih mesta, upakovanih tako da zvuci "nezavisno".

 

 

Upravo. I još krivi građani sa nerealnim očekivanjima. Jeste, esktremno je nerealno očekivati da država u ovakvoj situaciji šalje konzistentne poruke i da od devet hiljada testova na dan ostane nešto za sirotinju raju nakon što se izređaju fudbaleri, estrada i povezane ekipe.

Link to comment

Gledam snimke protesta, gde studenti, srpski intelektualni krem jelte, hodaju u gomili i niko ne nosi jebenu masku. Jebeni retardi.

 

I kako onda da očekujem od komšije, koji se pomucio i osnovnu da završi, da shvati opasnost u kojoj smo..

Link to comment
6 minutes ago, Zverilla said:

Gledam snimke protesta, gde studenti, srpski intelektualni krem jelte, hodaju u gomili i niko ne nosi jebenu masku. Jebeni retardi.

 

Mene taj protest, nažalost, opet podseća na Top listu nadrealista. Risto Podvožnjak traži "liberalizaciju lijeve političke misli" a studenti dobacuju "i Ekrem da se nogira izkuhinje".

Dakle, ništa političke neslobode, ništa razaranje institucija, ništa farsa od izbora, ali kad se dirne u gramažu obroka u kantini, eto mladosti na ulicama (ili ispred studentskih domova "Mitar Mirić"), spremne da se, ako treba i pobije (znam, znam, gunđanje kontra mladih nepogrešiv je znak hroničnog sredovečja, greh na moju dušu).

  • +1 4
Link to comment
Zar nije više od jednog doktora iz Italije to tvrdilo? Ovde sam o tome pročitala samo jedan članak u NYT u kome je rečeno da te izjave nisu naučno utemeljene i ćao. 
 
 
Tvdnja da je virus oslabio bila je potrebna kao kiseonik državi i ljudima posle 3 meseca lockdown-a. Jednostavno vlada je uvela mere i strogo nadgledala njihovo sprovođenje. Kad je polako (!) popustila mere i otvorila regije (pričam o Italiji) bili su potrebni stimulansi za populaciju jer neki ne bi izlazili iz kuće dok se skroz ne razbole... Navodno 70% populacije se nije mrdalo tokom meseci lockdowna, bombardovanje naslovima je uradilo svoje.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
51 minutes ago, simetrije said:

 

Mene taj protest, nažalost, opet podseća na Top listu nadrealista. Risto Podvožnjak traži "liberalizaciju lijeve političke misli" a studenti dobacuju "i Ekrem da se nogira izkuhinje".

Dakle, ništa političke neslobode, ništa razaranje institucija, ništa farsa od izbora, ali kad se dirne u gramažu obroka u kantini, eto mladosti na ulicama (ili ispred studentskih domova "Mitar Mirić"), spremne da se, ako treba i pobije (znam, znam, gunđanje kontra mladih nepogrešiv je znak hroničnog sredovečja, greh na moju dušu).

I porcije mesa, za nas, intelektualce, to mora da bude obilato

Link to comment

Na snimcima koje sam video, mnogi od njih nose maske. Mozda su skidali povremeno, jer nije bas lako po teskoj vrucini prehodati nekoliko kilometara sa sve maskom na licu.

Link to comment

kako zovemo beše obrazovanog Mileta iz šireg centra Beograda?

 

elem... jutros sam morao u Poštu jer MUP ne prihvata print sa ebankinga, iako bi morali. tako da sam bio u redu sa još par osoba. šarenolik sastav, i svi s maskama.

onda se pojavljuje On, koji ne nosi masku, koji glasno gundja kako nas opet nešto smaraju sa tim merama i glupostima, koji priča kako mora da ide na svadbu u Austriju... 

:puke:

 

šta onda očekivati od drugih, od kojih manje očekujemo na osnovu naših predrasuda/stereotipova?

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...