Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Nije mi jasno što izbegavaju drugi talas da pominju?
Prvi talas je ovo sada ustvari. Ono u martu je bio pocetak, pa smo ppbegli u kuce, a kad smo jzasli docekao nas je. Da smo se ppstepeno otvarali, bilo bi lakse, a da nije bilo fudbala i tenisa sa gledaocima, verovatno bi bilo mnogo lakse.

Drugi talas imaju Slovenci, jer su dosli do nule. Nas minimum je 18 obolelih cini mi se.
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, svashtabezneshto said:

aida ćorović je danas bila na n1, nagovestila je da je deo frke i informacija vezan za političke frakcije u bolnici,

i da se nada da će se naći zrno normalnosti koje će to pregurati.

 

U Sandžaku je apsolutno sve predmet otimanja između trojice lokalnih kabadahija i njihovih bandi koje se od milja zovu političkim partijama. Davno sam imao površan uvid u to i nije mi bilo dobro, a po onome što sam od tada pročitao i ispratio danas je situacija samo još gora.

 

Nije retka pojava da se dve ili sve tri ekipe kolju unutar jednog parčeta plena, pa tako i bolnice. Po svemu što smo da sada videli iz te bolnice, upravljanje istom je neopevan skandal koji je ovoj tragediji doprineo u najmanju ruku onoliko koliko su doprineli predizborni skupovi i ostale svinjarije. Tamo očigledno može da uđe ko hoće, da se šetka gde hoće i da grli koga hoće. Svi snimci i ispovesti, koliko god potresni bili, pre svega ukazuju na to da se tamo ne poštuju elementarne procedure zaštite zaposlenih i pacijenata. Podatak o 60 zaraženih zdravstvenih radnika u tom kontekstu deluje savršeno logično. Dobro je da uopšte još imaju neke doktore koje korona nije pokosila. Ti koji su pretekli su zdravi verovatno zbog toga što sami sebe čuvaju i ne izlaze iz skafandera.

 

Što se tiče onog stomatologa, kapiram da je preživeo 17 dana pakla pa je emotivan (uz ogradu da svako ko je u Sandžaku "najugledniji" u nekoj kategoriji, teško može da bude apolitičan i izvan jedne od lokalnih ekipa, ali ajde neka bude da jeste). Ne znam zašto mu smeta merenje zasićenja krvi kiseonikom, valjda ti doktori bolje od njega znaju šta i kako treba da se radi. Uz to, ovi što su došli iz Kragujevca su uglavnom dobrovoljci i stvarno je neodgovorno nazivati ih PR čistačima bolnice ili kako već. Tamo su sigurno svi pod stresom i tenzija je ogromna, lako ljudima pukne film.

 

Čak i u Srbiji ne bi trebalo da je kvantna fizika sakupiti 20-ak doktora i jedan kamion opreme, i poslati dole. Ako baš fali ljudstva mogu da pripomognu dobrovoljci iz okolnih banana, regionalna saradnja je uvek dobro došla. Ali ništa od toga ne biva i ne može da biva kada je sve PR, bilo pozitivan bilo negativan. Zato se sve ovo svodi na jednu ekipu koja šminka bolnicu kako bi učinila plezir zlikovačkoj uštvi što dolazi u posetu, i drugu ekipu kojoj je jedino bitno da nekako doaka rivalskoj ekipi. Pacijenti i ono malo preteklih doktora su tu između čekića i nakovnja.

  • +1 3
Link to comment

Kon kaže da smo na maksimumu drugog pika, a Tiodorović jutros:

Pravi pik epidemije u Srbiji ćemo imati tek za pet ili šest dana, jer je potrebno da prođe vreme od svih utakmica, rođendana i proslava koje su se dešavale, ocenio je epidemiolog Branislav Tiodorović za RTS.
Link to comment
Quote

Direktor Infektivne klinike Goran Stevanović rekao je za RTS da se nalazimo u drugom šiljku prvog talasa epidemije koronavirusa. Kaže da je porast broja obolelih očekivan i u narednim danima.
...
Kako je rekao, ako se budu poštovale mere i preporuke, za desetak dana do dve nedelje može se očekivati manje zaraženih.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4002742/goran-stevanovic-koronavirus-broj-obolelih.html

Link to comment

Meni je zanimljiv njihov optimizam glede dostizanja drugog šiljka za par dana, pošto je virus ušao u populaciju i više ne prate vektore zaraze.
Oni, realno, nemaju pojma o razmeri infekcije, ako do broja zaraženih dolaze na osnovu kriterijuma definicije slučaja 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Ali nevjerovatno je kako znaju sve šta će biti u budućnosti kad je dosta parametara nejasno i kad pričaju o nekim prilično neuhvatljivim stvarima kao što su trendovi, a kako nisu mogli da pretpostave i reaguju da će očite gluposti poput koncerata, slavlja, izbora i utakmica napraviti sranje.

Link to comment

Ma potpune budale. Zamajavaju narod pošto ništa konkretno o trenutnoj situaciji ne smeju da kažu. Od uvođenja vanrednog stanja do prolećnog pika prošlo je mesec dana, a oni sad kao očekuju da će ove merice koje ne važe ni u celoj državi dati rezultate za nedelju dana ili dve. Hoće kurac.

 

Pritom sad imaju mnogo manji uvid u stvarnu situaciju nego u aprilu kad se testiranje razmahalo i kad su se ljudi slali na sajam.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

u okolnostima nepostojanja poverenja u tzv. "struku" i prakse koje je nadanja (izgleda ničim osnovana) stuke surovo domantovala, meni su irelevantne bilo kakve njihove procene o dostizanju pika, procenjenom vremenu trajanja isl. jebeš mi sve ako svi skupa ne rade za crkvu. tipa, i pored svega ostaje vam samo vera u Boga, pa je praktikujte čim prije, u institucijama nadležnim za to.

Edited by Ted
Link to comment
57 minutes ago, vememah said:

Direktor Infektivne klinike Goran Stevanović rekao je za RTS da se nalazimo u drugom šiljku prvog talasa epidemije koronavirusa. Kaže da je porast broja obolelih očekivan i u narednim danima.
...
Kako je rekao, ako se budu poštovale mere i preporuke, za desetak dana do dve nedelje može se očekivati manje zaraženih.

 

Zivot prodje al' dve nedelje nikad.

Link to comment
31 minutes ago, Ted said:

u okolnostima nepostojanja poverenja u tzv. "struku" i prakse koje je nadanja (izgleda ničim osnovana) stuke surovo domantovala, meni su irelevantne bilo kakve njihove procene o dostizanju pika, procenjenom vremenu trajanja isl. jebeš mi sve ako svi skupa ne rade za crkvu. tipa, i pored svega ostaje vam samo vera u Boga, pa je praktikujte čim prije, u institucijama nadležnim za to.

I crkvu i antivax i ravnozemljaše i svakaog ko dovodi naučna dostignuća u pitanje...

 

Uništavaju poverenje u nauku, bespotrenim palamuđenjem... Sa druge strane, i mediji pritiskaju da pričaju, ja verujem da tim ljudima nije prijatno kad treba da kažu da nemaju pojma, pa onda nešto odvale ze medij, pa se to još malo obradi i onda imamo svašta...

 

Suviše ih ima u medijima, a malo šta imaju da kažu...

Link to comment
33 minutes ago, Djuro said:

 

Zivot prodje al' dve nedelje nikad.

 

Al ovo nije samo kod nas slucaj. Slusam pre neki dan nekog americkog epidemiologa, kaze naredne dve nedelje su kljucne.:D

Link to comment
Just now, radisa said:

Suviše ih ima u medijima, a malo šta imaju da kažu...

 

Savršeni recept za derogaciju nauke i vetar u leđa pseudonaučnim frikovima u Srbiji.

Meni je ovo pokazatelj da profesionalna strukatm svih delatnosti u Srbiji polako izumire, ako već nije pandrknula

Link to comment

naravno da im je neprijatno. kod nas je zivotni blam da (kazesh da) ne znash u osnovnoj shkoli, na pochetku zivota i obrazovanja, a tek u 65oj godini. u zemlji potopljenoj u neznanje koja neznanje favorizuje ne smesh reci da ne znash, narochito nepismenim majmunima koji nemaju elementarnog pojma.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

  • +1 9
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...