Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, Frile said:

 

 

 

Problem je što nije ni bilo nikakvog pokušaja uspostavljanja reda - odmah je bilo može sve, utakmice, izbori, žurke, kafana - pa onda odjednom kriv je narod, mora motka. 
Nisu Snarče krive ovce što su se razbežale, kriv je čoban što se napio i zaspao.

 

Ne pricam ja o ovome sada..setimo se maja meseca, trajanja vanrednog stanja i nasih komentara ovde koliko naroda bez maske vidjamo na javnim mestima, po prodavnicama i slicno. 

 

 

Link to comment

Novi neslavni „rekord“ u Kraljevu – 14 novih slučajeva kovida u jednom danu  

 

od 26 marta do 20 maja... registrovano ukupno 52 slučaja

 

14 / 52 = 27% celog prvog talasa sada za samo jedan dan. Nice.

Link to comment
19 minutes ago, pbg12345 said:

ako bi se igrali pogadjanja ja bih tipovao na svadbe, rodjendane, slave picke materine

 

Nema šta da pogađamo, dobro nadležni znaju da su takvi derneci zimus poslužili da se zaraza raširi, to je na početku ispraćeno i objavljivano. 

Naravno, stalno se spinuje kako su eto svi tražili ukidanje policijskog časa, pa eto vam sad, a u stvari mogli su da ukinu policijski čas, zabrane rad ugostiteljskih objekata posle 20h, ne dozvoljavaju utakmice pred publikom i vodanje predizbornih krda okolo, i situacija bi bila mnogo bolja. Ali to bi "štetilo ekonomiji", odnosno onom delu koji od ekonomije njih zapravo samo i zanima.

 

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

nosite li maske? idete li u kafice, na terase? tj zivite li koliko toliko normalno. treba mi sensei, pa sam odlucila da slusam forum. sem za maske, njih nosim u zatvorenom svakako.

nosim masku svuda osim polulici. izbegavam grupe naroda, kad vidim narode npr nastanici, ja idem okolo kroz zbunje (ne zezam se :lolol: ), maxi 2x nedeljno, poshta 1x mesechno. radnje kad moram onda ili rano ujutro ili kasno uveche. ako ima naroda, ne ulazim. kafana kofidrim bashta na trecem bulevaru, pochesto nema zive dushe, tu se izdovoljimo da smo negde bili. shetamo neke kilometre po mraku. radim otkuce, sedim na zumu svaki jebeni dan :dry: 

 

ali smo pustili dete na treninge, a treninzi su zauzvrat izmeshteni na livadu.

 

1 hour ago, renne said:

spomenuo je i kon sinoć jedno deset puta da imamo 260k testova

i di su nam.

 

1 hour ago, renne said:

Ne idem u kafiće, ne idem u kafane. Masku nosim redovno. Niko nam ne dolazi, a i ako neko svrati, sedimo vani

niko nam ne dolazi, nashi prijatelji su super paranoici, realno. shto nam odgovara.

 

27 minutes ago, Filozof manijak said:

Zatvoriti sve mlađe od 30 godina u kućni karantin, kao onomad starije od 65. I rešen problem :fantom:

jesi ti normalan. pa shta cu shnjima onda :ohmy: :isuse:

 

24 minutes ago, Svarog said:

meni je super što premijerka mora da istakne da testiramo više od Hrvata.

na stranu da li je to uopšte tačno.

govnarka.

testiramo vishe od drzave koja ima duplo manje stanovnika, od kojih je preko pola miliona njihovih vec stabilno uteklo da se testira negde drugde. anbilivbl majkemi.

 

mislim, brbana je... ne znam vishe ni shta je. glupo i koze vrijedjati :dry:

Edited by gospa buba
Link to comment
Quote

Na dan 27.06.2020. godine broj testiranih u ZZJZ Novi Pazar je 4310 od tog broja, broj inficiranih je 557

http://zzjznp.rs/2020/06/29/informacija-coronavirus-covid-19-27-06-2020/

 

Quote

Na dan 26.06.2020. godine broj testiranih u ZZJZ Novi Pazar je 4240 od tog broja, broj inficiranih je 508

http://zzjznp.rs/2020/06/27/informacija-coronavirus-covid-19-26-06-2020/

 

49 zaraženih na 70 testiranih, 70% zaraženih među testiranima.

 

Dakle, sve gore i gore.

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

 

 

testiramo vishe od drzave koja ima duplo manje stanovnika, od kojih je preko pola miliona njihovih vec stabilno uteklo da se testira negde drugde. anbilivbl majkemi.

 

mislim, brbana je... ne znam vishe ni shta je. glupo i koze vrijedjati :dry:

 

Verovatno i od Luksemburga, Malte, Andore i San Marina..

 

Mi smo decak iz drugog razreda osnovne skole koji ima najvecu pisu medju svim drugarima iz odeljenja.

 

To sto smo sest puta okinuli popravni i ponavljali, to ce precutimo jer smo tako u mogucnosti.

Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

 

Verovatno i od Luksemburga, Malte, Andore i San Marina..

 

Mi smo decak iz drugog razreda osnovne skole koji ima najvecu pisu medju svim drugarima iz odeljenja.

 

To sto smo sest puta okinuli popravni i ponavljali, to ce precutimo jer smo tako u mogucnosti.

 

potpuni offtopic

Spoiler

moja supruga je radila kao učiteljica na zameni dugo vremena, i u jednoj od škola gde je bila je imala ovaj slučaj.

dečak u 3. razredu osnovne škole sa 15 godina.

njega porodica mora da šalje dok ne napuni 15 godina, u suprotnom mogu da ih krivično gone i, što je mnogo bitnije za njih, ne mogu da apliciraju za socijalnu pomoć.

i tako on sedi u zadnjoj klupi, viši za 3 glave od svih, s puštenim brkovima, drnda mobilni po ceo čas. i čeka(ju svi) da napuni 15 godina i to se završi.

 

Link to comment

policijski čas je verovatno jedini play u njihovom playbooku koji će dati rezultat. šta drugo oni mogu da urade?

 

ali ako sad budu policijski čas onda možemo ići u 3 lepe materine. ja sam sve vreme računao da će naša ekonomija da prsne jer će prsnuti globalna ekonomija, ali mi sve radimo da budemo globalni lideri u propadanju ekonomije.

policijski čas u novembru nam ne gine. imali smo ga već i u aprilu i delu marta. ako bude i u julu i avgustu... :unsure:

jbg, tu onda više ni povratak u 1993 nije nemoguć scenario

 

mogu da totalno zaplaše narod onim italijanski scenario sms-ovima, reportažama i prilozima iz bolnica i sa dženaza, pa da narod spontano krene da šamara one koji neće da nose maske. ali i u tom scenariju opet najebaše 200,000 hiljada kelnera i 8000 hotelijera. to će imati isti ili veoma sličan efekat kao policijski čas.

 

neke prefinjene metode? recimo da počnu da se ponašaju kao normalni ljudi i objasne lepo ljudima sa čim imamo posla, šta i kako treba da se radi...da, evo samo što nisu :violin:

Link to comment

na osnovu vrlo vrlo informisanog nagadjanja, od danas zvanicni broj pozitivnih mnozim najmanje sa dva. o netestiranima sa simptomima necu ni da razmisljam.

prolazila sam jutros pored kovid ambulante, red je zastrasujuci.  skoro polovina jedne kratke uličice.

 

broj ljudi sa maskama je drasticno skocio, ali i dalje nije vecina. u radnjama mozda polovina. bar je prodavci nose, sto je do skoro bila retkost.

ja sam, nakon poprilicnog opustanja (ali i okolnosti koje nisu ostavljale mnogo izbora), od polovine prosle nedelje pocela da vracam stari rezim, maska u radnji i posti. kafana samo na otvorenom, bez prevelike guzve. i da, ukidam frizera od danas.

 

 

Link to comment

U Beogradu će od sutra obavezno da bude nošenje maski u zatvorenom prostoru, odnosno autobusima, gradskom i međugradskom prevozu, kafićima, tržnim centrima itd. Mere će morati striktno da se nadziru.

 

Podsetimo, članovi Kriznog štaba predložili su da se ograniči radno vreme noćnih klubova i splavova do 23 sata, restorana do 19 sati, ali i da se smanji broj okupljenih u zatvorenom prostoru prilikom organizovanja porodičnih proslava (svadbi, rođendana, krštenja i slično).

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

policijski čas je verovatno jedini play u njihovom playbooku koji će dati rezultat. šta drugo oni mogu da urade?

 

 

Na zalost si u pravu. Ko ce sprovesti manje drasticne mere?Niko.U Lasti juce niko ne nosi masku,u Lidlu 5 % nosi masku, kafane dupke pune, mature, ekskurzije, ludila ...Danas mi tetka iz pekare daje hleb golom rukom :isuse:

Link to comment

Da smo isli postepeno sa otvaranjem, sad bismo imali 90 zarazenih, a sledece nedelje 250...

Zatvoris sve, korona pukla, svi pukli

Pustis sve, svi zivnuli, korona zivnula

Pustis nesto, korona zivnula, neki pukli, neki zivnuli...

Treba testirati samo one koji moraju da se operisu, imaju hronicne bolesti, ostalima trubiti da su prepusteni sami sebi. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...