Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Just now, JozoMujica said:

Znam kako rade vakcine, ne znam da li si procitao sta sam napisao.

Zar nije lakse organizmu da se bori protiv korona virusa ako efikasno unisti virus gripa, nego da se bori protiv oba istovremeno?


Ako si zasticen vakcinom, ako virus udje u tebe, vrlo brzo ce da bude uklonjen bez velike štete za organizam. Međutim, ako je organizam potrošio određene resurse u borbi protiv gripa, i nije stigao da ih popuni novim, biće podložniji napadu novog virusa. ako je vreme izmedju napada dva virusa kratko... onda jebiga...

Link to comment

jel zna neko koliki je proc3nat alkohola u onim malim antiseptik gelovima iz lilija od 50ml? pokusavam naci na netu sastav al ne uspevam, na ambalazi ne pise

Link to comment
21 hours ago, Haralampije said:

500 mg Vit C je sasvim dovoljno.Cink za razliku od Vit C zaista dokazano utice na povecanje imuniteta i brzi oporavak vec bolesnih.Ima mnogo preparata sa cinkom,pise na svakom preporucena doza.Ja koristim zink tablete od 15 mg, pise na pakovanju da to zadovoljava 150% nutritivne referentne vrednosti

 

Hvala! Pazarila sam juce kombinovano pakovanje cinka, vitamina C i histidina, koji omogucava bolje primanje cinka (cinka solo nije ni bilo).

Link to comment
Vratih se od keve, iz doma za stare, pitao lekara i gl. sestru ima li neki apdejt, odgovorile mi:
Za sada ništa, kontaktirale osobu u ministarstvu sa kojom su bili u kontaktu kad su zatvarali posete zbog gripa, ništa novo nije imala da mi kaže, ponudila mi masku ovu najprostiju i asepsol u spreju...
Otprilike njihova procena je da dok ne krenu bolnice neće ni oni, ko za grip...
 
EDIT:
Možda ne bi bilo loše da se pinuje neki kvalitetan i ne previše opširan sažetak simptoma posle kojih treba zvati medicinsku službu...
 
... Shiit has hit the fan...
 
 
 
 
Udate:
Sad mi javili, iz doma da uvode zabranu poseta zbog Corona virusa...
Pitaću ih da li je to preporuka MinZdravlja čisto da vidim da li ovi nešto rade...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Evo HR sektor se oglasio mejlom:


Obustavljamo do daljnjeg službena putovanja u zemlje u kojima ima zaraženih virusom Covid-19. U slučaju neophodnosti putovanja, biće preduzete sve preventivne zaštitne mere.
Sa posebnom pažnjom i kontrolom organizujemo neodložive posete partnera, klijenata ili saradnika iz zemalja sa registrovanim slučajevima bolesti.
Privatna putovanja u inostranstvo je potrebno prijaviti nadređenom i HR službi koji odlučuju o daljim preventivnim merama pri povratku na posao. Pošto je naša obaveza da preduzmemo sve što možemo kako bismo sprečili širenje virusa i zaštitili zaposlene, preporuka je da se sva privatna putovanja u zemlje u kojima ima zaraženih otkažu/odlože.


U SLUČAJU DA SE NE OSEĆATE DOBRO
Nabavili smo beskontaktne toplomere (nalaze se na pultu na ulazu) , ukoliko ima potrebe možete da proverite svoje stanje u slučaju da sumnjate da imate temperaturu.
Ukoliko imate povišenu temperaturu ili se ne osećate dobro kontaktirajte lekara i ostanite kod kuće do ozdravljenja u skladu sa uputom lekara. Ukoliko imate problema prilikom zakazivanja pregleda preko osiguranja obratite se za pomoć sekretaricama ili HR službi.
Ako imate simptome nalik virusu Covid-19 (temperaturu, malaksalost, suv kašalj i/ili teško disanje), pozovite SOS broj Ministarstva zdravlja 064/ 8945-235 kako biste dobili dalja uputstva.


PREVENCIJA I HIGIJENA:
Često pranje ruku, u skladu sa preporukama o trajanju i načinu pranja. Na ulazu u radni prostor postavljeni su disperseri sa gelom - gel se koristi se kao dodatno sredstvo zaštite pored pranja ruku.
Izbegavanje rukovanja.
Bez dodira lica ukoliko prethodno niste oprali ruke.
Korišćenje papirnih ubrusa za brisanje ruku.
Rastojanje od najmanje jednog metra sa svakom osobom koja kašlje ili kija.
Unos puno tečnosti, izbegavanje hladih napitaka.
Korišćenje jednokratnih čaše za vodu/kafu.
Redovno brisanje radnih površine i aparata (stolova, telefona, tastatura itd) dezinfekcionim sredstvima (postavljena su u svim radnim prostorima i toaletima) i papirnim ubrusom.
Redovno provetravanje prostorija.
Preporuka korišćenja stepenica umesto lifta.







... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Inače, šta je preporuka, ako/kad virus stigne sa simptomima koji se tolerišu u kućnoj izolaciji? Kakvi lekovi, šta obavezno imati u kućnoj apoteci, koja je generalno terapija osim čekanja da prođe samo od sebe?

Link to comment
46 minutes ago, Spirit said:

Inače, šta je preporuka, ako/kad virus stigne sa simptomima koji se tolerišu u kućnoj izolaciji? Kakvi lekovi, šta obavezno imati u kućnoj apoteci, koja je generalno terapija osim čekanja da prođe samo od sebe?

 

Ima na onoj prakticnijoj paralelnoj temi.

Link to comment
4 minutes ago, chandra said:

 

Ima na onoj prakticnijoj paralelnoj temi.

Pa ovo je valjda ta praktična tema a nisam video da neko piše šta uzeti ako imaš temperaturu, šta ako imaš kašalj, šta generalno uzimati za te stvari (lekovi, piće hrana). Ne računam ovo što se pisalo o domestosu, hloru i cinku. Pitam jer ja nikad nemam kućnu apoteku, a ipak bih uzeo nešto da se nađe...

Link to comment
22 minutes ago, Spirit said:

Pa ovo je valjda ta praktična tema a nisam video da neko piše šta uzeti ako imaš temperaturu, šta ako imaš kašalj, šta generalno uzimati za te stvari (lekovi, piće hrana). Ne računam ovo što se pisalo o domestosu, hloru i cinku. Pitam jer ja nikad nemam kućnu apoteku, a ipak bih uzeo nešto da se nađe...

 

Sorry, totalno mi je rascepljen fokus danas. Ima na prvoj strani ove teme lista saveta, ukljucujuci:

 

Quote

6. rekao bih vam da ne gomilate namirnice, ali ne mogu zbog efekta imbecila. Oni će pokupovati sve tako da se može desiti da ostanete bez nečega jer je neka budala umislila da treba da bude doomsday prepper. Ako već imate potrebu da štekate, štekajte lekove koji su vam, ne daj bože, neophodni, kao i antipiretike - indijci i kinezi već prave restrikcije u proizvodnji. 

 

Kapiram da je to jedino sto realno mozes da kupis za kucnu radinost. Posle je krenulo ovo o cinku koji generalno pomaze da se nabustuje imuni sistem, ali niti ce spreciti da dobijes virus, niti je bilo kakva garancija da ce nesto dramaticno promeniti u tome kako ga podnosis (tj. hoce li te ubiti ili ne).

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...