Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

11 minutes ago, Miljenko said:

Stigoh do seste epizode. Meni je ovo prilicno dobro, do sada. Druga sezona je bolje koncipirana, mada im je bilo lakse  da vode radnju bez vise vremenskih tokova. Ako istraju do kraja, trebace tu dosta sezona, kako bi se prikazala cela prica ovim tempom(5 minimum), mada bih ja i voleo da traje sto duze.

I ja sam stigao sinoć do šeste epizode, i mogu da kažem da je druga sezona za klasu bolja od prve, uz sve manjkavosti koje smo ovde već konstatovali. Iskreno, Eskel i Vesemir su mi glavni WTF iz gore navedenih razloga, ovo ostalo mi je prilično dobro.

 

Btw, planirano je sedam sezona, scenario za treću sezonu je manje-više već gotov i pojedini glumci su ga već dobili. Iako se detalji ne znaju, izgleda da se treća sezona završava sa Coup of Thanedd, kao i da će Scoia'tel igrati bitnu ulogu (zato i ovolika ekspozicija elfova ove sezone). Ono što ostaje pitanje je da li će da protegnu seriju i na događaje iz igara, jer je kraj cele priče u principu tek na kraju Witchera 3, premda znam da od početka pričaju da je ovo samo adaptacija knjiga (drugim rečima, ne znam kako da smisleno završe celu priču bez tih događaja).

 

Fun fact - Zabalujev je gore pisao da mu se čini da je Freya Allen sad drugačije našminkana i da više liči na Ciri. To je zato što su prestali da joj blajhaju obrve u šminkernici. Ona se bunila, jer je rekla da će joj tako spržiti obrve do kraja serije. Pored toga, izgleda da postoji i određeni pritisak da likovi iz serije počnu da više liče na likove iz igre, pa se tu navode Ciri i Triss kao glavni primer.

Link to comment
Spoiler

Kodington i ja imamo istog mačka, najs.

Ovo drugarstvo između Fringile i Frančeske je za bljuvanje. Kontam da se nema prostora za čarobnjačku makijavelističku politiku, ali brateee.

Jenifer se pretvorila u tužnu kucu.

Siroti Janko ubiven pre vremena, ništa od njegovog epskog junaštva i srećnog i dugovečnog života sa buckastom seljančicom.

Neneke kao da je iz kupleraja otišla u sveštenstvo.

Ciri odjadnom toliko kurčenje, samo joj Er Maks fali.

I tako ja došao do 6. epizode.

Bar je Geralt na nivou i kolje kako valja.

Što je najgore, ovo će bez problena da tera još pet sezona, a ja ću da gledam i mučim se.

 

  • +1 1
Link to comment

Previse ocekujete od serije koja treba da zadovolji siroki auditorijum. Dosta bolja druga sezone po meni. Najbitnije mi je da istraju do kraja. Ako bi kojim slucajem produzili pricu i na igre, potrajalo bi kao Supernatural.:lolol:

Link to comment

Ono dete ciri lepo ko lutka!

Iskreno pola nemam pojma sta se dogadja, ni koja ona vestica sto se javlja onim tri ...sve cekam geralda u kadi al nikako da naleti.

Okej je zabava, dobra pesma od onog pesnika, pravi mjuzikl

 

Link to comment

Tja, mogli da zadovolje auditorijum sa više sisa, klanjem non-stop i manje dugih šetnji po livadama Cintre. 

Nije gore od knjige, a knjiga nije nešto, pa vidite... :D Tossed a coin to my streaming service, sad nemam kud.

 

Koji crni prikvel, i ono anime sranje me ubi u pojam, al ja ne volim anime, pa nema veze. Moram da vidim o čemu se tu radi, pa se javljam.

 

Link to comment

Ajd da kažemo da su solidno priveli kraju.

Spoiler

Zadnja epizoda bila uzbudljiva, zakuvali za dalje, osnovne postavke su tu. Bar je jasno zašto svi jure Ciri. Turbo-basilisci uklonili višak vičera, od Cintre do Kedvena se stiže začas, taman dva konja ispred kolibe u kojoj su već nedeljama mrtvi svi ukućani, patuljci u pravo vreme i na pravom mestu, kao i Geralt. Jednom kad ona poče da diže kamenje u vis, ja refleksno počeo da stiskam kažiprst da držim R2 za Kven znak, njima je trebalo neko vreme da se opasulje, dal je do napitaka, bemliga.

Njah, sve u svemu ocena 6/10. Dobro, ajd, može i sedam, možda sam malo mrzovoljan što je kasno, a sutra godišnji razgovor sa nadređenim menadžerom.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Spojler za celu seriju

 

Spoiler

Nece da izgine :) 

Cisto informativno - postoje (sad vec kultne) igre Witcher cija se radnja direktno nastavlja na zavrsetak knjiskog serijala, pa oni koji su prosli to i odigrali ih znaju poneke stvari o zavrsetku serije.

 

Link to comment
17 minutes ago, goofs said:

Spojler za celu seriju

 

  Hide contents

Nece da izgine :) 

Cisto informativno - postoje (sad vec kultne) igre Witcher cija se radnja direktno nastavlja na zavrsetak knjiskog serijala, pa oni koji su prosli to i odigrali ih znaju poneke stvari o zavrsetku serije.

 

 

Drugarica mi bas witcher gamer, pa je posle tek citala knjige...i nece da mi kaze. Ja je molim, dzaba. 

 

 

Hvala!!!! Sad mi je lakse :D

 

Edited by mustang
Link to comment

Odgledao sam witchera i morao sam ponovo gledati prvi serijal da bih se podsetio ko je ko i šta se dešava (i opet sam prekasno shvatio da se radnja odvija u dva vremena :D ). Malo je pred kraj drugog serijala bilo teško za praćenje (bar meni koji nisam čitao knjige/igrao igricu) jer su možda ukrstili previše priča

Spoiler

od momenta kad su provalili monolit, pa ono dvoje matorih što sve znaju, pa dijkstra koji igra svoju igru, deathless mother mi je bila posebno zbunjuća, prokletstvko desetog kolena , witcheri, vilenjaci i njihova priča, odlazak u drugu spheru, wild hunt, pa onaj drugi mage "fuck fucker" koji juri ciri, hram ...

, ali sve u svemu jedva čekam sledeći serijal.

Link to comment

Moja bff je pissed off na w2 

 

Kaze pola stvari nije po knjizi, ni po igrici a vec dva puta je djuskala tu igricu i sve quest u njoj. Pobesneli su witchercovi sto se nisu ovi drzali izvornog 

 

Meni, bilo zabavno, samo razocarana jer nema ni jedne scene gde je witcher go do pojasa. Tako da ostadoh praznih ruku

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...