Jump to content
IGNORED

Prava radnicima!


Tihajeza

Recommended Posts

Za sta drugo moze da sluzi personalna kartica koja se otkucava kad dodjes na posao i kad odes sa posla?

Bez obzira na to, on nece dobiti otkaz jer se nije otkucavao pravilno, vec zato sto ce firma tvrditi da nije isunjavao radne obaveze, jer nije postovao radno vreme. Evidencija otkuicavanje je dokaz firmi da on nije radio puno radno vreme, a ako dodje do sudskog postupka on ce moci da dokazuje da je radio.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Uskebasi said:

Za sta drugo moze da sluzi personalna kartica koja se otkucava kad dodjes na posao i kad odes sa posla?

Bez obzira na to, on nece dobiti otkaz jer se nije otkucavao pravilno, vec zato sto ce firma tvrditi da nije isunjavao radne obaveze, jer nije postovao radno vreme. Evidencija otkuicavanje je dokaz firmi da on nije radio puno radno vreme, a ako dodje do sudskog postupka on ce moci da dokazuje da je radio.

 

U kompaniji u kojoj sada radim kartica je nacin ulaska ali nije nacin evidencije prisustva i kvaliteta rada. Frank i rece da nigde nije ni napomenuto to.

 

Prisutnos se evidentira u HR alatu i za to je odgovoran zaposleni i line manager kao kontrola, kao i za to da li je neko radio puno radno vreme i kako je radio, a ukoliko neko ne ispunjava svoje radne obaveze to se mora popraviti kroz disciplinske postupke, dati prilika da se ispravi i tek ukoliko do toga ne dodje moze se zavrsiti saradnja. Koliko sam razumeo HR ukoliko ovo nije ispostovano spor se lagano gubi. Doduse na srecu nisamo nikada kroz to prolazio a nisam ni HR ni pravnik tako da je mozda iz druge ruke ali mi zvuci razumno.

Link to comment

Pomesao si dva otkazna razloga. Covek o kome je rec ce dobiti otkaz zbog nepostovanja radne discipline/ radne obaveze a ne zbog neispunjavanja rezultata rada

Link to comment
Za sta drugo moze da sluzi personalna kartica koja se otkucava kad dodjes na posao i kad odes sa posla?
Bez obzira na to, on nece dobiti otkaz jer se nije otkucavao pravilno, vec zato sto ce firma tvrditi da nije isunjavao radne obaveze, jer nije postovao radno vreme. Evidencija otkuicavanje je dokaz firmi da on nije radio puno radno vreme, a ako dodje do sudskog postupka on ce moci da dokazuje da je radio.
Pa njemu ta kartica služi da uđe u firmu, pored pulta gde su portiri stoje stubići sa onim staklenim pločama koje se uvlače, on ulazi i izlazi tuda više puta dnevno, po prirodi posla, kaže da kad zaboravi karticu npr. kući ili u rancu koji mu je ostao na spratu samo kaže portiru da mu otvori niko ništa ne pita. On je i imao utisak da te barijere služe samo da neko ne bi "banuo" sa ulice u firmu..
Ajde videćemo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 8 months later...


Vidim u Zakonu o radu da je otkazni rok stavljen "ne duži od 30 dana".

Ako je u ugovoru poslodavac stavio npr. 45 dana. Šta zaposleni može tu da uradi?



.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 7 months later...
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Evo opet ja...

Da li postoji mogućnost da pojedinac izvrši onlajn uvid u to koliko ima radnog staža?







... Shiit has hit the fan
 

ne znam za onlajn, znam da odesh u fond i tamo ti urade neki research na licu mesta, saberu oduzmu :unsure:

 

ocu da kazem, oni mogu do na enter-dva...

Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Evo opet ja...

Da li postoji mogućnost da pojedinac izvrši onlajn uvid u to koliko ima radnog staža?

... Shiit has hit the fan
 

 

Može, na eUpravi, ali samo za sebe. Dodatno, ne znam koji je nivo pristupa potreban, ja imam najviši (sa elektronskim potpisom), moguće da sa username-om i passwordom ne može.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Može, na eUpravi, ali samo za sebe. Dodatno, ne znam koji je nivo pristupa potreban, ja imam najviši (sa elektronskim potpisom), moguće da sa username-om i passwordom ne može.

sa use i pass moze samo lichna dokumenta zakazivanje i kovid i da ti stigne porez, ostalo mislim ne moze nishta. ako se nije promenilo neshto...

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
Uzimanje elektronskog potpisa na lk sa čipom je vrlo jednostavno i besplatno u Policiji. Preporučujem
Ajd objasni i kako se koristi, smorile me zakljucane opcije na eupravi?
Da li treba citac za LK?
Link to comment
16 hours ago, Hamlet Strašni said:

Uzimanje elektronskog potpisa na lk sa čipom je vrlo jednostavno i besplatno u Policiji. Preporučujem

 

da, ukoliko nije slučaj kao moj. lična karta izdata aprila 2014, a potpis može sa ličnim karatama izdatim od avgusta 2014. godine

 

tako da prvo moram da izvadim novu ličnu kartu, pa onda elektronski potpis 

Link to comment

Hm. Moja je izdata marta 2014, uredno potpisujem fakture i podneske, logujem se na e upravu i poreze…

 

Koliko se sećam samoo je fora u tome da su morali razliciti drajveri da se skinu. Mada sada imam onaj mupov program i čitam sve kartice…

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...