Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Prava radnicima!

Featured Replies

Budete na poslu, svi su tu, i kolege i šef, normalan radni dan.

Odete kući, i sat vremena kasnije stigne viber poruka od šefa svim zaposlenima da se od sutra radi sat vremena duže. 

Evo ne znam...

  • Replies 157
  • Views 22.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Hamlet Strašni
    Hamlet Strašni

    Sme razgovor u kome učestvuje. Krivični zakon kaže - ko snimi razgovor koji mu nije namenjen.

  • To je zato što su ti učitali elektronski potpis još pre nekoliko godina. Sad ne daju ako imaš ličnu kartu izdatu pre avgusta 2014. i mora da se vadi nova.

  • Dakle, rok za izdavanje licne karte je 15 dana, za pasos 5 dana. Meni su u Savskoj LK dali za nedelju dana tj 5 radnih dana. Na istom salteru gde sam predao za LK (ako je slika koju imas u sistemu sta

Mukica ima problem sa direktnom komunikacijom i frku od sukoba :(

  • Author

Jadničak :(

Nego...pristajete li ?

  • Author

Nije bilo postavljeno kao pitanje izbora. Više kao gotova stvar, ćuti i radi, može mi se, uvijeno u kultiriška finu obavijest .

Dok neko prvi ne ode iz firme. 

 

Inače glupa računica. Ako povećaš radno vreme za 10%, produktivnost tim potezom smorenih ljudi opadne za toliko, pa u proseku učinak bude isti. 

  • Author
22 minutes ago, ToniAdams said:

Znaš naravno sa prema zakonu o radu ima obavezu da vam svaki sat preko dodatno plati?

Onako iz glave - koliko zakona se krši u našoj zemlji dnevno, svaki dan, cele godine, stalno i nikom ništa? Iz svih oblasti, u svim granama života?

Od kada radim, a to je skoro dve decenije, prijavljena sam na minimalac, ostatak dobijam u gotovini. 99% ljudi iz moje struke, u privatnim firmama ima taj aranžman (zapravo ne znam nikog ko nema). Tako je bilo u 5 firmi u kojima sam bila, čak i u jednoj stranoj. 

Dobijem ja npr.svoju povišicu, po zakonu dakako. Kovertu dobijem tanju za tačno toliko. Eto zakon.

a jel postoji u kombinatu institucija slobodni dan, ne konkretno za ovaj slučaj

7 hours ago, Tihajeza said:

Budete na poslu, svi su tu, i kolege i šef, normalan radni dan.

Odete kući, i sat vremena kasnije stigne viber poruka od šefa svim zaposlenima da se od sutra radi sat vremena duže. 

Evo ne znam...

Sačuvaj poruku. Prekovremeno zastareva za 3 godidne. Tužiš kad odeš biz firme 3 godine unazad. 

 

Ja sam za rodjaka tužio restoran u kome radi kao razvozač hrane. Gazda hoće da se nagodi, a rodjak još radi u restoranu. 

 

Dao mu je aneks da radi noću. I za to smo tužili pošto nije poštovana procedura. Gazda priznao tužbu i nije ponovo pokušao da mu da aneks.

1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Sačuvaj poruku. Prekovremeno zastareva za 3 godidne. Tužiš kad odeš biz firme 3 godine unazad. 

 

Ja sam za rodjaka tužio restoran u kome radi kao razvozač hrane. Gazda hoće da se nagodi, a rodjak još radi u restoranu. 

 

Dao mu je aneks da radi noću. I za to smo tužili pošto nije poštovana procedura. Gazda priznao tužbu i nije ponovo pokušao da mu da aneks.

Svaka cast. Ovo mu dodje najbitniji post napisan na forumu, ikad.

  • Author
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Sačuvaj poruku. Prekovremeno zastareva za 3 godidne. Tužiš kad odeš biz firme 3 godine unazad. 

 

Ja sam za rodjaka tužio restoran u kome radi kao razvozač hrane. Gazda hoće da se nagodi, a rodjak još radi u restoranu. 

 

Dao mu je aneks da radi noću. I za to smo tužili pošto nije poštovana procedura. Gazda priznao tužbu i nije ponovo pokušao da mu da aneks.

A kako dokazujem ekstra sate u vidu radnih subota u proteklih godinu dana? One su uvedene na sličan način, samo usmenom porukom, preko kolege -"poručio vam da se od sutra radi subota...". Za njih nemam viber.

1 hour ago, Tihajeza said:

A kako dokazujem ekstra sate u vidu radnih subota u proteklih godinu dana? One su uvedene na sličan način, samo usmenom porukom, preko kolege -"poručio vam da se od sutra radi subota...". Za njih nemam viber.

Ovo bi moralo svedocima da se dokazuje, ako se ne vodi evidencija. Можда чак и неким мејловима слатим суботом нпр или нешто слично. Иначе, субота сама по себи није проблем, може радна недеља да траје и 6 дана, али је кључно да се укупно ради 40 часова недељно, плус прековремени рад, макс 8 сати недељно.

22 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

a jel postoji u kombinatu institucija slobodni dan, ne konkretno za ovaj slučaj

 

za sopstvena venčanja, selidbe i sahrane najbližih članova porodice postoji, ako to pitaš.

 

edit: i za slavu.

Edited by ordi

slobodan, u smislu odrađenih, ili kako ubosni kažu narađenih dana

 
za sopstvena venčanja, selidbe i sahrane najbližih članova porodice postoji, ako to pitaš.
 
edit: i za slavu.
A koliko sam čuo i to za venčanja i za selidbu i rođenje je smanjeno, bara u ovih par firmi što su mi rekli ljudi...



... Shiit has hit the fan...

Drzava u zamahu...puno posla ima da prestignemo Rumune i Hrvate..pa Madjate..a nek se drze Cesi, Slovaci & Poljaci. 

 

Kakvi sad slobodni dani..dok na zapadu uveliko razmisljaju o cetvorodnevnim radnim nedeljama.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.