Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

13 hours ago, dragance said:

Ma Halland i Sanchonsu zvezde ovog prelaznog roka.

 

Ja bih iskreno radije video Sanča u crvenom nego Vernera... ali kako stvari stoje, nećemo gledati ni jednog ni drugog. Biće neki mršav upgrade, tipa ode Shaqiri dođe Cantwell. 

Link to comment

 

 

 

 

 

Mislim da je kod Wernera i Liverpoola problem bio taj što je Liverpool htio da čeka do ljeta 2021.

 

 

Ne ne, hteo je Klop da ga kupi sad, pre isteka kluzule od 60 miliona evra ali je Liverpul postao (zbog FSGa) klub koji je "kupi samo kad prodas". (Koliko pisu tier 1 za Pool, Klopp je zvao Wernera početkom aprila i rekao da je razlog nepotpisivanja čisto ekonomski a ne igrački). Werner je plaćen: 60 miliona evra, 10 mil godisnje plate, 12 miliona za agenta a to su sve novci preostali od Hazarove prodaje. Pool je na zalost (ili na srecu) veliki deo novca od nagrada/tv prava/sponzorstva spucao u novu akademiju, projekat prosirenja tribine (koji je sad stopiran) i na fiksiranje ugovora glavnim igračima (sad ce produzetak da potpisu i VVD i Alison). Dodatno ih je sjebao i novi najk ugovor koji je "povoljniji nego new balance" dok u stvari u doba korone i nepredvidljivosti ekonomija je prilično lošiji (samo 30% potpisanog ugovora je zagarantovano, ostalo je procenat od prodaje dresova, što je sad dovedeno u pitanje jer jedan dres košta i preko 100 evra pa je pitanje koliko ce prodaja da bude ugrozena). Plus, novac od karata je stopiran do ko zna kada, novac od tv prava je smanjen, novac od pre season takodje....Ja se iskreno nadam da ce da prodaju Grujica (koji je nekako vec najavio ostanak u Budesu), Lovrena, Shakirija i da skupe barem deo para za neko pojacanje (narocito u svetlu toga da Lalana ide, da je Milner jednom nogom na gerijatriji, da nemamo rezervnog golmana, da 4 igraca idu na Afcon na mesec dana i da nam je klupa u proseku godina 22).

 

Ovo se ne odnosi samo na Liverpool, nego na većinu klubova u PL (osim onih koji imaju naftu na primer) ili na one koji su kupovali ili gurali klince iz akademije pre korone.

 

Edit slika: Vec imamo jednog [emoji30]

 

 

 

 

b6c5546900b66c3a4e1d8f8bca4decf4.jpg

Link to comment
8 minutes ago, Zlurad said:

Ne ne, hteo je Klop da ga kupi sad, pre isteka kluzule od 60 miliona evra ali je Liverpul postao (zbog FSGa) klub koji je "kupi samo kad prodas". (Koliko pisu tier 1 za Pool, Klopp je zvao Wernera početkom aprila i rekao da je razlog nepotpisivanja čisto ekonomski a ne igrački). Werner je plaćen: 60 miliona evra, 10 mil godisnje plate, 12 miliona za agenta a to su sve novci preostali od Hazarove prodaje. Pool je na zalost (ili na srecu) veliki deo novca od nagrada/tv prava/sponzorstva spucao u novu akademiju, projekat prosirenja tribine (koji je sad stopiran) i na fiksiranje ugovora glavnim igračima (sad ce produzetak da potpisu i VVD i Alison). Dodatno ih je sjebao i novi najk ugovor koji je "povoljniji nego new balance" dok u stvari u doba korone i nepredvidljivosti ekonomija je prilično lošiji (samo 30% potpisanog ugovora je zagarantovano, ostalo je procenat od prodaje dresova, što je sad dovedeno u pitanje jer jedan dres košta i preko 100 evra pa je pitanje koliko ce prodaja da bude ugrozena). Plus, novac od karata je stopiran do ko zna kada, novac od tv prava je smanjen, novac od pre season takodje....Ja se iskreno nadam da ce da prodaju Grujica (koji je nekako vec najavio ostanak u Budesu), Lovrena, Shakirija i da skupe barem deo para za neko pojacanje (narocito u svetlu toga da Lalana ide, da je Milner jednom nogom na gerijatriji, da nemamo rezervnog golmana, da 4 igraca idu na Afcon na mesec dana i da nam je klupa u proseku godina 22).

 

Jao jebote, zar mora @Pokojni Ruxin da izvlači knjige starostavne i podseća koliko je para sprcano u (vrlo kvalitetna) pojačanja od kako je Klopp došao? :isuse: 

 

Kmečanje zbog jednog (1!) igrača koji je dogovorio transfer u drugi klub, izvlačenje podataka o kretanju cene dresova i stopiranim parama od TV prava... FFS, ne može u svakom prelaznom roku da se očekuje superstar pojačanje da bi navijači imali na koga da suču delfina po Tviteru. Iskulirajte.

 

Link to comment

najaače je bilo ono kad je liverpul tokom 2018. doveo vvd-a za 75m, i keitu za 70m, i fabinha za 60m, i alissona za 70m...i ostao sirotinja :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
 
Jao jebote, zar mora [mention=730]Pokojni Ruxin[/mention] da izvlači knjige starostavne i podseća koliko je para sprcano u (vrlo kvalitetna) pojačanja od kako je Klopp došao? :isuse: 
 
Kmečanje zbog jednog (1!) igrača koji je dogovorio transfer u drugi klub, izvlačenje podataka o kretanju cene dresova i stopiranim parama od TV prava... FFS, ne može u svakom prelaznom roku da se očekuje superstar pojačanje da bi navijači imali na koga da suču delfina po Tviteru. Iskulirajte.
 
Ja sam jos pre 6 meseci ako ne i jače napisao da ne bi voleo da vidim Wernera u Poolu jer mi se neke stvari kod njega uopste ne svidjaju.

Ruxin slobodno nek racuna koliko mu je najbolji trener na svetu potrosio od kad je dosao u ekipu a ako ne zna: net spend money City: 505M £, Utd 380, Chelsea 130, te na 7 mestu Liverpul sa 75 (poslednjih 5 sezona). Te ako negiras "net spending" onda imas problema sa matematikom iz prvog razreda osnovne

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

stvarno čovek bio sour anyway :lolol:

 

ja ne bih da poredim moje cifre sa vašim ciframa. znam da su moje neuporedivo veće, ali uprava foruma ne gleda blagonaklono na takve stvari.

ali mogu da kažem da je net spending luzerska kategorija za luzerske klubove koji ne mogu da zadrže svoje najbolje igrače. nikad nisam čuo da neko priča o net spendingu velikana poput reala ili sitija...dobro možda zli jezici  :happy:

Link to comment

@Zlurad Ne možeš da vitlaš net spendingom dok se istovremeno žališ što ti je klub postao "kupi samo kad prodas", tj. što bruto trošenje nije veće.

 

Pomiri prvo to u svojoj glavi - da li bi radije da ti klub tim skromnim net spendingom dogura do titule prvaka Evrope i Engleske, ili da u svakom prelaznom roku make it rain samo da bi ti bilo toplo oko srca zbog ovog ili onog vanity signinga. 

Link to comment
23 hours ago, copkillah said:

Par sajtova je objavilo (uključujući i Bild) da je Verner ide u Čelsi, a ne u Liverpul. Ako ga je Liverpul zaista želeo svih 100%, bio bih vrlo iznenađen da je neko uspeo da ga preotme. 

 

Na Ostrvu kruzi prica da je Live hteo da spreci koronu samo 93%...

Link to comment
9 minutes ago, John Coltrane said:

 

Na Ostrvu kruzi prica da je Live hteo da spreci koronu samo 93%...

Vidim počela je groznica. Neka te ukućani drže dalje od oštrih predmeta narednih nedelja :(

 

Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

Vidim počela je groznica. Neka te ukućani drže dalje od oštrih predmeta narednih nedelja :(

 

 

Jedini koji je u groznici, pa zadnja 4 meseca vec, si ti. Pitanje zivota i smrti hoce li Live uzeti titulu se nastaviti fudbal u sred pandemije.

 

Jos si poceo da im ucitavas i super power, imas i skale od 0 do 100, bas si upao u igricu.

 

Opusti se malo, sve ce biti ok, uzecete zasluzenu titulu.

Link to comment
Just now, John Coltrane said:

 

Jedini koji je u groznici, pa zadnja 4 meseca vec, si ti. Pitanje zivota i smrti hoce li Live uzeti titulu se nastaviti fudbal u sred pandemije.

 

Jos si poceo da im ucitavas i super power, imas i skale od 0 do 100, bas si upao u igricu.

 

Opusti se malo, sve ce biti ok, uzecete zasluzenu titulu.

Ne, ja sam diskutovao o situaciji u kojoj se fudbal našao i bio sam svestan da će nastavi da se igra i objasnio sam zbog čega je tako. Na kraju se ispostavilo da je sve bilo upravo tako. Ovo što ti spinuješ, pišeš i način na koji pišeš samo potvrđuje da će morati da ti se organizuje suicide watch. Ako treba, tu sam da te pazim kao što to dobri rivali rade :happy:

Link to comment
4 minutes ago, copkillah said:

Ne, ja sam diskutovao o situaciji u kojoj se fudbal našao i bio sam svestan da će nastavi da se igra i objasnio sam zbog čega je tako. Na kraju se ispostavilo da je sve bilo upravo tako. Ovo što ti spinuješ, pišeš i način na koji pišeš samo potvrđuje da će morati da ti se organizuje suicide watch. Ako treba, tu sam da te pazim kao što to dobri rivali rade :happy:

 

Cenim da ce neko dokon, onaj sa moje IL npr, sakupiti tvoja sabrana dela u doba korone i okaciti ih ovde...

 

 

Ova jutra što te muče
Pruži će i tebi sve
Kada sutra bude juče
A ti budeš ko zna gdje

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...