Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

8 minutes ago, Mil@n said:

 

Daj druže da li se šališ? 

 

Ole kao i ceo tim nam se raspada posle one nenormalno dobre početne serije sa početka njegove UTD karijere. Posle se to nekako izduvalo, sezona se završila jadno, a isto tako je počela nova. Ne što nismo pobeđivali već smo igrali tako da nas je jedan jebeni Partizan odučio, i nema ko nas nije nadigrao i natankao solidno ove godine, Burnamout, Palas, pa i njuka koju generalno razvaljujemo, a od fudbala smo prikazali ekstremno malo. 

 

Ok, mlad tim, blabla, ali ne živi se od potencijala, da svi napreduju još 30% nećemo doćni blizu titule

 

A što se tiče igrača, ista priča. Ko da menjamo tim od juče. Ukratko, Glejzerima se jebe, marketing šljaka, puni stadioni, merčndajzing cveta, što bi dali 100, 200 miliona da se bude konkurentan. 

 

 

pa ok, svakako nije realno da vi u skorijoj buducnosti budete konkurentni za titulu. 

Link to comment

@Mil@nIskreno, meni je zanimljiva ova faza Junajteda, pokušalo se sa dovođenjem svih mogućih igrača, pa se taj proces olupao o glavu, iako je tu bilo igrača za koje bih i ja stavio ruku u vatru da će biti odlični (kad se sjetim koliko sam se radovao dolasku AdM, ili recimo Falkaa, ajde Zlatana da i ne pominjem, Zlatan je atrakcija). Sto puta sam napisao, graditi budućnost i viziju na Pogbi je ekstremno rizično, s obzirom na to o kakvoj se ludi radi. Ova ekipa koja je dobila Siti je zanimljiva, ima tu preplaćenih engleskih kvazivonderbojeva, ali bilo je proizvoda Junajtedove škole (za koju mi je najviše žao što je otišla u kurac u ovim previranjima), bilo je mladaca koji su se gubili pa djeluju kao da se vraćaju (mada meni i Marsijal izgleda kao labilna osoba u koju se ne možeš pouzdati na nivou ~40 utakmica godišnje), ono, sem možda Rašforda, nema tu igrača koji bi bio interesantan elitnim klubovima (i naravno DDG). Sve u svemu, bolje tri solidna veznjaka koji će da ginu, nego jedan Pogba koji će da prelomi jednu utakmicu a zatim tri ladi jaja i bude non-faktor. Neka probaju tim putem. Eno Ajaks samo nesrećom ne uđe u finale LŠ, što je za Junajted trenutno misaona imenica. 
Sa druge strane, takav tim, bez titula, dominacije, itd. će lagano da krene da pada i u tom marketinškom sektoru, jbg, bio je Milan najveća ekipa devedesetih pa su sad u kurcu. 

Spucali su oni ne 100-200, već milijardu da budu konkurentni, pa se svi sprdaju s klubom i njegovim kupovinama. 

Link to comment
14 minutes ago, copkillah said:

 

:unsure: 

 

U poslednjih šest sezona: 195m, 156m, 185m, 198m, 82m, 159m. Nije problem bio u parama nijednog momenta

 

 

Mislio sam 100, 200 više u odnosu na ono što inače daju. Pa mi nemamo krštenog špica, o čemu dalje da se priča. Rašford to nije, koliko god da daje, bio bi još bolji sa nekim ispred.  

 

Edit: što se tiče trošenja, milijardu na 6 sezona nije ništa ako je cilj da se ide na prvo mesto u ligi koja je jaka kao PL. Ne mogu da skontam tj da se pomirim da UTD nije konkurentan, jer je to bio oduvek od kada pratim, a ima tome 25 godina, ako ne i više.. Slažem se da je gledati ove mlađane zanimljivo, ali nije ni to kada se igra loše, a mi smo uglavnom igrali loše, mada su ove dve pobede obećavajuće u smislu samopouzdanja i vere u sebe. Nije lako dobiti Siti pa ne znam u kojim uslovima, Totenhem je druga priča i sa njima se može, da ne kažem mora. 

 

Edited by Mil@n
Link to comment
11 minutes ago, Mil@n said:

 

Mislio sam 100, 200 više u odnosu na ono što inače daju. Pa mi nemamo krštenog špica, o čemu dalje da se priča. Rašford to nije, koliko god da daje, bio bi još bolji sa nekim ispred.  

 

Edit: što se tiče trošenja, milijardu na 6 sezona nije ništa ako je cilj da se ide na prvo mesto u ligi koja je jaka kao PL. Ne mogu da skontam tj da se pomirim da UTD nije konkurentan, jer je to bio oduvek od kada pratim, a ima tome 25 godina, ako ne i više.. Slažem se da je gledati ove mlađane zanimljivo, ali nije ni to kada se igra loše, a mi smo uglavnom igrali loše, mada su ove dve pobede obećavajuće u smislu samopouzdanja i vere u sebe. Nije lako dobiti Siti pa ne znam u kojim uslovima, Totenhem je druga priča i sa njima se može, da ne kažem mora. 

 

 

Jeste ali je činjenica da se s takvim timom ne dobacuje do borbe za LŠ skandal. Jbg, bio je to perfect storm nekoliko godina - Matori je ostavio iscijeđenu ekipu, onda su prvo krenuli da krajcaju preko Mojesovih leđa, pa je onda uprava upala u dugogodišnji panic mode kad se plaćalo i preplaćivalo, van Gal sa svojim sumnjivim kupovinama polovnjaka i kvarnjaka, onda na sve to potpuno odsustvo vizije i dovođenje nekompatibilnih igrača (Lukaku, ffs) i potpuno tonjenje na psihološkom planu i na planu veličine kluba, što je izazvalo zlu spiralu da moraš dodatno da preplaćuješ poluigrače da bi samo zaigrali za klub koji nije konkurentan i ne igra najjače takmičenje... Uz sve to dolazi i najtvrdoglaviji i najsujetniji trener ove generacije koji je došao u potpuno pogrešnom trenutku (u rebuild mode dovodiš čovjeka koji je posljednji put gradio ekipu prije 15 godina) gdje ekipa dalje tone, uz dodatni pritisak baze navijača. 

 

Klasično dovođenje (a veliko je pitanje koga možeš da dovedeš a da ga ne preplatiš trostruko, što će odmah da stvori pritisak i na tog igrača i na klub) nekog moćnog imena (kog?) nisam siguran da bi bilo pravi potez. Ko bi to podigao Junajted momentalno, a da je dostupan tom istom Junajtedu? Eto, ko je mogao da predvidi da će Aleksis ovoliko da ode u kurac, jbt, lik koji je šurio u Arsenalu, par godina prije toga je Ferguson izveo nešto slično sa RvP i to je bio potez decenije, a Aleksisa je bilo mučenje gledati. 

Jebeno je, ne bih bio u koži sportskom sektoru uprave, ali iskreno, prvo bih tu krenuo u čišćenje.

Link to comment

Ja sam apsolutno uvjeren da Ole vise zeli dobro Junajtedu nego sto mu dupe zinulo da zadrzi posao, pa tako gone taj kompletan plan rekonstrukcije. Bilo bi dobro da ostane bar do kraja sezone jer ce u januaru sigurno dovesti 2 kvalitetna pojacanja, a dosad je pogadjao. SVakako ga ceka posao sportskog direktora npr. Ono sto ne valja je da sve sto vrijedi od trenera bas sad slobodno i ugrabice ih vec neko. Inace, ova Fred/ MekTomini kobinacija je veoma zanimljiva. Fred je imao 2-3 odlicne utakmice, kad igraju na tom nivou super ta sredina izgleda.

Link to comment

@Mil@n

 

Svesti samo na novac je prazna prica - nije bitno koliko si potrosio nego sta si za te pare kupio.

 

U  fudbalu su cifre odavno otisle u nebesa i odavno je passe pricati o potrosnji osim kad se ovde zajebavamo. Klubovi iz sredine tabele PL trose po 40-50mil£ za jednog igraca, promovisani Fulam je pukao preko 100mil£ u jedno prelaznom roku i ispao iz lige. Uopste nije bitno koliko se trosi kada je upliv novca u PL ogroman i kada im to dozvoljava (da ne duguju igracima i osoblju - to sto imaju "bankarske dugove" ne smeta poslovanju).

Sa te tacke gledista UTD je i dalje klub koji moze da dovede najzvucnija imena sveta (ADM, Falkao, Basitan, Zlatan, Lukaku, Alexis...). Ako gledas iz ugla prihoda i tu su prilicno dominantni i i dalje losi rezultati nisu uticali na prihode. Problem nastaje sto Amere zaboli ona stvar za fudbal dok god ima para. Nesto slicno se desava Arsenalu sa US vlasnicima, dok je Liverpul kontra primer - sjajna transfer politika, odlican trener i trofeji nisu izostali, a takodje US vlasnici.

 

Po meni problem nastaje u tome sto celni ljudi u UTD nemaju "oko" za fudbal. Dovodjenje 2 trenera koje je vreme pregazilo su bile kardinalne greske. Jeste da su oni hteli odmah trofeje, ali su im prvo trebali objasniti da FA Kup, Liga Kup i Liga Evrope nisu trofeji koji zadovoljavaju ambicije Junajteda.

 

Ovog leta su uboli sa pojacanjima a da nisu doveli igrace iz liga petice ili neka od world class imena. Ni AVBisaka ni Megvajer, a pogotovu Daniel Dzejms nisu medju najboljim igracima na svetu na svojim pozicijama, ali su upravo ono sto je UTD potrebno. Ako se i u januaru ubode, bar sa jednim igracem, videces koji ce na tabeli zavrsiti. Oleu su najveci problem povrede i tu treba traziti resenje ili u fizickoj spremi ili u intenzitetu treninga ili u obuzdavanju igraca (pogotovu mladih) u ludostima koje nosi moderan nacin zivota™ (videti pod Bogdanovic prica o Dembeleu kod Strajnica).

 

 

Link to comment

Pa manje više si ponovio šta sam ja rekao @John Coltrane UTD jeste trošio, ali ne preterano pametno kao i to da u PL te pare nisu ne znam šta i za Glejzere.

 

Najveća glupost je bilo dovođenje Van Gala, tu je sve krenulo nizbrdo. Ali nikad se neću složiti da je ADM bio loš potez, tada sam gledao i pratio bukvalno svaku utakmicu, bilo mi je zanimljivo jer smo se mučili, čovek je jedini bukvalno igrao fudbal, sam. Da, imao je loših momenata ali to je igrač koji bi i dan danas pravio razliku, igračina. Naravno, Van Gal mu se usro u život. 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Mislio sam 100, 200 više u odnosu na ono što inače daju.

Edit: što se tiče trošenja, milijardu na 6 sezona nije ništa ako je cilj da se ide na prvo mesto u ligi koja je jaka kao PL.

 

Sjajno :lol: Đubrad američka, neće da se otvore ni za pukih 100 miliona godišnje... preko ovih 200 miliona koji već daju :D 

 

A tek ovo da je milijarda ništa ako se cilja na prvo mesto, to je još jače. Eno Liverpul spizdio čak 111 miliona u poslednjih pet sezona a Sekta za to vreme tričavih 486, realno je nemoguće takmičiti se pod tim uslovima, nema smisla!

 

2 minutes ago, John Coltrane said:

Svesti samo na novac je prazna prica - nije bitno koliko si potrosio nego sta si za te pare kupio.

 

tenor.gif

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Sjajno :lol: Đubrad američka, neće da se otvore ni za pukih 100 miliona godišnje... preko ovih 200 miliona koji već daju :D 

 

A tek ovo da je milijarda ništa ako se cilja na prvo mesto, to je još jače. Eno Liverpul spizdio čak 111 miliona u poslednjih pet sezona a Sekta za to vreme tričavih 486, realno je nemoguće takmičiti se pod tim uslovima, nema smisla!

 

 

tenor.gif

 

UTD je tim koji godinama može se reći tavori za svoje standarde... Pogledaj tim koji je ostavio SAF i koji igrači su se dovodili... Pare ne znače u tom smislu, ali mogu da utiču, bez dileme, tako da je ta priča proseravanje.. Naravno, ako ne pogodiš transfer možeš da ga platiš i 500 miliona, ali kada se situacija ne može promeniti sama od sebe, a tim si koji je navikao navijače a i sam želi da uvek bude kompetitivan jednostavno nema izbora nego da dovlači pojačanja. 

 

Što se tiče liverpoola, da, oni su uvek malo trošili na transfere, zato su i tako trofejni poslednjih godina, jel... Pogotovu od kada su to velikopotrošači Ruskih i ostalih oligarha. Daj ne zajebavaj jbt kad pominješ jednu sezonu u 30 u kojoj liverpool actually ima šansu da uzme titulu kao neki reper za bilo šta. Samo nisi spomenuo da su potrošili 450ish u 3 godine pre toga.

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Zanimljiva pričica o Emeryjevoj strani medalje. Htio je da dovede Maguirea i Parteya te jednog desnog beka no dovedoše mu Luiza i Pepea.

 

Elem, večeras Freddie kreće sa vjerovatno najboljih 11 koje Arsenal ima, plus Holding, minus Sokratis.

 

Leno

 

Bellerin Chambers Sokratis Tierney

 

Torreira Xhaka

 

Özil

 

Pepe Aubameyang Martinelli

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...