Jump to content
IGNORED

Nova S


Frank Pembleton

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ah, stara srpska tabloidna škola... Pričao mi je davno jedan što je otišao da nosi kafe u Glasu javnosti, da ga je urednik poslao kod porodice samoubice da se predstavi kao njegov drug sa fakulteta, izjavi saučešće i pokupi informacije...

Link to comment
33 minutes ago, msv said:

Da, šta tačno dobijaju time? Veća je šteta po reputaciju nego zarada od klikova kretena.

 

Bojim se da to rade jer ne umeju drugacije, tako su uceni i misle da je to novinarstvo. Zatekao sam se slucajno zarobljen sa jos par likova kod Terazijske cesme dok nije prosla Parada ponosa, krenuo da kupim prasak za pranje vesa i lose procenio koliko brzo mogu da se vratim pa me uhvatila povorka na pola puta. U toj grupici je bio neki klinac koji se pohvalio da radi kao novinar u TANJUG-u (ima i legitimaciju koju je ponosno nosio oko vrata) a onda nije zaklopio tumaceci paradu i "drustveni trenutak". Ja vecu kolicinu povrsnosti, kafanskih opstih mesta i gluposti u jedinici vremena nisam cuo u zivotu. Decko ne zna gde je supalj. Takvi pisu ovakve tekstove, takvi stavljaju ovakve naslove, takve salju na novinarske zadatke. Vrli novi(narski) svet.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Novinarka koja stoji iza ovog teksta je navodno letela iz Kurira zbog izmišljanja vesti. Ja sam više usmerio pitanje ka urednicima koji mogu da povuku vest ili promene naslov.

Ili opet previše očekujem od urednika koji su u stanju da vest o saobraćajnoj nesreći naslove sa od dece ostale samo čarapice, pa promene zbog zgražavanja na mrežama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...