Jump to content
IGNORED

The Lord of the Rings (2001-2003)


peralozac

Recommended Posts

Łukaszovi LOTR aranžmani za klasičnu gitaru. Howard Shore? Sure.

 

Besplatne note i tablature za ova dva i puno drugih aranžmana (Łukasz je u fazonu Guitars & Dragons) su ovde

 

 

 

 

Link to comment
  • 5 months later...

Izasle su 4K verzije filmova (ima i po kioscima) gde su, izmedju ostalog, i preradili kolorizaciju i tonalitet slike

 

https://www.highdefwatch.com/post/the-lord-of-the-rings-trilogy-has-never-looked-better-the-fellowship-of-the-ring-4k-review

 

eb6f96_b7cd13b3891745d08c5c0b3ff02452c3~

 

eb6f96_34a0fbd7e3d1464cb48f8e97bfac54cd~

 

eb6f96_f41d5ff4103d430787609088b22ea67b~

 

eb6f96_8ff217d6910f43e5b6b453cda4dc3059~

 

Ne svidja mi se ovo preterano, voleo sam sto su filmovi imali odredjenu dozu bajkovitosti u fotografiji, ovako mi deluje previse realisticno i previse podseca na Hobita.

Link to comment

Da, ali to nije Remux :) ja kontam za ovako nesto valja skinuti remux, jer kad je 4k bal neka je super-mega-giga-maskenbal! Mada i dalje stojim pri tome da mi se nece svideti rekolorizacija i da ce vrlo brzi biti shift+del.

Link to comment
On 2.12.2020. at 23:55, goofs said:

Izasle su 4K verzije filmova (ima i po kioscima) gde su, izmedju ostalog, i preradili kolorizaciju i tonalitet slike

 

Ovi still-ovi izgledaju kao jako loš HDR.

Link to comment
On 3.12.2020. at 15:29, goofs said:

Da, ali to nije Remux :) ja kontam za ovako nesto valja skinuti remux, jer kad je 4k bal neka je super-mega-giga-maskenbal! Mada i dalje stojim pri tome da mi se nece svideti rekolorizacija i da ce vrlo brzi biti shift+del.


Kako ih strimuješ na tv? SKinuo sam tenet od 67Gb, preko serviio-a mi je malo štucao, preko Plexa bolja situacija ali je i tu štucno par puta.

Link to comment

Nikako :( hdmi kabl od kompa u TV, ako ti je mnogo daleko komp moras hdmi 2.1

 

Pokusavao sam godinama sa Plexom i sa eksternim hardom ustekanim u USB ulaz TVa, u oba slucaja zakljucak je da uglavnom radi, ali ponekad ne radi - ili uopste ne cita fajl ili secka. 
 

Ovo mi se na kraju ispostavilo kao najsigurnija varijanta, plus imam bluray plejer u kompu pa ne moram da kupujem ceo uredjaj, a i kroz Win mozes da zajebes ona regionska zakljucavanja.

Link to comment

Uh, ja 10 godina strimujem sve preko mreže sa kompa, prvo preko blu ray LAN-a, a poslednjih 4, 5 godina preko  serviia, ovo je prvi put da imam problem ali nisam ni puštao ništa veće od ovog. 

Iako imam skup tv tj oled iz 2019, ima samo 100mb/s LAN protoka, a 4K filmovi većeg bit rejta mogu da idu preko toga. Zaštucao mi je tipa 7, 8 puta po mikrosekund ali me nervira i dalje. Vidim da su ljudi rešili USB  3.0 to GigaLan dongle-om još na C8 modelu, ali msm da taj tv ima 2.0 USB (moj iz 2019 ima, ne znam taj ih 2018) pa mi je malo čudno kaok to radi, a i ne rade svi adapteri...

 

Link to comment

Pazi, imas film od 40GB koji traje dva sata, to zahteva protok od 5.5MB po sekundi, sto je 44Mb/s. I USB i LAN i WiFi LAN bi trebalo da to pokrivaju bez problema...kada bi sve savrseno funkcionisalo :) ali precesto to ne bude tako, a WiFi najvise ume da stuca zbog milijardu nekih faktora, refleksije signala, zagusenoscu drugim mrezama itd. Drugi najbitniji faktor je sam plejer u TVu, dal je to Plex ili taj Strimio (nikad nisam probao taj) ili built-in TV plejer, koje kodeke on sadrzi, kako ih procesuira. 

 

Meni sa kompu desavalo da u VLCu film secka a u PotPlayeru radi savrseno, bogapitaj zasto. A PotPlayer ne moze kao App na TV, a VLC moze. Tako da sam odustao u jednom trenutku od svega i sad teram ovako, iz istog razloga kao i ti - nervira me kad secka, ako gledam veliki snimak zelim da se lepo i kristalno vidi sve.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Da kažem maltene bolujem, neka prehlada. Gledam Gospodara, prvo prvi deo. Baš sam se iznervirao gde nisam mislio. Rivendal i Boromir dolazi gleda onu sliku koju Aragorn već gleda. Kakva je to slika, gde se tamo ušunjala fantasy illustration, koja je ionako naopaka, bezidejna, 3D mimetično generično đubre? Ajde potrošačko društvo 20-21. vek da razumem, ali da vreme i kuća Vilenjaka imaju tako šugavu umetnost... Sramota! Bedak. Još u paru sa svim raznim kamenim skulpturama koje vuku na srednji vek, slikarstvo koje se nije moglo pojaviti pre 19. Bre!

 

I onda kukamo Stefan Nemanja, Raša Popov, Zmaj od Noćaja il šta beše... Pa u LOTR je upucano milion puta više para i mozpa pa eto. Ljudi danas vole velike skulpture koje liče i imaju mač, jebiga. Nije Vesić kriv.

Edited by Hermetico
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...