Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@katamaran

 

To što OS prijavljuje da hard mora da se formatira ne znači da će to uopšte moći da pokrene. Koliko sam shvatio tebi je crkla elektronika a skidanje podataka sa mrtvih hardova je jako skupa zanimacija. Poenta kod svih vađenja podataka sa harda kome je vrisnuo MBR (Master Boot Record) ili koji imaju neki drugi logički problem (tj. softverske prirode) je da učitaš program tipa File Scavenger i onda mu daš da iščita šta može i to snimi na drugi hard, bez bilo kakvog upisivanja podataka na hard ili formatiranja. 

 

 

 

Pre da je kod mene mehanicki kvar (znam da su tako jos manje sanse...)

 

Kad sam prepakivao komp u aktuelno kuciste ispao mi je ovaj hard iz kejdza sa metar visine i riknuo.

 

Znam da je hard zavrsio karijeru ali se nadam da cu iz linuksa pristupiti bar nekim fajlovima koji bi mi znacili. Optimista sam zato sto mi je jednom dopao saka netbuk sa raspalim hardom pa sam se posle iznenadio kad sam mu butovao live linuks sa flesa i potpuno opusteno pristupao fajlovima na hardu

Link to comment

Imam i jedno krajnje nebitno pitanje ali me godinama kopka.

 

Zasto Nero (ovo vazi za sve verzije) nikada ne pokazuje 29% dok reze nego skace sa 28 na 30? Milsim da je ista prica i za 58 i 87%

 

edit: ode i sa 57 na 59 :)

 

edit 2: 87 ipak prikazao

Edited by katamaran
Link to comment

Mogu samo da nagađam, ali pretpostavljam da je stvar u zaokruživanju procenata prilikom računanja.

 

Samo rezanje diska je zadatak koji se deli u više etapa, svaka etapa ima svoje procente, pa verovatno nekako ispada da se kraj jedne etape desi na, recimo 28.4%, a kraj prvog posla u sledećoj etapi na 29.6% na primer, time je procenat obavljenosti posla povećan za malo više od 1% (1.2%), ali je zbog zaokruživanja skočio sa 28 na 30%...

 

Koliko si ti dokon kad gledaš u tu skalu. :D

Link to comment

Moram nesto da radim dok strepim da ce da pukne disk  :cry:

 

Svojevremeno sam rezao ko sumanut pa mi je to tada upalo u oci. Godinama skoro uopste ne rezem diskove ali mi drugar nabacio neku tezgu pa sam se podsetio :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...