Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nije to, a i imam WIn 7.

Jeste, Kingston je interni disk, vezan preko SATA, zato ni meni nije jasno zašto ga prikazuje kao removable device (predpostavljam da je on, nema šta drugo da bude) i neće da botuje sa njega.

Izbacuje ovu poruku, i onda kad pritisnem f8, prikaže lepo sva tri uredjaja, izaberem Kingston i butuje, samo ne ostaje upamćeno, mora svaki put iznova.

9_C8_E96_FC_8229_42_C0_8_D02_9_B4_BDB7_A
Probao sam i da isključim dva jezgra u biosu, i dalje izlazi isto, sem što piše da su 2 jezgra aktivirana

Edited by mraki
Link to comment

Isteklo veme za edit.

Nakom još malo čačkanja po biosu, uspeo sam nekako da dobijem da mi prikaže Kingston SSD i odaberem ga kao first boot device, sad hard prikazuje kao removable device :huh:

I dalje izbacuje ovu sliku, ali nakon nje sad sam butuje, ne moram na F8.

Edited by mraki
Link to comment

Izgleda da si uspesno restartovao bios

 

Probaj sledece

 

za HDD

https://www.manualslib.com/manual/432338/Asus-M5a78l-M-Lx.html?page=46#manual

Na sata setting stavi sve na AHCI

 

 

Glede jezgara

https://www.manualslib.com/manual/432338/Asus-M5a78l-M-Lx.html?page=51#manual

Mozda disable za advance clock calibration

 

 

https://www.manualslib.com/manual/432338/Asus-M5a78l-M-Lx.html?page=57#manual

 

Quick boot enable

screen logo disable

 

generalno verovatno ti je uvek pisao to za jezgra samo nisi obratio paznju zato sto nije bio full screen logo, isto je i za butovanje

 

 

I moguce je da u hdd settings imas da izaberes redosled hard diskova pa ti zato sve drugo izadje kao usb, ali takodje proveri da ti nije zapravo zaista usb ostao uboden

 

cheers

Link to comment

Nije usb sigurno, Taj SSD je iz nekog razloga u biosu prikazivan kao removable device i nije hteo da butuje sa njega. Posle onog ekrana što sam okačio izadje poruka “Reboot and select proper boot device or insert boot media...” Sad HDD prikazuje kao removable device, ali sa SSD-a butuje bez problema. Isključio sam negde u biosu i da mi izlazi ovaj ekran od matične ploče, pa sam valjda rešio problem :unsure:

 

Hvala na pomoći @Vapad & @Ras

Edited by mraki
Link to comment

Stavio sam AHCI na sata i disejblovao advance clock calibration, ali ne vidim nikakvu promenu, i dalje mi HDD prikazuje kao removable device. A da, screen logo sam disejblovao i sam predhodno, quick boot je već bio enable :)

Link to comment

Koji je windows? Nije mi najjasnije kakva je postavka, biće da sam malo zarđao :D

 

Ali ne sme da ti bude IDE, to je najsporije podesavanje, to bi znacilo da ti od SSD nisi gotovo nista osetio, ne radi NCQ i slicno.

 

Ok, ako imas vremena i zivaca aj prvo ovako. Sta ce ti optika :lolol:?

Ako su ti sva tri uredjaja SATA lepo otkaci optiku i pogledaj na ploci nazive sata portova pa SSD preko tog sata kablica sa optike ubodi u SATA 1. Drugi HDD ubodi u Sata 6.

Proveri BIOS.

 

Druga stvar, glede windowsa. Da li je sistem prvo bio na hdd pa si onda naknadno ubacio SSD? Da ti nije boot manager ostao na HDD? Pokreni u windowsu computer management pa tamo izaberi sa leve strane disk management. Imaces u tome sve HDD uredjaje sa particijama i njihovim nazivima, dodeljenim slovom i ispod u zagradi sta je sve tu.

Ja pored svih diskova imam i SSD na kome mi je sistem, on ima System Reserved (System, Active, Primary Partition) i c: (Boot, Page File, Crash Dump, Primary Partition). Ostali diskovi su samo primary partition.

 

 

Link to comment

Hvala Vapade, prekomplikovano mi sve ovo deluje sad. :D

Videcu posle kad budem imao slobodog vremena šta mogu od toga da uradim.

Windows 7, SSD dodao naknadno...

Edited by mraki
Link to comment

Zeza me jedno dugme na tastaturi. Tastatura je malo bolja, pa ne bih da je tek tako menjam (logitech g19).

 

Uglavnom, slovo l moram malo jače da pritisnem da bi primilo. Probao sam da zamenim dugme, dakle nije u njemu fora. Pada mi na pamet jedino da skinem onu plastičnu membranu (ako je izvodljivo) i da prebrišem nečim, alkoholom i sl? Van toga ne znam šta bih mogao, možda jednostavno crkava?

Link to comment

Imam problem sa kompom, i5 4690, 16GB, SSD 120 HDD 640, grafa ATI RADEON R9 270

 

Dakle, instalirao sam nove drajvere za grafu, posle 5-6 dana krenuo komp da mi divlja, monitor izbaci strafte, zvucnici bruje, pa crna slika na monitoru, tastatura blokirana.

Restartujem, izaberem start normaly, prodje win7 logo i... crn ekran, tastatura ne reaguje.

Restart, pa safe mode, udje normalno, odradim chkdsk /F i ssd bez gresaka i udjem u win. Sve radi.

Medjutim, posle 10ak min ista prica... Udjem u safe mode normalno, deinstaliram drajvere za grafu, restartujem i radi win

Skinem predhodne drajvere, opet instal u to proradi

 

Jutros opet ne mogu u win da udjem Trenutno radi memtest i nema gresaka.

 

Koji mu je djavo? Grafa umire? Ili Win?

 

 

Link to comment

Možda prašina i prljavština zeznuše stvar. 

Najbezbolnije da probaš - izvadiš i vratiš memorijske module (kad već traži memtest). 

A usput i napipaj kablove. Možeš i njih otpojiti pa spojiti (da klikne™ kako treba).
Prije svega isključi komp iz struje. 

Link to comment
On ‎23‎.‎09‎.‎2018 at 12:22, Milosh76 said:

Imam problem sa kompom, i5 4690, 16GB, SSD 120 HDD 640, grafa ATI RADEON R9 270

 

Dakle, instalirao sam nove drajvere za grafu, posle 5-6 dana krenuo komp da mi divlja, monitor izbaci strafte, zvucnici bruje, pa crna slika na monitoru, tastatura blokirana.

Restartujem, izaberem start normaly, prodje win7 logo i... crn ekran, tastatura ne reaguje.

Restart, pa safe mode, udje normalno, odradim chkdsk /F i ssd bez gresaka i udjem u win. Sve radi.

Medjutim, posle 10ak min ista prica... Udjem u safe mode normalno, deinstaliram drajvere za grafu, restartujem i radi win

Skinem predhodne drajvere, opet instal u to proradi

 

Jutros opet ne mogu u win da udjem Trenutno radi memtest i nema gresaka.

 

Koji mu je djavo? Grafa umire? Ili Win?

 

 

 

Grafika, rekao bih.

Kako @Trojka reče, najpre čišćenje prašine i kulera.

Ako je OC, vrati na podešavanja na fabrička/preporučena.

Ako je u garanciji, reklamiraj. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...