Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Promenio sam stan i sad imam problem, imam SBB net i njihov modem koji ide uz D3 i problem je sledeci modem stoji u dnevnoj sobi i tu je signal odličan i u mojoj spavacoj sobi, e kod klinca u sobi signal je prepolovljen.Jedan zid deli i bivsi vlasnik je iznutra lepio stiropor. 

 

E sad kako pojačati signal u celom stanu?Kojom spravicom? 

Link to comment

Ne se razumem u to ali, moji matorci su dobili dve te neke kutije jer imaju dva (!!! :ohmy: ) tevelizora. A treća kutijica je modem/ruter ili kako se to već zove. Mreža se vidi i kod komšija. Znam jer su me neki koji su tad tu bili kao podstanari zamolili za wifi šifru jer im je trebao dobar net zbog posla, čak su ponudili i da plate.

 

Imamo, valjda, top paket iz SBB ponude jer  je matorcima daljinski srastao sa šakama ali meni je komp povezan kablom.

Ostali lapoti se kače na wifi bez problema.

 

Traži i drugu crnu kutijicu od njih.

Link to comment
23 minutes ago, SDSG said:

Promenio sam stan i sad imam problem, imam SBB net i njihov modem koji ide uz D3 i problem je sledeci modem stoji u dnevnoj sobi i tu je signal odličan i u mojoj spavacoj sobi, e kod klinca u sobi signal je prepolovljen.Jedan zid deli i bivsi vlasnik je iznutra lepio stiropor. 

 

E sad kako pojačati signal u celom stanu?Kojom spravicom? 

 

wi-fi range extender (booster)

 

715dWoJpoYL._SL1500_.jpg

 

 

Edited by 3opge
Link to comment

Pitaj Mocu kakav je Xiaomi, ja sam uzeo Xiaomi Pro i zadovoljan sam osim par sitnica(moras da izaberes zemlju Kina u aplikaciji ili ne moze da ga pronadje, ipak slabiji protok nego originalni wifi ruter) ali generalno popravio mi je signal u toj jednoj sobi gde sam i mao slicnih problema.

Link to comment
5 minutes ago, SDSG said:

Hvala, jel uzeti prvi na koji naletim ili neki odredjeni (model, marka)? 

NETGEAR ili TP-LINK ako naletis, pogledao sam na kratko ocene na amazonu i ova dva izgledaju najbolje

Edited by 3opge
Link to comment
NETGEAR N300 WiFi Range Extender (EX2700)
This item NETGEAR N300 WiFi Range Extender (EX2700)
71skCbgkerL._AC_SS350_.jpg
71i0905j9TL._AC_SS350_.jpg
61zxFMZFFKL._AC_SS350_.jpg
  Add to Cart Add to Cart Add to Cart Add to Cart
Customer Rating 4 out of 5 stars (29869)  4 out of 5 stars (6296)  4 out of 5 stars (4434)  3 out of 5 stars (1634) 
Price $25.99 $17.99 $38.99 $71.26
Shipping FREE Shipping FREE shipping on orders over $25 FREE Shipping FREE Shipping
Sold By Amazon.com Amazon.com Amazon.com Triplenet Pricing INC
Connectivity Technology wireless wireless wi-fi
Item Dimensions 7.13 x 5.75 x 3.98 in 1.3 x 2 x 2.6 in 7.13 x 5.75 x 3.98 in 3 x 6.4 x 2.6 in
Style Name N300 - EX2700 WiFi Repeater N300 Plug-In AC1750
Wireless Compatibility 802.11 a/b/g/n, 2.4 GHz Radio Frequency, 802.11 a/b/g/n 802.11bgn 802.11 a/b/g/n 802.11.n
 
 
Link to comment

Ja bih preporučio nešto slično, ali malo drugačije. Zove se WiFi Powerline Extender. Šalje kućnu mrežu/internet kroz powelines (tj. kroz električne instalacije). Tamo gde je modem/ruter prikači se jedna kutija (mrežnim kablom na ruter, a ubode se u priključak za struju u zidu - bitno je ne u "lopov", već u zid); u sobi u kojoj je slab wi-fi se prikači druga kutija takođeu u priključak za struju u zidu. Odatle kućna mreža/internet može da se dobije priključivanjem kompjutera mrežnim kablom u tu kutiju - to garantuje brzi pristup kućnoj mreži, što može biti bitno ako se preko kućne mreže prevlače veliki fajlovi, recimo ako se sa uređaja kao što je NAS interno strimuju filmovi i slično; ili može da se koristi wi-fi koji se replicira u toj (udaljenoj) sobi.

 

Podešavanje je jednostavno, a cena je slična kao i ovo što je 3opge kačio... s tim da mislim da je powerline opcija fleksibilnija i daje garantovano dobar wifi signal čak i kod veoma udaljenih soba (recimo, u velikim višespratnim privatnim kućama). Bitno je da se obe ove kutije ubodu u istu električnu instalaciju (isti strujomer), znači komšija neće moći da se okači na internet;) Takođe se može dodati više od 2 kutije, znači wi-fi u teoriji može da se ovako dovede u x udaljenih soba.

 

Ovo na slici je 1 primer, ima puno sličnih...

powerlinext.jpg

Link to comment
1 hour ago, 3opge said:

 

wi-fi range extender (booster)

 

715dWoJpoYL._SL1500_.jpg

 

 

 

59 minutes ago, 3opge said:
NETGEAR N300 WiFi Range Extender (EX2700)
This item NETGEAR N300 WiFi Range Extender (EX2700)
71skCbgkerL._AC_SS350_.jpg
71i0905j9TL._AC_SS350_.jpg
61zxFMZFFKL._AC_SS350_.jpg
  Add to Cart Add to Cart Add to Cart Add to Cart
Customer Rating 4 out of 5 stars (29869)  4 out of 5 stars (6296)  4 out of 5 stars (4434)  3 out of 5 stars (1634) 
Price $25.99 $17.99 $38.99 $71.26
Shipping FREE Shipping FREE shipping on orders over $25 FREE Shipping FREE Shipping
Sold By Amazon.com Amazon.com Amazon.com Triplenet Pricing INC
Connectivity Technology wireless wireless wi-fi
Item Dimensions 7.13 x 5.75 x 3.98 in 1.3 x 2 x 2.6 in 7.13 x 5.75 x 3.98 in 3 x 6.4 x 2.6 in
Style Name N300 - EX2700 WiFi Repeater N300 Plug-In AC1750
Wireless Compatibility 802.11 a/b/g/n, 2.4 GHz Radio Frequency, 802.11 a/b/g/n 802.11bgn 802.11 a/b/g/n 802.11.n
 
 

 

 

A što su svi ovi gornji štekeri ovoliko zabrinuti?

Je l' se plaše visine ili su čitali Razmišljanja o smrti topik? Ili se prosto brinu zbog usamljenosti?

Link to comment

Ne znam da li jos nekome Eset prijavljuje za utorrent da je varijanta potencijalno nezeljenog programa Win32/toolbar.conduit.ay. Imao stariju verziju utorrenta od pre 6-7 godina, a sad odjednom ne valja. Uradio malwarebytes scan, nije nista pronasao. Uglavnom, posto je Eset odradio ciscenje, da skinem ponovo utorrent, uzeo opet namerno neku od starih verzija (2.2.1 vazi kao najbolja), cim krenuo da skinem, Eset opet sprecava i prijavljuje PUP. Probao jos neke verzije, isti slucaj.

 

Jel zna neko u cemu je fazon?

Link to comment

Pa ok to, ali me zaista zanima u cemu je stvar, posto nikakvih problema svih ovih godinama nisam imao, a svesno nisam presao na neku od novijih verzija utorrenta koje su problematicne.

 

Da li Eset lazno uzbunjuje ili ne?

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Nisam nikad koristio, ali verovatno je stvar u tome što su utorrent i bittorent dva najkomercijalnija klijenta i kao takvi verovatno podložni da se nešto podmetne/ubaci, no ne mora da znači da to nije false alarm. Za utorrent provereno znam da se sam uvek aktivira u start up-u bez obzira što ga ugasiš da se ne diže sa systemom, a i puni su reklama i ko zna čega.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...