Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ne znam za Nica, i dalje je solidno ime i u dobrim godinama, ali ostao je nedorečen, možda su očekivanja od njega bila i prevelika od starta, ali već godinama on je ništa više od  mediokritetskog vozača sa par dobrih štosova preko radija. I takav je npr. znatno bolji za grid od npr. Grojeana (pa i onog soma Magnusena), tatinog sina, možda i Rusa, i ne bi me iznenadilo ni da tokom sezone nadje uhlebljenje možda baš u Haasu ako Roman bude katastrofa. Svakako karijera mu je u silaznoj putanji i još jedan ili dva angažmana u midfield timovima neće ništa promeniti.

 

Sledeće sezone se nadam da će RBR (i pre svega Honda) startovati rame uz rame sa 2 najjača tima i da možemo imati konačno neizvesnu i ludu sezonu do zadnje trke sa, da budem neskroman, 3 vozača u borbi za titulu. Ključ će verovatno biti mogu li Ferari i RBR uspeti da kud i kamo pariraju Mercedesu sa menadžmentom potrošnje guma, posebno tvrdjih komponenti, Mečka iz sezone u sezonu ulazi znajući tačno koliko tvrdje komponente mogu da izdrže sa performansama u zavisnosti od uslova, ali razlog tome je što u predsezonska testiranja ulaze toliko spremni da im se testovi svedu na hiljade kilometara testiranja guma dok drugi lutaju sa aerodinamikom, podešavanjima, tehničkim zajebancijama oko motora, baterija i ostalih zezancija. 

Link to comment

S obzirom na to da je Honda "hoće piški - neće piški" jedva potpisala i za naredne dve godine, ne bih bio baš tako optimističan glede naredne RB sezone.

Edited by zorglub
Link to comment

Jbg nada uvek tinja :P  Narednu sezonu su inače imali već ugovorenu, pa je Honda pristala i na 2021. Ni meni se to ne svidja i nije mi logično, ako su već toliko uložili u projekat povratka u F1 i konačno došli do pobeda i velikog broja podijuma, nema mi logike da se Japanac zadovolji sa time, tipa - dokazali smo sebi da možemo da pobedimo aj ćao, već treba ubaciti u sledeću brzinu i ići na tu titulu. Ali definitivno nešto smrdi u pogledu njihove dugoročne posvećenosti nažalost.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Da.

 

Americka Honda ciji je Andreti prakticno fabricki tim se slozila, ali centrala u Japanu je stopirala. Sveza vest od jutros.

 

Sad mu je opet jedina prakticna opcija Meklaren-Sevrolet.

Link to comment
2 hours ago, maharaja said:

Nego, planiraš li u Montreal ove godine ili i dalje bojkotuješ F1 uživo?

 

Razmislicu :)

 

1 hour ago, nahbar said:

Sta je sa aprilskom trkom u Kini?

 

Ne zna se, Fromula E je otkazana nedavno, za ovo jos uvek vecaju. Bilo je nekih predloga da se Kina i Rusija rotiraju pa je odbijeno. No nemaju jos puno vremena da mozgaju, jer timovi uskoro pocinju sa pripremom logistike za sezonu, da organizuju transport opreme, rezervisu hotele itd - do tada mora sve da se zna.

Moj tip je da ce otkazati trku.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...