Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

Mislim da je u Italiji uvek bilo i drugacijeg tretmana od strane sudija prema stranim fudbalerima ili mozda zastita domacih odbrambenih igraca, kojima je bilo dovoljno da istrce ispred protivnickog napadaca i padnu napred dobivsi prekrsaj.

Secam se da sam se poradovao kad je Kivu tako pao protiv Kasana (Sampdoria-Inter) ali nije dobio faul te je pao gol u nastavku akcije ... A onda se setih da je ovaj prvi Rumun, a ovaj drugi Italijan.

Marco Van Basten je jos jedan izuzetan fudbaler kojeg sudije u Italiji nisu zastitile od batina.

Mislim da je u Italiji uvek bilo i drugacijeg tretmana od strane sudija prema stranim fudbalerima ili mozda zastita domacih odbrambenih igraca, kojima je bilo dovoljno da istrce ispred protivnickog napadaca i padnu napred dobivsi prekrsaj.

Secam se da sam se poradovao kad je Kivu tako pao protiv Kasana (Sampdoria-Inter) ali nije dobio faul te je pao gol u nastavku akcije ... A onda se setih da je ovaj prvi Rumun, a ovaj drugi Italijan.

Marco Van Basten je jos jedan izuzetan fudbaler kojeg sudije u Italiji nisu zastitile od batina.

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

Ima neka Mihajlovićeva izjava (na telefonu sam trenutno pa ne mogu da je iskopam te ću je prepričati): "Gubimo loptu u napadu, Ronaldo je pokupi i kreće u kontru. A Nesta i ja sami u odbrani." :D

Link to comment
Just now, Svarog said:

Ima neka Mihajlovićeva izjava (na telefonu sam trenutno pa ne mogu da je iskopam te ću je prepričati): "Gubimo loptu u napadu, Ronaldo je pokupi i kreće u kontru. A Nesta i ja sami u odbrani." :D

 

:rolf:

 

 

Link to comment

Ranokija, koji nije u top 100 stopera talijanske lige je za jednog Pjetra Vjerhovoda Bekenbauer!

 

Nema vise staaare serie A :(

Link to comment

Nesta spor! :rolf:

 

Quote

Nesta was also excellent in the air, and was unusually quick for a centreback; he often stood out throughout his career for his pace, acceleration, and stamina

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Nesta

 

Si cuo mozda za Ajnstajnovu teoriju relativiteta? Pored Boinga Ferrari deluje kao puz.

Edited by Meazza
Link to comment

Hoćeš reći da je nestina "brzina" relativan pojam, jer ipak pričamo o vremenu kad su defanzivci bili visoki, nepokretni balvani koji uz malo sreće umeju da dobace do najbližeg? 

 

Slažem se, ali danas takvi idu u ultimate fight, ili kako se već to zove, a fudbal igraju znalci. Uostalom, pošto voliš klipove

 

Link to comment

Nda, u prilog Stounsove kvalitete puštamo video gde iznosi loptu i asistira a ne kako brani centaršuteve, kako se postavlja, kako uklizava...jer su današnji defanzivci u tom fundamentualnom delu nedorasli italijanskoj odbrani 90ih. Potpuno neverovatno šta se može isčitati, pa Vidić kao najbolji u svoje vreme je bio ozbiljan downgrade u odnosu na Italijane, ako ništa jer nije nikad od istih naučio kako ne mlatarati rukama u 16ercu, a o današnjim defanzivcima da ne pričamo. Danas se bekovima ala Marsela toleriše potpuno odsustvo defanzive.

 

Drugo vreme, druga koncepcija, da, ali ne poredite sve ove prekomandovane slabe veziste u odbrambene igrače, sa 1 Nestom ili Maldinijem, molim vas. Zbog tih ljudi nekad je bilo nezamislivo na vrhunskom nivou izgubiti utakmicu 1:7 što sve češće viđamo

Edited by dillinger
Link to comment

Mozda je najveca promenu u fudbaliu bas ta zastita igraca o kojoj pricate... Pre sam negde gledao klip sa SP kad Kamerunci (ili bise Nigerijci) krljaju Maradonu cim primi loptu. Po danasnjim pravilima, posle 10 minuta bar bi 4 crvena dosudjena.

 

Dosta mi je svezije u memoriji sta su debelom radili npr govna iz Juventusa... A i ostali, ima dosta toga po ovim klipovima sto ste kacili. 

 

A to su samo primeri sa najvecim majstorima. Mesara je bilo svuda. Ponajvise po manjim ligama mimo domasaja kamere. Mnoge karijere su zavrsene posle jednog starta. Od Sekularca pa nadalje.

 

Prosto mi je nezamislivo da bi bilo koji danasnji fudbaler mogao to da izdrzi. I bobu hvala sto je mesarstvo dosta smanjeno. Ali itekako mora jos. 

 

Po mom misljenju mnogo je gore ovo sto je uradio Ramos, nego npr. ujed Suareza zbog kojeg jhe dobio nekoliko neseci kazne, vise se ni ne secam koliko.

Link to comment
33 minutes ago, Ruxin said:

Hoćeš reći da je nestina "brzina" relativan pojam

 

Hocu reci da si smehotresno lupio. Da si rekao Varane ili Thiago Silva OK, ali John Stones :lolol: da je brzi od Neste iz Lazia mozes da pricas okolo, ali nemoj da se cudis ako ti se ljudi smeju. 

 

Ostatak posta je kao Palma kad prica o Mocartu i Betovenu, plus sa onim sto si lupio nema nikakve veze, tako da ako neko hoce da se raspravlja sa takvim "poznavaocem" samo neka izvoli, ja imam pametnija posla.

 

 

Edited by Meazza
Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...