Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

4 minutes ago, parenzana said:

a mild hybrid?

To ne ide na struju, tu struja samo pomaže kod ubrzanja + još smanjuje potrošnju banezina jer se elektronika ne napaja direktno... Za njih mislim da nemaš ono smanjenje poreza...

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Da auto ide malo na struju, malo na benzin...

 

baterija se dopunjava kad voziš na benzin... I ide na bateriju obično do 60 na sat, dok je ne potrošiš, onda vrati na benzin... Time se začajno smanjije potrošnja po gradu...

 

Baterju mozes i da napunis na struju takozvani "Hybrid Plug-In". Problem sa tim kolima je tezina (imas dva motora + baterije. Kada vozis na benzin, trosi mnogo vise.

Link to comment
7 minutes ago, borris_ said:

 

Baterju mozes i da napunis na struju takozvani "Hybrid Plug-In". Problem sa tim kolima je tezina (imas dva motora + baterije. Kada vozis na benzin, trosi mnogo vise.

Pa ne znam, meni troši oko 8-9 na otvorenom, na recimo 130-140 km/h na ravnom putu, a ipak je 2.5 motor...

 

Po gradu oko 6, ali ako vozim malo duže (15+ mnuta je neki minimum da se dobije ovakva potrošnja)...

Link to comment

Moje iskustvo sa sluzbenim Toyota Auris hibridom (automatik mislim da je 2014 godiste i motor 1.7) je potrosnja od 5.5 u proseku (dosta autoputa gde se vozi iskljucivo na benzin i magistrala) . Mana je mali rezervoar kojim si mogao max 500 km da predjes pre nego krene frka da li ima neka pumpa u blizini.

 

Subjektivni osecaj u voznji neprejebiv. Nikada nisam vise kilometara mesecno prelazio a ledja i noge me nikada manje nisu bolele.

 

Link to comment
Jel kupovao neko novu Ladu u Srbiji? Ima li iskustava?
novu ladu sad?

kupila je koleginica pre 10 godina tadashnju novu ladu, nema dana ni meseca, letnjeg ni zimskog, da je nije proklinjala.

mozda su se popravili, duga je decenija :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment

Nije bas Lada,ali jeste rusko vozilo...

Kod komsije u firmi kupili dva Gaz=a, Gazelle, to su oni mali kamioncici, valjda 3.5 tone nosivosti....

U prvih mesec dana eksploatacije, crkli elektricni podizaci prozora, pukla sajla od rucne kocnice i sijalice na svetlima...

  • Haha 2
Link to comment

nestvarno. pošalju prvog čoveka u svemir, a pola veka kasnije još uvek nisu u stanju da naprave vrata na automobilu

 

koja se otvaraju i zatvaraju laganica

  • Haha 1
Link to comment
34 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nestvarno. pošalju prvog čoveka u svemir, a pola veka kasnije još uvek nisu u stanju da naprave vrata na automobilu

 

koja se otvaraju i zatvaraju laganica

Има код Карамурзе јако занимљива анализа. Нису производили за профит већ за задовољавање потреба, отприлике. Нису се бавили амбалажом и сличним стварима. Ако ти отпадне ручка на аутомобилу, зашрафићеш је и кренути даље, то је нека идеја...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

nestvarno. pošalju prvog čoveka u svemir, a pola veka kasnije još uvek nisu u stanju da naprave vrata na automobilu

 

koja se otvaraju i zatvaraju laganica

naivan si jbt

ovo je ovako namerno napravljeno, rucka za jednokratnu upotrebu

ono sto se na snimku ne vidi jasno je da su vrata uspesno otvorena

dakle rucka je posluzila svrsi, potom se posebno sofisticiranom metodom odvaja od ostatka vozila  (vidjeno u prilogu), general ulazi u vozilo, zatvara vrata sa unutrasnje strane, a neprijatelj je sprecen da provali u vozilo sa spoljnje strane i uhapsi generala zivog :fantom:

naravno, svaki ruski general kod sebe poseduje citav set ovih jednokratnih kvaka koje se podjednako lako postavljavljau kao sto se i demontiraju :sleep:

 

napisao bih sve ovo na ruskom, al numem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...