Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Šira je malo priča o tome i teško da je tu Tramp najveći debil. Realno čovek sad samo troluje ko za gomilu drugih stvari. CEO Goya-a je na nekom eventu u Beloj Kući izjavio kako je Amerika blessed što ima Trampa za predsednika. Pogađate šta se dalje dešavalo. Kako Hispanik može da to kaže za Trampa, bojkotujte Goju itd. Onda se Ivanka slikala pa su je prozivali da to nije etički pa se onda i Tramp naravno slikao. 

Link to comment
On 15.7.2020. at 5:10, Gojko & Stojko said:

 

Da dodam na ovo Obijevo u istom tonu, a i Kini je zapretiiiio (zamisli da poslednja reč zvuči kao kad se Rumenka obraća Radovanu III). Toliko da su krenuli da gutaju Hong Kong i da opasno provociraju komšije, uključujući komunistički Vijetnam koji je od pobede u ratu protiv US uz pomoć komunističke Kine došao do toga da računa na američku pomoć. Mislim, da se iDemo javlja sa ovakvim stavom iz Beograda ili bar Severne Amerike pa da razumem, ali iz Sidneja baš nikako.

 

SaE

 

Sukob sa Kinom tek predstoji za prvo mesto, na svim frontovima, gutanje Hong Konga je tek početak, na tanjiru će se vrlo brzo naći mnogo veće i ozbiljnije destinacije. Ali to ubrzanje nema veze sa Trampovom administracijom, Tramp (čitaj Banon) je samo pravilno dijagnostikovao postojeće stanje međunarodnih odnosa. To je više stvar unutrašnje dinamike kineskog društva i tvrđe komunističke linije Si-ja i sadašnjeg politbiroa i naraslih apetita novog džina. Došlo je do putinizacije Kine i ustoličenja doživotnog imperatora, faktički je napuštena politika Deng Sjaopinga i dosadašnjih kolektivnih generacijskih smena na čelu partije i države, uključujući tu i genseka/predsednika.

 

Edited by slow
Link to comment
16 minutes ago, slow said:

 

Sukob sa Kinom tek predstoji za prvo mesto, na svim frontovima, gutanje Hong Konga je tek početak, na tanjiru će se vrlo brzo naći mnogo veće i ozbiljnije destinacije. Ali to ubrzanje nema veze sa Trampovom administracijom, Tramp (čitaj Banon) je samo pravilno dijagnostikovao postojeće stanje međunarodnih odnosa. To je više stvar unutrašnje dinamike kineskog društva i tvrđe komunističke linije Si-ja i sadašnjeg politbiroa i naraslih apetita novog džina. Došlo je do putinizacije Kine i ustoličenja doživotnog imperatora, faktički je napuštena politika Deng Sjaopinga i dosadašnjih kolektivnih generacijskih smena na čelu partije i države, uključujući tu i genseka/predsednika.

 

 
Istina - sistem se promenio, apetiti porasli a zemlje okolo sigurno nisu laki zalogaji cak ni za Kinu. Demografski ih sisaju tako da je veliko pitanje koliko ce Kina zapravo uspeti da postigne nesto ovim konfrontacijama. Mogli su dalje da grade uticaj uz mnogo manje sukoba ali to onda ne bi bio putinizam.

Link to comment
16 hours ago, slow said:

Sukob sa Kinom tek predstoji za prvo mesto, na svim frontovima, gutanje Hong Konga je tek početak, na tanjiru će se vrlo brzo naći mnogo veće i ozbiljnije destinacije.

Od HK je napravljena citava saga a realno je - na ovaj ili onaj nacin - ovo bilo vidjeno od dana kada je 99-godishnji ugovor potpisan. Ono sto ce da bude revija je - svakako - Tajvan.

Link to comment
4 hours ago, iDemo said:

Ono sto ce da bude revija je - svakako - Tajvan.

 

Mene je strah da su dovoljno ludi da diplomatski rat prevedu u pravi, ili nekakvu fizičku blokadu. Mnogo mi je drago to ostrvo.

Link to comment
1 minute ago, zorglub said:

Mene je strah da su dovoljno ludi da diplomatski rat prevedu u pravi, ili nekakvu fizičku blokadu.

Kinezi? Oni su imali u zadnjih 30-40 godina i ludje lidere nego sto su ovi sada - ne verujem da cu u dogledno vreme da prevode u pravi - to se ni njima ni belom svetu ne isplati. To ne znaci da nece da nastave da rovare, specijalno ratuju i dalje redom. Vreme radi za njih - ono - 'Tajvan je srce Kine' - ne moze niko da doveze remorker i da krene da ga (Tajvana) tegli na neku drugu stranu...

Link to comment
8 minutes ago, dragance said:

Onaj što je pobio studente na Tjenanmenu?

Recimo.

A i ovi sada - ko zna sta rade na svom terenu pa opet ceo svet trguje sa njima k'o da nema sutra...

 

 

Link to comment

Ala su se upregli da  sruse Tramparu

 

Znaci,u Cikagu pakao,salju FBI,narod trazi reakciju,ali gradonacelnik kaze ne treba nam niko,sve je u redu

 

Zato Filadelfija dize ulog,kaze tuzilac hapsicemo FBI:smiley_hail:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...