Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

https://birn.rs/jovanjica-1-policajci-saslusani-o-kljucnim-dokazima/

 

Više od tri i po sata danas su pred Specijalnim sudom, u svojstvu svedoka, saslušavana dva policijska inspektora koja su učestvovala u pretresima imanja Jovanjica nakon policijske akcije u novembru 2019. godine. Oni su saslušani po nalogu Apelacionog suda koji je ukinuo prvostepenu odluku o izdvajanju većeg broja dokaza, među kojima je i oko 660 kilograma sušenog kanabisa.

  • Hvala 1
Link to comment

e, da mi je neko 90tih rekao da cu da navijam za sentinog sina...

 

zasto mi nismo zasluzili normalan, dosadan zivot? zasto nismo 15gog stariji ili 15god mladji i da nas boli uvce za sve?

  • +1 7
Link to comment
5 hours ago, foto said:

e, da mi je neko 90tih rekao da cu da navijam za sentinog sina...

 

zasto mi nismo zasluzili normalan, dosadan zivot? zasto nismo  15god stariji ili 15god mladji i da nas boli uvce za sve?

:)

Link to comment

ne fali jer me ne boli uvo za ova sranja. da me boli dangubio bih na čitčetu i ostalim južnim mestima. ovo je bilo samo jedno utata kolegi. trebalo je da stavim ovog što se plezi (:tongue:)

  • Haha 2
Link to comment
  • 1 month later...

https://www.krik.rs/hrkalovic-koristila-skaj-telefon-sa-nadimcima-arona-vila-rina-sumnjalo-se-da-je-bila-deo-grupe-koja-je-ucestvovala-u-ubistvima/

 

Bivša državna sekretarka u MUP-u Dijana Hrkalović koristila je telefon sa „skaj“ aplikacijom skrivajući se iza nadimaka Arona, Vila, Villa, Nike i Rina, vidi se na listi korisnika ovog programa koju je sastavilo Tužilaštvo za organizovani kriminal, a do koje je došao KRIK. Hrkalović je među 77 osoba za koje se sumnja da su bili deo kriminalne grupe koja je izvršila četiri ubistva, navodi se u dokumentu tužilaštva koji je nastao tokom istrage „vračarskog” klana. Ona, međutim, do danas nije optužena za zločine opisane u dokumentu niti za saradnju sa kriminalcima. Sem za Hrkalović, tužilaštvo je prošle godine od francuskih vlasti tražilo „skaj“ poruke i za preko stotinu drugih ljudi, uključujući dva neimenovana čoveka iz policije i BIA-e koji su ključni za razumevanje sprege kriminala i vlasti – a koji su na „skaju“ imali nadimke Edo i Markus. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Bump!!!

 

https://birn.rs/inspektor-dusan-mitic-svedocenje/

 

Quote

Gašić zataškava "Jovanjicu“

Da su nalozi za zataškavanje Jovanjice stizali od Gašića bio je potvrdio i pripadnik BIA Aleksandar Tošić, koji je u trenutku upada policije na "Jovanjicu“ došao na imanje sa zahtevom da policija sa informacijama o slučaju ne izlazi u javnost, piše BIRN Srbija.

Tošić je jedan od optuženih u predmetu "Jovanjica 2“ u kome se terete mahom pripadnici policije, Bezbednosno-informativne agencije i Vojno-obaveštajne agencije za pružanje zaštite prvookrivljenom Koluviji.

 

"Pošto je bilo dosta pripadnika policije i bezbednosnih službi kada smo ušli na ‘Jovanjicu’, mi smo popisali sve koji su bili prisutni. Kad je stigao Tošić rekli smo mu da ćemo ga upisati, ako uđe na ‘Jovanjicu’. On je hteo da uđe i da vidi ko sve postupa“, rekao je Mitić pitajući se kako je Tošić uopšte saznao za akciju policije na "Jovanjici“, budući da su informaciju imale samo kolege iz njegovog odeljenja i tužilac.

"Tošić je hteo da mi prenese poruke, bilo mu je neprijatno i tresle su mu se ruke. A poruke su bile sledeće: da je BIA upoznata sa onim što se dešava na ‘Jovanjici’ i da nas moli da sa informacijama o akciji ne izlazimo u javnost,“ svedočio je Mitić, a prenosi BIRN.

 

Mitić je pitao Tošića da li je došao službeno, što je on potvrdio rekavši da dolazi po nalogu svog šefa Mirka Škera.

Zatim je, svedoči dalje Mitić, pozvao Milenkovića kako bi proverio da li je Tošić zaista došao po nalogu Škera. Milenković je na licu mesta pozvao Škera telefonom i on mu je potvrdio da je poslao Tošića i ponovio molbu da se sa informacijama o akciji ne izlazi u javnost. Škero je, kaže Mitić, Milenkoviću rekao da ove poruke prenosi po nalogu svog šefa, da "postupaju po uputstvu Bratislava Gašića.“

Dobar je Bata... Dobar...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...