Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

13 minutes ago, radisa said:

Mi imamo u petom razredu zenu koja odbija da prizna resenje koje ne prati postupak koji je ona zamislala...

 

Obrazlozenje je da ne moze ona da cita svakome u glavi sta misli... Dakle, osim sto je duhom lenja i bezobrazna je...

 

I onda imamo situaciju da dete resi zadatak, i onda reverzibilno ukalupljuje u metodu za koju misli da ce se svideti nastavnici... Lom mozga...

a pa to je bash ekstrem. ja se secam u sfrj da su nam bash cenili originalna reshenja u redovnom obrazovanju, posebno matish i fizika, ono, hemija... meni se deshavalo i na takmichenjima da ne prodjem dalje ali da me zovu da me vide, usled ekstremne originalnosti reshenja. i na faksu dodushe, ali da mi se iznapominju majke :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment
Just now, gospa buba said:

a pa to je bash ekstrem. ja se secam u sfrj da su nam bash cenili originalna reshenja. meni se deshavalo na takmichenjima da ne prodjem dalje ali da me zovu da me vide, usled ekstremne originalnosti reshenja. i na faksu dodushe, ali da mi se iznapominju majke :rolf:

Dobro, ja sam na faksu zadatak iz kompleksnih brojeva postavio kao analitičku geometriju u ravni, rešio i dobo max bodova, a profa me je na usmenom posmatrao cudno sve vreme... :)

 

Nisam mogao da setim kako da ga resim normalno, ovako mi bilo lakše... 

 

Ali, u bilo kom slučaju terati decu da misle ukalupljeno je težak moronluk...

Link to comment
6 hours ago, Host said:

 1 super kanal za srednjoskolske matematicare MG usmerenja. 

 

+1 

 

Gledam stalno ovoga iako mi matematika stogo uzev nije potrebna u zivotu :fantom: ali mi zanimljivo da se podsetim. 

BTW, kako se kod nas zvao/zove infenitezimalni racun (calculus)? Mi smo to zvali limes kolokvijalno, ali ne secam se zvanicnog naziva. 

Link to comment
10 hours ago, gospa buba said:

najteze je kad nekog ko vec kapira operaciju treba da naterash da sprovede taj postupak, to je moje iskustvo. ili bilo koji drugi. grdna je umetnost ta metodika, a mi svi se shockiramo kao matori, kako su neke stvari pametno smisljene.

zato je sad mislim relaksirano, ko kapira kapira, ko uchi ide po tom modelu.

 

To mi je bila prva reakcija na tekst onog zadatka. Koliko se secam, i ja sam imala takve situacije u prvim godinama skolovanja, mama me je naucila svasta pre kretanja u skolu (na sta joj je psiholog, kada sam isla na neki test zbog zelje mojih da krenem ranije u skolu, rekla da "mi je skratila detinjstvo" :ph34r: )

Link to comment

oko sankcionisanja nemanja postupka... to je i na faxu, bar kad sam ja bio početkom 2000ih, bilo izraženo na nekim predmetima. ojadili su me tako za poene na drugoj godini, na jednom zadatku mi je falila samo postavka (tipa a1 * b2 = a2 * b1, tako neka nebuloza) i krenuo sam odmah sa ciframa u istoj toj postavci, a dobio možda pola poena koje je nosio taj zadatak. tako da nije ekskluziva za naše osnovno obrazovanje.

Link to comment

Ja sam na biohemiji (PMF), valjda jedini voleo matematiku od cele svoje grupe. Kod statistike sam vecito zaboravljao da pisem pocetne postavke, mada sam resenja nalazio bez vecih problema (zato mi je i priznata samo polovina zadatka). Uklopiti to na kraju u neki smisleni sablon, je vec drugi par cipela. Uradim ostalo sto znam, a integral resim na vise nacina. Na usmenom profesor krene da se smeje, komentarisuci moj uradak.

Edited by Miljenko
Link to comment
  • 1 month later...

Drugari, trebaju mi prijemni za medicinu u Beogradu (biologija i hemija) 2014-2019, ako ih neko ima ili zna nekog ko ih poseduje da mi javi. Ne mogu da se nadju na fakultetu i knjižarama. Hvala unapred.

Link to comment
Quote

Rešenja kombinovog testa sa male mature pojavila su se jutros na društvenim mrežama, a kako za Nova.rs navodi ministar prosvete Mladen Šarčević, o svemu je obaveštena policija.

Sumnja se da je rešenja uslikao učenik u Osnovnoj školi “Bratstvo” iz Novog Pazara, ali Šarčević navodi da on misli da su umešani i nastavnici.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...