Jump to content
IGNORED

The Vikings


Geo

Recommended Posts

Pa tako kazu sage:
 

According to traditional sources, Ragnar was:

  • son of the Swedish king Sigurd Hring and a relative of the Danish king Gudfred;
  • married three times, to the shieldmaiden Lagertha, the noblewoman Thóra Borgarhjǫrtr and Aslaug (also known as Kráka, Kraba and Randalin), a viking queen;
  • the father of historical viking figures including Ivar the Boneless, Björn Ironside, Halfdan Ragnarsson, Hvitserk, Sigurd Snake-in-the-Eye and Ubba;
  • captured by King Ælla of Northumbria and died after Ælla had him thrown into a pit of snakes, and;
  • avenged by the Great Heathen Army that invaded and occupied Northumbria and adjoining Anglo-Saxon kingdoms.
Link to comment

He, he, ko je igrao Crusader Kings II zna ovo odavno, na uvodnoj špici igre ide priča o sudbini Ragnara Lothbroka. Osveta će biti još zanimljivija, sa čuvenim "blood eagle" završetkom.

Link to comment

proslo najgore,sad mogu da gledam opusteno :fantom:

 

 

edit: ne znam tu igricu ali sam vec kod S1E1 istrazila sve sto je moglo da se nadje o vikingskoj mitologiji i istoriji ragnara i sinova

Edited by Sara
Link to comment

proslo najgore,sad mogu da gledam opusteno :fantom:

 

 

edit: ne znam tu igricu ali sam vec kod S1E1 istrazila sve sto je moglo da se nadje o vikingskoj mitologiji i istoriji ragnara i sinova

 

Pa onda ovo nije trebalo da dodje kao iznenadjenje, ne?

 

Sa'ce Ajvar da povede Veliku pagansku armiju i da popali i poubija pola Engleske, pa ce ga zaustaviti Alfred (Atelstanovo dete) da ne poubija i drugu polovinu.

Link to comment

pa ja bih voleo

lagerta je hmmm, pa vrlo simpaticna :D

ali nesto sumnjam da ce joj ajvar oprostiti majku, uopste sa te strane me zanima kako ce se serija razvijati ako ajvar (izvesno) postane centralna figura

 

ragnar je bio vrlo kompleksan lik, dok ajvar deluje kao neko ko ce samo da kolje

zbog impotencije nece biti ni kakvih ljubavnih trouglova kao i lomova te vrste

bice zanimljivo videti kako ce razvijati taj lik i pricu uopste, a najavljeno je isuvise epizoda da bi do kraja serije iskljucivo ubijali

Link to comment

Ja mislim da ce se fokusirati na Bjorna kao glavnog lika, da ce on da nosi seriju. Ajvar ce imati svoj krvavi pir u Engleskoj i tamo ce da zagine, ovi ostali od brace su mi nekako tunjavi, jedino Bjorn deluje kao faca koja bi mogla da bude i posle Ragnara Ragnar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...