Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

11 hours ago, pasha said:

 

Nemacka politika od 1945 ima takvu pricu zbog iskustava iz prve polovine 20. veka. Medjutim Nemacka se menja i polarizuje. SAD imaju u tom pogledu vise demokratije jer je to sve nekako usiljeno u Nemackoj zbog teskih trauma i ovde se ekstremizam u politici suzbija. Pogledati npr. slucaj afd u Turingiji koji je stavljen pod nadzor Sluzbe za zastitu ustavnosti zbog veza mladje ekstremne struje afd sa neonaci grupama tipa Bjorn Hoke i frakcija Der Flügel.

 

Sto se tice nove Vlade, ocekujem da ispune odredjene stavke oko socijale iako vidim da Linke kritikuje nejasnost politike oko nekretnina i socijalnih stanova. Ali ne vidim da FDP kao predvodnik finansija, i direktni eksponent mocnog nemackog privrednog lobija, vise i od Unije, moze preci preko nekih granica. Vec vidim da se privredna udruzenja bune zbog najave minimalne cene rada od 12e...pak sindikati traze vise....

 

Oni se uvek bune :fantom:

 

Kada je prvi put uveden minimalac od 9€ pre nekoliko godina, najavljivali su smak sveta i unistavanje privrede, a desilo se? Nista... Ali ta cinjenica ih ne koci da sada ponavljaju iste gluposti... Normalno, to povecanje na 12 bi trebalo da ima i uticaj na rast plata onih koji su sada na 12-14€ satnine i to je preko potrebno, jer je u zadnjih godina sve poskupelo, a platom mahon nisu rasle i pratile ta poskupljenja...

 

Jedino sto mi stvarno smrdi je truli kompromis sa FDP jer nisu vratili porez za super bogate ili "vermögenssteuer" ali jbg....

 

Veliki je problem sto Nemacka ima privredu, koja je daleko iznad svojih prirodnih kapaciteta. To su balansirali od 60tih dolazkom stranaca (prvo Italijana i Spanaca, pa Turaka i nasih iz SFRJ). Ti ljudi su retko bili dobro skolovani, mahom su bili obicni radnici, koji su radili poslove koji Nemci vise nisu. Sada to cine izbeglicama za najnizi platni nivo, i visoko skolovane kojih ima premalo (IT, Zdravstvo).

 

Link to comment

Opravise ga "njegovi" iz Minhena:

 

Kraftprotz ohne Kraft

Viele sahen Markus Söder schon als Kanzler, vor allem er selbst. Jetzt geht's eher darum, ob er Ministerpräsident bleiben kann.

Drei Corona-Wellen hat er geritten als Krisenmanager von nationaler Tragweite. Jetzt steht bei Pressekonferenzen nicht mehr die Kanzlerin neben ihm, sondern ein Zitronenbäumchen. Wie Markus Söder damit umgeht, dass jetzt alle Scheinwerfer an ihm vorbei nach Berlin leuchten.

 

https://www.sueddeutsche.de/bayern/csu-soeder-berlin-coronavirus-1.5474588?reduced=true

Link to comment

Söder muss weg oder ampel nach weg, das ist wichtige frage mit keine antwort

 

Quote

Inmitten der vierten Corona-Welle ist das Zutrauen der Bürger in die Parteien laut einer neuen Forsa-Umfrage deutlich gesunken.

Demnach trauen den Ampel-Parteien SPD, Grüne und FDP nur noch 25 Prozent zu, die Probleme im Land am besten zu lösen, wie aus der am Mittwoch veröffentlichten Erhebung des Meinungsforschungsinstituts hervorgeht. Das sind zwei Prozentpunkte weniger als in der Vorwoche. 62 Prozent nennen hier „keine Partei“, sprich: Eigentlich profitiert kein politischer Mitbewerber.

Dass die SPD die Probleme am besten lösen kann, glauben noch 13 Prozent, die Werte bei den Grünen liegen bei neun und bei der FDP bei fünf Prozent. Aber auch die Union kann nicht profitieren: Nur neun Prozent meinen, dass CDU und CSU am besten die Herausforderungen im Land meistern können.

 

Aber,

 

Quote

Nur AfD-Anhänger gegen allgemeine Impfpflicht

Die schlechten Werte hängen offenbar vor allem mit der Corona-Pandemie zusammen, die nun 81 Prozent zu dem für sie wichtigsten Thema erklären. Laut Forsa sprechen sich 70 Prozent der Anhänger von SPD, CDU/CSU, Grünen, FDP und Linken für drastische Maßnahmen wie Gastronomie-Schließungen aus.

77 Prozent dieser Personengruppe seien für eine allgemeine Impfpflicht und 73 Prozent forderten sofortige Corona-Beschränkungen. Dagegen lehnten 77 Prozent der AfD-Anhänger eine Impfpflicht ab, 83 Prozent seien gegen einen Lockdown und 64 Prozent gegen schnelle Corona-Maßnahmen.

 

:laugh:

Link to comment

Tu ce prirodna selekcija na kraju da odradi svoje kao i kod ovih nacija u Austriji.

 

Inace dobar mindfuck je bio danas na jednom njihovom portalu. Neki Grk rekao kako ce odmah napusititi Austriju ako uvedu obaveznu vakcinaciju. I u komentarima 99% ljudi kaze odlazi odmah, super sto ides, putnike ne treba zaustavljati i slicna retorika. Dan pre toga na istom portali 98% protiv vakcinacije. Znaci ipak su im stranci gori od korone. hehe

Link to comment
4 hours ago, bags said:

Tu ce prirodna selekcija na kraju da odradi svoje kao i kod ovih nacija u Austriji.

 

hehe dobar si hehe prirodna selektsija za ljude koji su protiv prisile. najbolje da svi budu ovtse. nego shta kazhes da drzhava zabrani toliku kolitschinu setjera koji se prodaje i sve te nezdrave hrane koja ubija? ili tu mozhe slobodan izbor da sam sebe trujesh. slobodan si da izazovesh sebi kantser, ali koronu nicht! puni smo brige za stare da ne pomru od korone. ali samo od korone. kad treba poditji poreze za ulaganja u bolnitse, onda nicht. dobro vam to selektivno razmisljanje.

  • -1 4
Link to comment
5 hours ago, ravena said:

dobar si hehe prirodna selektsija za ljude koji su protiv prisile.

 

Ne znam kako si razumeo moju poruku ali da ti pojasnim.

Da, u smislu ako si bio toliko pokvaren da se ne vakcinises da bi zastitio sebe i druge clanove drustva ( direktno  i indireltno) ne zasluzujes da dobijes medicinsku negu pre nekoga ko se vakcinisao.

Suvislo je reci da ovo ne treba da vazi za one sto se nisu mogli vakcinisati iz opravdanih razloga.

 

5 hours ago, ravena said:

nego shta kazhes da drzhava zabrani toliku kolitschinu setjera koji se prodaje i sve te nezdrave hrane koja ubija?

 

Pa drzave EU konstantno rade na tome. Ako pogledas recimo prehambrene proizvode vidces da svi imaju klicinu masti/secera/itd na 100g.

Naravno da se uvek moze vise uraditi ali...

 

5 hours ago, ravena said:

kad treba poditji poreze za ulaganja u bolnitse, onda nicht.

 

Ovo je vrlo pojednostavljeno razmisljanje. EU vec ima ogromne poreze i treba raditi na sto efikasnijem trosenju a ne podizanju.

 

  • +1 3
Link to comment
44 minutes ago, Boycie said:

Unos šećera u telo može da se kontroliše, covid ne. 

 

i jos moras da platis da bi uneo secer. korona ne kosta nista 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 2.12.2021. at 8:18, bags said:

 

Ne znam kako si razumeo moju poruku ali da ti pojasnim.

Da, u smislu ako si bio toliko pokvaren da se ne vakcinises da bi zastitio sebe i druge clanove drustva ( direktno  i indireltno) ne zasluzujes da dobijes medicinsku negu pre nekoga ko se vakcinisao.

Suvislo je reci da ovo ne treba da vazi za one sto se nisu mogli vakcinisati iz opravdanih razloga.

 

chuj, ako sam bio toliko pokvaren da lochem, tuchem zhenu i decu i zavrshim sa tsirosom jetre onda imam prava na meditsinsku negu. ali zato ako me bash briga za koronu, onda crkni. ne znash ti shta lupetash, mediji ti popasali mozak.

 

On 2.12.2021. at 8:22, Boycie said:

Unos šećera u telo može da se kontroliše, covid ne. 

 

mozhe i heroin da se kontrolishe i alkohol i taj setjer. u praksi je rech o zavisnosti. netje niko sam da se direktno ubija. nego ne mozhe da prestane. ja kazhem mozhe obavezna vakcinacija, nakon shto se zabrani reklamiranje shtetnih proizvoda. i mozhe lokdaun. nakon shto zatvore sve restorane brze hrane, frizhidere koka kole, zabrane alkohol i odrede svima obaveznu shetnju od bar sat vremena. nego bi vi uvodili diktaturu u jednoj sferi, a sve drugo da bude isto.

Link to comment

mislish budala koje umishljaju da su inteligentne jer su prochitale neshto na internetu? tih budala? budala je mozhda rus alkoholichar koji odluchi da se vakchinsihe. ili debeli nemac. ja kazhem da ako ce vlada da nam propisuje kako treba da zhivimo ima da se brine za sve. a onda to vazhi i za gubljenje vremena na internetu.

Link to comment
6 hours ago, ravena said:

mislish budala koje umishljaju da su inteligentne jer su prochitale neshto na internetu? tih budala? budala je mozhda rus alkoholichar koji odluchi da se vakchinsihe. ili debeli nemac. ja kazhem da ako ce vlada da nam propisuje kako treba da zhivimo ima da se brine za sve. a onda to vazhi i za gubljenje vremena na internetu.

 

Ako mozes da se drzis obaveznih pravila na autobanu da bi minimizirao saobracajne nesrece, mozes da se drzis i obavezne vakcinacije.

Tvoja sloboda nije beskonacna nego ide dotle dok ne pocne da ogranicava slobodu drugih.

Recimo, od virusa, nesreca, kolapsirajuceg zdravstvenog sistema, i drugih opasnosti.

To je osnovni princip demokratskog liberalizma u drustvu - nije crno beli princip nego princip srazmere.

Razni autoritarci uglavnom pene kad im se nesto ogranici ali ih zato zabole za druge, ili jos gore, teraju ih na nesto cego se sami ne pridrzavaju.

 

Edited by Anduril
  • +1 2
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...