Jump to content
IGNORED

Umetnost zaposljavanja


Delija67

Recommended Posts

Meni tu, u vezi sa HRom, nesto drugo nije jasno. Radio sam test licnosti dostavljen od HRa par puta, usput govorio i sa mogucim buducim sefom.. E sada, sem ako sef nije totalni idiot (a nisu se tako cinili) ne bi li on iz razgovora sa tobom mogao da zakljuci da li si kompatibilna licnost za radno okruzenje kakvo on stvara? 

 

ne da bi mogao, nego bi trebalo i, u stvari, moralo tako, jer on je taj ko posle snosi odgovornost i za tvoj "performance". Neko ce reci - pa nisu ljudske karakteristike njegov fah. O, itakako jesu odnosno moraju da budu, jer 1 manager se bavi i tzv. man-managementom. Da bi upravljao ljudima nije potrebno samo da budes strucan, to zahteva i nesto vise. 

Link to comment
  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    16

  • Prokleto Djubre

    15

  • MancMellow

    13

  • Shan Jan

    11

Evo jedan - Izražene sklonosti vezane za konsalting, marketing i prodaju

 

nagradno pitanje - sa kog faksa

 

Jebem ti, a jel' neko ima neke reference u tim CV-jevima? Vidim, svakakve sklonosti ljudi imaju, ali, nešto nema referenci...

 

Uzgred, nedavno sam video CV gde je devojka poslala sliku iz izlaska, a CV je bio fontom 18, da bi zauzeo što više... Za posao u pravnoj struci... :isuse:

 

Ljudi samo da pošalju pristojan CV, normalnim fontom, sa normalnom slikom, pa makar u njemu ne pisalo ništa pametno, u normalnim firmama bi trebali bolje da prođu...

Link to comment

realno, bilo koji od FON-a do Megatrenda :lol:

ETF rođače...pa ti vidi

 

@radiša: upravo, normalan CV je retkost u tolikoj meri da je prosto suzdržavanje od gluposti plus,, samo mi nije jasno zašto, gledam cvjeve i isto šalju sa ekonomskog, singija, megatrenda...isto. Ko ih je to naučio? Zar nisu nekome pokazali cv? Pročitali ga makar sebi u ogledalo...onako, na glas, da ukapiraju koliko neke stvari iskaču.

Edited by Vapad
Link to comment

ETF rođače...pa ti vidi

:lol:

 

Mada me je to Izražene sklonosti vezane za konsalting, marketing i prodaju podsetilo na Maju Nikolić i njenu genetsku podlogu za železnice.

Link to comment

Tu je problem vise sto i oni, kao uostalom i ljudi ovde na forumu, percipiraju HR i njihove procedure kao gluposti. Kad covek pokusa da se prilagodi necemu sto smatra glupim, pitam se kakav ce ispasti. Mada ima sigurno i autenticnih bolida. Slazem se da je najbolji nacin normalan CV i posebno prijava na odgovarajuce poslove, ali kad nema posla niti oglasa, ne treba nikog nista da cudi. BTW, ako pricamo o 'odgovarajucem' poslu onda mislim da je ono propratno pismo jos i najbitnije.

Link to comment

a što mora slika ?

 

pa evo ja sam se skoro prijavio za nesto, pa je pisalo da pri istim kvalifikacijama daju prednost zenama i osobama sa invaliditetom. Ako ti fali jedno oko, odmah imas plus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...