Jump to content
IGNORED

Ana Ivanovic


Cash

Recommended Posts

Lako. I molba da ne odbacujete ponovo Moniku. Meni je ona medju par nasih sportista u istoriji. Generacije su ovde navijale za nju i svima ce zaivek ostati nasa. Vi mladji se mozda ne secate, al mozete da verujete :)

 

+1 

 

Na kraju  krajeva, sa moje je planete pa sam i ja navijao za nju.

Link to comment

navijao sam i ja za nju i zasto bih je "odbacivao" ?

samo, ona je rodjena u jugoslaviji, igrala pod zastavom jugoslavije

zatim se preselila u ameriku i igrala pod zastavom amerike

uz to, ako je bitno, madjarske je nacionalnosti

 

kako je onda srpska teniserka meni nije jasno

Nasa je. Zovi je Srpkinja, Jugoslovenka, jugoskovenska madjarica... kako god. ali je ona nasa. Donela nam je prvih 8-9 gs titula. Do svoje 19e godine.. i siguran sam da bi isla na 20+.

 

Iskrena molba da se ne vracamo opet na isto. Ako nista ispostujte nas kojima je ona bila to sto jeste. Bez brojanja krvnih zrnaca i slicno.

Link to comment

 

samo, ona je rodjena u jugoslaviji, igrala pod zastavom jugoslavije

 

Zamisli Vlade Divac nikad nije nastupao pod imenom i zastavom Srbije, otkud je on srpski košarkaš, Djula Mešter nikad nije nastupao pod imenom i zastavom Srbije, otkud je on srpski odbojkaš, etc...

 

 

Ti sad malo jasnije?

 

 

Stari fan 40deuce uradila intervju sa Anom za WTA sajt

 

http://www.wtatennis.com/news/article/6190546/title/it-wasnt-an-overnight-decision-ivanovic-reflects-on-an-unforgettable-career?utm_source=Direct

Link to comment

da li ti umes da citas?

 

gde sam ja napisao da monika seles nije nasa? gde sam se ja to nje "odrekao"?

 

ti meni sad ucitavas da sam ja nekakav srpski nacionalista koji je prebrojao monikina madjarska krvna zrnca, utvrdio da nije nasa i odrekao se je?

 

dakle da li nisi dobro procitao sta sam napisao ili me zajebavas?

posto sam i u proslom postu jasno napisao sta mislim o tome

 

 

napisao sam da nije srpska teniserka.

jos jednom, zena je rodjena u jugoslaviji, nastupala za jugoslaviju, potom se preselila u sad i nastupala za sad

madjarske je nacionalnosti

 

i kakve to ima veze sa ovim tvojim gore?

navijao sam za moniku kao klinac, igrala je za moju omiljenu zemlju jugoslaviju, pa ce mi tako uvek ostati u srcu, a i za mene ce uvek najpre biti jugoslovenka. samo zaista ne znam kako smo dosli do toga i onih tvojih zakljucaka

 

jedino ako je za tebe jugosloven=srbin i ako su tvoji (odnosno nasi) iskljucivo srbi. ja zaista ne znam kako drugaciji protumaciti ovaj tvoj mentalni slalom od monika nije srpska teniserka do ovog tvog posta

Link to comment

napisao sam da nije srpska teniserka.

jos jednom, zena je rodjena u jugoslaviji, nastupala za jugoslaviju, potom se preselila u sad i nastupala za sad

madjarske je nacionalnosti

 

i kakve to ima veze sa ovim tvojim gore?

navijao sam za moniku kao klinac, igrala je za moju omiljenu zemlju jugoslaviju, pa ce mi tako uvek ostati u srcu, a i za mene ce uvek najpre biti jugoslovenka. samo zaista ne znam kako smo dosli do toga i onih tvojih zakljucaka

 

jedino ako je za tebe jugosloven=srbin i ako su tvoji (odnosno nasi) iskljucivo srbi. ja zaista ne znam kako drugaciji protumaciti ovaj tvoj mentalni slalom od monika nije srpska teniserka do ovog tvog posta

Ne znam da li je post za mene ili Timija, ali ja ću kratko šta sam ja mislio.

 

Tehnički, svi mi rodjeni u Jugoslaviji smo bili Jugosloveni, dok nam se nije promenio naziv države, tako da

to jeste faktografski tačno, ali kad hoćeš da napraviš nekakvo poredjenje, kao što je recimo ko su najbolje teniserke

ove zemlje kroz istoriju, normalno je da ćeš da uzmeš u obzir samo rodjene na teritoriji današnje države.

Mislim, verovatno je i Mima Jaušovec volela Jugoslaviju, ali s obzirom gde je rodjena, malo je bezveze reći

da je jedna od najboljih koju je ova zemlja imala, jer ipak pravimo poredjenje danas, u ovom trenutku ove države.

 

To je to, meni je to logično.

Link to comment

Ne znam da li je post za mene ili Timija, ali ja ću kratko šta sam ja mislio.

 

Tehnički, svi mi rodjeni u Jugoslaviji smo bili Jugosloveni, dok nam se nije promenio naziv države, tako da

to jeste faktografski tačno, ali kad hoćeš da napraviš nekakvo poredjenje, kao što je recimo ko su najbolje teniserke

ove zemlje kroz istoriju, normalno je da ćeš da uzmeš u obzir samo rodjene na teritoriji današnje države.

Mislim, verovatno je i Mima Jaušovec volela Jugoslaviju, ali s obzirom gde je rodjena, malo je bezveze reći

da je jedna od najboljih koju je ova zemlja imala, jer ipak pravimo poredjenje danas, u ovom trenutku ove države.

 

To je to, meni je to logično.

timmy-ju

ti ode u neku duboku raspravu

 

najkrace, za mene je monika nasa

i najkrace (opet) monika nije srpska teniserka

 

 

timmy je verovatno shvatio da ja u tome sto sam napisao da ona nije srpska teniserka vidim nekakvu manu, nekav njen nedostatak, sta li vec

naprotiv, meni samo ide na kurac to svojatanje svega i svacega

monika seles naprosto nije srpkinja, niti je nastupala za neku srpsku reprezentaciju, plus je u odredjenim godinam otisla da zivi u ameriku i uzela njihovo drzavljanstvo

to je jednostavno cinjenica u tome nema niceg loseg (niti sa druge strane neceg dobrog), to je jednostavno tako

 

i opet, kao neko ko je rodjen u toj istoj jugoslaviji (ko se i danas najradije oseca kao jugosloven, mada to uopste nije bitno), monika seles je itekako moja, navijao sam za nju i nemam ama bas nikavu nameru da je se odricem

 

 

po ovom gore sto si ti napisao, hrvati kad bi nabrajali svoje najbolje fudbalere u 90tim tu bi se nasao sinisa mihajlovic

meni to malo suludo

ali to opet nije ni bila poenta

Link to comment

Svasta. Ako se za nekoga to ne moze reci, onda ne moze za Anu. Primer je suprotnog...

Suprotno samo može biti "postigla je i više nego što je mogla", ali ajd da ne navučem baš veliki hejt, mislim pre svega da bismo svi mi voleli da je postigla više i da nosimo neki osećaj "eh, mogla je više", ali... Vrhunskog sportistu ne krase samo idealne fizikalije (a ona ih definitivno ima) nego i prateća "kvalitetna" glava - što psihološki tokom mečeva, što u donošenju ispravnih odluka u karijeri u pravo vreme. U ovom drugom je ne samo podbacila nego konstantno bila ispod potrebnog nivoa, pa bar 8 zadnjih godina, a to je puno u nečijoj karijeri.

 

To je što je sa njom, uzela je RG, bila broj 1, uspeh koji 90% teniserki ne postignu. Ma i više od 90% :D To što bismo mi svi ŽELELI da je potrajalo duže je sasvim druga priča...

Link to comment

Biće interesantno ko će od ove generacije tenisera uopšte dočekati 2018-tu na terenu. Zimonjić i Jelena Janković su već jednom nogom u penziji, za Janka i najmanja povreda vjerovatno znači oproštaj, Troicki izgleda kao jedini sejf bet.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...