Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Men se čini da Trustno ne kapira da nisu svi ljudi nezamenljivi na tržištu rada, ne mogu svi da povade diplome ako im neko prigovori za dress code, kao buba, i neće sve zvati da im se izvinjavaju što su ih cimali, kao onog Radišinog što se okrenuo na peti i otišao. Šta više, ogromna većina je actually vrlo zamenljiva i nema taj luksuz da tera inat HR-u i da dolazi na posao sa zelenom krestom ili u tigrastim helankama. Super je što Trustno pokazuje ličnim primerom kako se diže revolucija protiv korporativnog oblačenja, ali ne treba da osuđuje one koji nisu u poziciji da je slede.

Link to comment

 

ja sam morao tokom karijere mozda sve zajedno jedno tri godine da nosim odelo. i naravno, daleko je to od dobrog al navikne se covek. jos kad sam otkrio kosulje koje se ne peglaju - ali zaista ne peglaju, ne one neke sto pise na pakovanju a kad izvadis iz masine ko iz govedje celjusti - nije mi uopste bilo tako strasno.

 

te košulje se bukvalno ne peglaju :) ? mora mašina za sušenje ili može i na žici ? može neki link to proizvođača/web shopa ?

Link to comment

Sine...

 

Ajde da postavimo stvari ovako. Na intervju za posao ne ideš zato što te neko prisilio. Ti biraš gde ćeš poslati svoj CV. Ideš tamo jer misliš da je otvorena pozicija u skladu sa onim što želiš i umeš da radiš i da je ta kompanija mesto gde želiš da provedeš narednih X godina. Za intervju se svakako spremaš tako što uvatiš da čitaš o kompaniji, čime se oni bave i kako je raditi tamo. Glass Door je super mesto za to, možeš steći dobar utisak o tome kako je zaista raditi tamo. I kao što nećeš otići na razgovor u neku naftnu kompaniju i tamo pričati o tome da su fosilna goriva zlo i da svi treba da se prešaltamo na green energy, tako verovatno nećeš otići na intervju u nekoj multinacionalki u farmerkama i majici "Come to the dark side. We have cookies."

 

Ja sam iskreni neprijatelj dres koda tamo gde on ne donosi added value. Svako ko nije u direktnom kontaktu sa klijentom od koga treba uzet novce može biti obučen kako god želi. Međutim, dokle god taj dres kod postoji kao obaveza, trudiću se da ga umereno do znatno poštujem. Umem i ja da odem na posao tu i tamo u starkama sa kravatom oko vrata, cipele mi se teškom mukom daju definisati kao poslovne i nikad nikome u mom timu nisam prigovorio zbog odeće u kojoj je došao na posao, jer mi se prosto jebe sve dok je posao obavljen na kraju dana. Jbg, ako su svi prinuđeni da se drže dres koda i onda imaš jednog Če Gevaru koji dolazi u trenerci ljudi će početi da gunđaju. Jedino što ja mogu da uradim i radim to svaki put kad se ukaže prilika je da tražim promenu dres koda za sve jer jednostavno mislim da bi job satisfaction solidno skočio kad bi ljudi ponedeljkom ujutru navlačili farmerke, tike i t-shirt umesto uštirkane košulje, neudobnih cipela i kravate. Dok se to ne promeni, jbg, stavljaću kravatu i ponašati se u skladu sa činjenicom da sam punoletan.

djaval je usao u njega. 

nije ovo moj dig :(

Link to comment

te košulje se bukvalno ne peglaju :) ? mora mašina za sušenje ili može i na žici ? može neki link to proizvođača/web shopa ?

 

 

Ja gi metnem na ofinger i skroz zakopčam. Prave ih skoro svi sada, sa kreativnom naznakom "no iron".

 

 

djaval je usao u njega. 

nije ovo moj dig :(

Umesto specijalki ćeš dobit kravatu.

Link to comment
 

 

a tek su umetnici najebali. ima sad dosta tih hipsterskih (arti) firmi gde je odelo veliki no-no. prijatelj radi 3-D animaciju i ozbiljno razmislja da se bushi i tetovira ne bi li si uvecao sanse za napredovanje u poslu. u odnosu na to, tasna i masna je smejurija.

paaa, ako bi preduzece insistiralo, ne bi mi tolko tesko palo :lolol:

Link to comment

Men se čini da Trustno ne kapira da nisu svi ljudi nezamenljivi na tržištu rada, ne mogu svi da povade diplome ako im neko prigovori za dress code, kao buba, i neće sve zvati da im se izvinjavaju što su ih cimali, kao onog Radišinog što se okrenuo na peti i otišao. Šta više, ogromna većina je actually vrlo zamenljiva i nema taj luksuz da tera inat HR-u i da dolazi na posao sa zelenom krestom ili u tigrastim helankama. Super je što Trustno pokazuje ličnim primerom kako se diže revolucija protiv korporativnog oblačenja, ali ne treba da osuđuje one koji nisu u poziciji da je slede.

 

Men se čini da ti ne umeš da čitaš. Mislim da sam više od jednom, a čak više i od tri puta, napisala da su kandidati zamenljivi pa da ih arbitrarno biraju na osnovu oblačenja. I da to nije normalno. Napisala sam i vrlo jasno da ne osuđujem nikog ko nije u poziciji da se pobuni protiv ovih nenormalnih pravila oblačenja. Štaviše, napisala sam da bih i ja da sam u situaciji da nemam šta da jedem ili slično, prva obukla najprofesionalnije odelo i išla da klečim pred Forbes top 25 u Bossovim odelima. I onda sam rekla da se ne obraćam ljudima koji su u takvoj situaciji. A da, isto sam više nego jednom rekla da bi svako trebalo da uradi ono što može u svojoj situaciji protiv ovih ludačkih pravila ako hoćemo da budemo tretirani kao ljudska bića. Takođe, ovo sam već rekla jedno pet puta, iz mog iskustva, kandidati se previše tripuju oko ovih pravila oblačenja, i kad bi otišli u starkama ili slično na intervju, iznenadili bi se koliko često nikog ne bi bilo briga za to. I na kraju, ko je u situaciji da nije životno ugrožen, ali mu je od toga da bude dostojanstveno ljudsko biće bitnije da sledi fašistička pravila i da se uvlači u dupe "prestižnim" Forbes top 25 kompanijama, taj neka to radi, šta mu mogu.

 

A sada, ljudi, jedna ispravka. Sve ovo vreme sam vas nehotično lagala. Moje helanke nisu tigraste nego... leopardaste. Jbg. Znam da ovo sada baca novo svetlo na sve što sam pričala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...