Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Hvala puno obojici otisao sam do bloka da vidim TV a pri tome preko mobilnog citao forum, cekao sta cete da napisete, i kada ste odgovorili, odlucio sam da kupim Samsung 42B430, ali onda nema u bloku tog modela kao ni u delta city, pa zvao ostale prodavnice i tek na Banovom Brdu nasao, rekao da spakuju i u 10 do 8 stigao i preuzeo ga.Jos jedanput Vam hvala, ako budem imao nekih problema, pitacu Vas opet :)
Napiši utiske ovde, ili meni na pp, pošto raspolažem sa sličnim budžetom, kao i sličnim pretenzijama po pitanju izbora tv-a. :)Edit: au, 1024x768, pa mala mi je reza... Edited by Glas RazumaN
Link to comment

2 sekretarnema na cemu. uzivaj u svom novom televizoru. :)2 krusty1024x768 je rezolucija kod hd ready plasmi. kod hd ready lcdova je 1366x768. za desktop varijante se obicno preporucuje full hd, ali upotreba takvog tva kao monitora za net ili citanje moze da bude nezgodna sa vece daljine jer su slova onda suvise sitna. ja sam drugarici povezao komp sa nekim 32" hd ready lg lcdom i desktop je sasvim ok. cak su ikonice i tekst dobro vidljivi sa oko 2m. najbolje je da modele za koje si zaiteresovan pogledas uzvio, jer, kao sto sam gore vec napisao, ono sto se drugom cini kao dobra slika i zadovoljavajuc tv, ne znaci da ce isto biti i za tebe. inace, u tehnomarketu do kraja meseca daju 15% popusta na odredjene modele televizora.

Link to comment

Meni tv ič ne treba za komp. Jedini video koji gledam na PC-u je youtube, ostalo, zna se, 6 divx-ova na dvd pa u kućni bioskop, filmovi, dokumentarci, serije whatever. Komotnije, i bolja slika 100 puta.Tv mi treba za neku standardnu upotrebu, verovatno filmovi uglavnom, dvd bioskop za sada, bly ray u bliskoj ili u malo daljoj od bliske budućnosti. :)

Link to comment

zasto mislis da ti je 1024x768 mala rezolucija? rezolucija tv/dvda je ntsc 480p, pal 576p, divx uglavnom jos manje, hd je 720p i 1080p. kao sto vidis, rezolucija je dovoljna za skoro sve, sem za full hd. ali, koliko realno imas full hd ripova ili diskova? i jos nesto, pravi ugodjaj full hd pruza tek na vecim dijagonalama. na manjim se tesko primeti razlika izmedju 720p i 1080p, sem ako ne sedis veoma blizu televizora.

Link to comment
Edit: au, 1024x768, pa mala mi je reza...
A šta će ti više od XGA za Divx? I na toj rez se radi opasan upscale, ako planiraš da takav materijal gledaš na HD panelu ti treba jako pristojan video scaler u plejeru i/ili samom TV-u.O kablovskoj da i ne pričamo.
Link to comment

Hteo bih da spojim ljaptop koji ima 2 izlaza sa plazmom, jedan je onaj S-video, a drugi je valjda se zove VGA port, e sada sta mi preporucujete da uzmem i gde? i da li je samo to potrebno da fercera kako treba (pustanje divx-a), i takodje gde da kupim nosace koji se kace na zid (da soba izgleda kao full kladionica) i koliko to kosta otprilike?

Link to comment

Poveži preko vga porta, kad već nemaš DVI ili HDMI, treba ti običan kabl za monitor.Što se tiče nosača imaš ih svuda gde prodaju i tv-e, znači TM, BB, Idea, Home centar. Ali moraš kupiti neki kvalitetniji, plazme su dosta masivnije od lcd-ova.

Link to comment

Al me iznapušavaste... :D Zezam se :)Elem, zalepili ste se za divx, ali od svog videa msm, ili barem želim da mislim da ću najmanje njega gledati, tu su DVD-ovi, i voleo bih da se prešaltam na blue ray, ipak bi ta kupovina trebala da predstavlja i neki zalog za budućnost, ne bih da menjam tv za 2,3 godine opet...Mali off, vidim na wiki da blue ray reze idu od 720×576 do 1920*1080, dakle, nema utemeljen standard, od čega zavisi u kojoj rezi se prže filmovi? Ne kontam kako 1024 kod plazme odgovara 1368 lcd-u?I ako bi neko pojasnio pojam upscalinga. Ortak je uzeo lg home theatre koji ima upscaling do full hd reze, mislim, kakve to veze ima sa tv-om?Hvala svima na konstruktivnim postovima.

Link to comment

Ima veze sa TV-om ukoliko on koristi svoj image procesor za risajz slike. Dakle, kvalitet istog.Mada, iskren da budem, gledam divx redovno koji je apskejlovan do 1920x1080 i, bilo da to radi ATI grafička na kompu, bilo da radi TV (B650) kad se utakne usb stik, ne primećujem nikakvu frku sa kvalitetom. Mislim, da, nije kao blue ray, ali pri gledanju sa tih 2-3 metra razdaljine ne upada u oči nikakva masa artefakata. Naravno, ne gledam cam filmove i slične "kamena s ramena" produkcije, nego razumne dvd ripove.

Link to comment
Ima veze sa TV-om ukoliko on koristi svoj image procesor za risajz slike. Dakle, kvalitet istog.
Znaš koji sam ja uzeo tv (42B430), kontam da on nema tu opciju, jel? (ako ima, gde bi mogla biti, mada kontam da nema?) :)Ako već nema, ostaje mi da uzmem neki blu ray ili dvd koji ima tu opciju?Inače, ovi u tehnomaniji su slagali boga oca, piše na sajtu da moj ima pic in pic, a izgleda da nema, piše da ima USB a izgleda da nema, sve su šanse da ću im napisati jedan mail pun fekalija, čisto da rasteretim dušu. I još jedno pitanjce, pardon me...Vidim na nekom sajtu ovo u spec-u mog modela:Digital TV Tuner Digital TV Tuner DVB-C, DVB-T MPEG Profiles and Levels MPEG4 AVC/H.264 HP@L4 MPEG Decoder MPEG-4Šta boldovano konkretno znači? Kontam da se odnosi na matroška format, al koja je konkretno svrha te opcije?Edit: utisci, ukratko: uz kratko cimanje oko podešavanja slike, poprilično sam zadovoljan istom (kopernikus kablovska), ne nešto posebno doduše, sada sam vrnuo sva podešavanja na oko 50, i ne palim dynamic mode prvih 200 sati, vidim da svi to predlažu, ali ne košta me ništa da se pridržim toga, kako bi mi se pixeli fino razradili. :DEdit 2: jel postoji Scart to HDMI kabal? Google veli da postoji. Da li je rezultat hdmi kvalitet, ili nešto između? Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Znaš koji sam ja uzeo tv (42B430), kontam da on nema tu opciju, jel? (ako ima, gde bi mogla biti, mada kontam da nema?) :)Ako već nema, ostaje mi da uzmem neki blu ray ili dvd koji ima tu opciju?...Edit 2: jel postoji Scart to HDMI kabal? Google veli da postoji. Da li je rezultat hdmi kvalitet, ili nešto između?
Da, u principu, mogao bi da uzmeš dvd plejer (ako si već planirao) koji ima USB, HDMI i svoj riskejling, tipa Pionirovog DV-420 koji ovde košta ispod 100e. Ne znam koliko si para planirao da pukneš na to, pa sam eto izabrao ovako jedan model (i prethodni 410 je imao isto, a svi se kunu u 6xx model koji je stariji brat ovom 4xx, ali je i skuplji).Scart 2 HDMI postoji, ali pošto je scart analogni, a hdmi digitalni, po nekoj logici kvalitet signala bi trebalo da bude na nivou kvaliteta one slabije strane, a to je scart. S obzirom na ovu ad konverziju, u sredini bi trebalo da stoji box u kojem je elektronika koja radi taj posao. Što znači da bi ti trebao još jedan šteker za struju, a i sama stvar najverovatnije nije jeftina. Ako se ne isplati zameniti tu komponentu koja ima samo scart izlaz za neku sa hdmi-jem, onda poveži prosto scartom za sada.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...