Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

16 hours ago, pbg12345 said:

fala, ali toliko znam i sam

problem je sto je tesla no name kineska marka upakovana kao "tesla" za nase trziste te google nije od pomoci za te sifre kao kod samsunga , sonyja i slicnih

 

ponadao sam se posto se dosta prodaje/kupuje poslednjih godina kod nas da neko sa foruma ima licno iskustvo

 

zaboravih da je na forumu sve sam bogatun kom ne pada na pamet da u kuci drzi teslu i ostale vivaxe :(

 

Ja gledao u jutarnjem programu pred novu godinu, rekli da je srpski brend, baš ono za srpsko narod

Link to comment
57 minutes ago, ToniAdams said:

Ja gledao u jutarnjem programu pred novu godinu, rekli da je srpski brend, baš ono za srpsko narod

 

Pa da, no-name kinez brendiran kao Tesla za srpsko tržište.

 

Link to comment
11 hours ago, FPLS said:

Jedno pitanjce.

 

Imam smart 4k tv (Samsung ue49ks7000), uglavnom gledam 1080p filmove ili preko serviia, ili tako sto film prebacim na eksterni hard/usb koji utaknem u one connect (poseban box koji ide uz tv) i pustim. Nikakvih problema nema.

Medjutim, kad sam skinuo par 4k teskasa od 40+ gb nije islo. Preko serviia nece da pusti uopste, a preko eksternog ga pusta ali koci, nije gledljivo.

Ima li neko ideju moze li se to nekako srediti ili mrka kapa? Msm i 1080p mi je skroz ok, al reko kad je vec navodno 4k steta je ne iskoristiti.

 

Mozda da probam neki drugi media server (plex ili sta ti ja znam), ili neka aplikacija (nekakav video player), sem hbo go nemam nista instalirano?

Jos jedna varijanta je i da gurnem eksterni direktno u TV a ne u one connect, ne znam moze li to imati neke veze. Inace mi je tv crko odmah kad je stigao, bas u momentu kad sam gurnuo usb direktno u njega, sto je verovatno bila slucajnost, ali od kako je stigao novi samo koristim one connect.

 

Zahvaljujem :)

Taj tv nema gigabitnu mrežnu kartu, i tu zapinje, nema mogućnost prijema velikog protoka. Cicijaše za 5$ u proizvodnji

Uključi hdd, usb, nebitno direktno u tv i radiće

Link to comment

e. izgleda da sam poklekao pa ću sad kad isfuram bebeaća iz spavaće da ubacim tv. 

 

soba je 3x3 i na zid će ide. kontam da mi možda i ne treba 42 inča? u dnevnom imam neki lg la42 600nešto ako se dobro sećam. sa nekom surovom gejmerskom hercažom što mi naravno nikad nije trebalo. 

 

šta preporučujete i jel rade oni mađari i dalje tj gde se to povoljno kupuje? 

Link to comment
38 minutes ago, nisam ja said:

e. izgleda da sam poklekao pa ću sad kad isfuram bebeaća iz spavaće da ubacim tv. 

 

soba je 3x3 i na zid će ide. kontam da mi možda i ne treba 42 inča? u dnevnom imam neki lg la42 600nešto ako se dobro sećam. sa nekom surovom gejmerskom hercažom što mi naravno nikad nije trebalo. 

 

šta preporučujete i jel rade oni mađari i dalje tj gde se to povoljno kupuje? 

imaš zlog glog, pa od njega naručuješ

jedno 40" ti je dovoljno za tu sobu

Link to comment
On 7.9.2018. at 19:04, Zli Gli said:

 

Ja nisam bogatun, cak naprotiv, ali vivaksi i tesle su vaistinu nekako Slavko Stimac medju televizorima, jad i beda :(

vidi trgovca! :D

ja tv ne gledam godinama bukvalno, to su kupljena 2 komata za starog oca da prekrati vreme izmedju baste i spavanja

u principu je bitno da radi, kvalitet slike nije presudan, a smart funkcije su zapravo minus

 

ali evo, posto ocigledno ne zadovoljavaju ni taj minimum, imacu u vidu prilikom sledece kupovine

sta je u ponudi? idu li kakve tabletice kao pokloncic? (pitam za druga starog oca) :fantom:

 

10 hours ago, copkillah said:

 

Pa da, no-name kinez brendiran kao Tesla za srpsko tržište.

 

ma zajebava tonchi

stari je to saljivdzija, samo ceka iza coska da neko nastrada, pa da dospe so na ranu :(

 

Link to comment

Ne bre, ozbiljno bili riba i lik, vlasnik, kod one debele sisate na studiju b (kad je riba debela sise se ne računaju) i pričali o srbskom tv brendu za naš narod. Bilo mi lol kad sam video da je predstavništvo u mirijevu.  

Link to comment

:D

nije da je bitno, ali nesto se ne razumemo

jer po meni sve vreme pisemo isto, a imam utisak da ti ne smatras tako

 

dakle komplet kineske komponente, koje se nekad sklapaju kod nas, a cesce dolaze vec upakovane iz kine

ali nosi ime tesla jer jbg ono "tesla">>> genericki kineski naziv kompanije

 

 

nije to nikakva novina, samo sto je sad mozda podignuto na "visi" nivo

davno su ljudi pricali da su se npr oni dugo vremena siroko zastupljeni sivi veliki tv sa slonvskom pozadinom sklapali po nekim karaburmama/mirijevima

 

 

da upotpunim moj ugodjaj sa teslom, mobilni sam koristio nepunih 3 meseca dok se nije pokvario

doduse tu je velik i moj udeo, posto je nekoliko puta ispao

mada se bukvano raspao posle jednog pada, za koji mi se cini da su prethodnici prezivljavali bez ogrebotine

kako je to bio 3 mobilni u 6 meseci koji je isto zavrsio, shvatio sam da nije za mene i vratio se starim dobrima sa dugmicima

 

jes da je tehnologija iz 2000 i nema nista, ali ko ga jebe, moze da se zove/odgovori an poziv :fantom:

 

Link to comment

Ma jok, pričam samo o smesnoj kampanji. Naravno da su noname komponente onda je TV sklapan na nekom brodu.

I pored toga ja bih to uzeo ako je dosta jeftiniji od ovih fensi, no naravno, samo ako procenim da ima ozbiljnu garanciju 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...