Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

 

Evo da se prijavim da već mesec dana praktikujem nešto što bi Ivy nazvala vrlo, vrrrrlo opuštenim LCHF-om. Ustvari ne znam da li to uopšte spada u LCHF, ako ne, vi me proterajte s teme.

 
Što se tiče ovog HF dela, recimo da sam povećala količinu maslinovog ulja pri kuvanju i u salatama, koristim masnije mleko (ali ne ono jako masno jer ne volim) i jedem masne sireve, jaja, orašasto voće i avokado više nego ranije ali ipak umereno. Meso jedem ko i obično, manje-više sve vrste, ali i dalje skidam belu ljigavost.
 
E sad, što se tiče LC dela, tu već imam povelika odstupanja. Malo toga sam izbacila 100%. Hleb, pastu i krompir sam skoro 100%. Jela sam hleb tri puta za ovih mesec dana, tj. somun uz ćevape, nisam mogla da odolim. Pastu jednom, a krompir isto jednom i to pola restoranske porcije pekarskog krompira. 
 
Ono što nisam izbacila su slatkiši. Shvatila sam da ne mogu, preveliko mi je mučenje. Međutim, trudim se da jedem isključivo kvalitetne slatkiše - sa što manje veštačkih aroma, margarina i brašna. Jedem crnu čokoladu, Moric sladoled i kolače koje moj tata pravi. 
 
Kad se podvuče crta, izbacila sam skroz samo lisnato testo, industrijske slatkiše i slane grickalice.
 
Što se tiče efekata, prilično sam zadovoljna. Budim se bez alarma, odmorna, posle max 7 sati sna; glava me je bolela tri puta tokom mesec dana, što nije idealno ali imala sam i gore mesece; lice mi je neverovatno čisto, čistije nego ikad; vaga kaže da imam 2.9 kg manje nego 24. juna, a rupe na kaišu potvrđuju.
 
Planiram da nastavim ovako u nedogled pošto se u suštini nisam ničeg odrekla u potpunosti i ne pada mi ni najmanje teško ovaj režim. Naravno, jasno mi je da će se gubitak kila usporiti, ali to mi je OK, biću super srećna i ako budem gubila 1kg mesečno.

 

 

o tome ti pricam  :thumbsup:

Link to comment

a sto ne moze cvekla i sargarepa? mislite na kuvanu ili sirovu? ja sam bila prvo na hrono, i to sam isla tamo kod njih u centar, a onda posle procitanih blogova maje petrovic i profesora zorana vujcica, presla sam na lchf, mada sam jos uvek pocetnik. prvi mesec sam skinula 5 kg, a posle nisam nista jer sam dosta gresila. ali sad planiram da krenem ponovo i to sama i ne zanima me koliko cu gubiti mesecno. ja sam insulinski rezistentna i meni je bolje da vise ne jedem nista skrobno i secerasto.

 

 

pa cvekla i sargarepa ne smeju samo ako se ima skinuti 20kila...a i sada je pravo vreme za iskoristiti svo ovo divno povrce koje nisu cvekla i sargarepa...ja ih npr uopste ne jedem do zime..a onda zimi skoro svaki dan..

Link to comment
  • 5 weeks later...

e da, zaboravih da kazem, skroz si u pravu bila za ono sto si mi rekla. kada sam povecala masnoce, uopste nisam bila gladna, cak ni prelazni period.

 

po drugoj strani, ne primecujem kod sebe neku razliku u energiji ili bilo cemu kad jedem hflc, jednako mi prija kao i kada jedem carbs, mozda zato sto sam se prilicno zdravo hranila i ranije.

 

svidja mi se da jedem gomilu povrca, jaja, slaninu, avokado i meso, i jela bih samo to + ovsene pahuljice i kefir za dorucak + kukuruz kad je u sezoni, kada bi neko drugi razmisljao o hrani i spremao mi sta da jedem. ovako, kad ostanem bez ideja, napravim pirinac, ili pojedem sendvic ili tako nesto.

Edited by rajka
Link to comment

e da, zaboravih da kazem, skroz si u pravu bila za ono sto si mi rekla. kada sam povecala masnoce, uopste nisam bila gladna, cak ni prelazni period.

 

po drugoj strani, ne primecujem kod sebe neku razliku u energiji ili bilo cemu kad jedem hflc, jednako mi prija kao i kada jedem carbs, mozda zato sto sam se prilicno zdravo hranila i ranije.

 

svidja mi se da jedem gomilu povrca, jaja, slaninu, avokado i meso, i jela bih samo to + ovsene pahuljice i kefir za dorucak + kukuruz kad je u sezoni, kada bi neko drugi razmisljao o hrani i spremao mi sta da jedem. ovako, kad ostanem bez ideja, napravim pirinac, ili pojedem sendvic ili tako nesto.

 

 

o tome ti pricam  :fantom:

 

salim se,drago mi je :)...a nije frka za pirinac,sendvic ponekad ako ti ne smeta i nemas druge indikacije..ljudi sve to vecinom shvatju kao moranje ili neke restrikcije pa imaju krivicu i grizu savesti ako ,,prekrse,, ali ako ti nemas visak kilograma nista nije problem i to su sve sitnice i ponekad...bitno je u vecini smanjiti i osvestiti carbs

pa i ja pojedem ponekad i pitu i burek i kolac,sladoled...da se ne borim sa ovom candidom bih verovatno i cesce ali podivlja kad preteram pa stanem i tako u krug

Link to comment

sve bi ovo pojo, al bih uz jaja moro i cetvrt leba :(

 

al neam problem sa kilogramima, tako da je to valjda ok :)

 

pa nije ok zato sto to nije lchf princip i carbs i masnoce se ne mesaju..i ne bi moro nego tako hoces..

 

eto sta se desi cim malo popustis i dozvolis ovo ili ono  <_<

 

ja govorim unutar lchf principa,ako se jede po njemu poneki trit je dozvoljen i ok,ono jednom u nekoliko dana, ali ako se nema visak kg..

govorim iz iskustva jer evo vec godinu i po imam isti broj kg ali ja jedem lchf sa povremenim izletima,jednom u nekoliko dana i vodim racuna o tome ..

Link to comment

a cuj, ja vec 30 godina imam 82 kile na mojih 185cm, a volem leba i uopste slana testa.

jedine probleme imam sa holesterolom, al to ce pre biti do lakohola :)

 

enivej, volim i da bacim pogled na ove lchf recepte, ima kreativnih vrlo

Link to comment

sve bi ovo pojo, al bih uz jaja moro i cetvrt leba :(

 

al neam problem sa kilogramima, tako da je to valjda ok :)

Pazi kada si pokrenuo opit™.

Evo, 48h bez leba. :D

Nemam pojma zašto, ali morao sam da probam.

Umesto hleba one anemične pirinčane pločice... Nadam se da nikome neće pasti na pamet da kaže kako mora da diše.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...