Jump to content
IGNORED

nesto sto ste jeli, a ne znate sta je to.


hoffnung

Recommended Posts

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    11

  • keksi krem

    11

  • darling

    10

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bih rekla da je to o cemu pricate Tako kolac (Takovo, Gornji Milanovac), jedino me zbunjuje to sto Pogranicni kaze da je u pitanju lisnato testo i da je proizvodjac iz Makedonije. Tako kolaci su imali dve varijante, u obe idu dve piskote izmedju kojih se nalazi tanak sloj marmelade, samo sto je jedna varijanta umocena u cokoladu, dok je druga golisava. Ja sam obozavala Tako kolac!Inace, cula sam da se jos dugo nakon sto je prestao da se proizvodi za trziste, Tako (ovaj bez cokolade) proizvodio za kasarne. Mozda se jos uvek proizvodi, pitajmo nekoga ko je skoro bio u vojsci :D

Edited by sailorman
Link to comment

Tako je klasika. Kroz cijele osamdesete bio dostupan, u osnovnoj mi je uz onaj sok u plastičnoj čaši sa nacrtanim medvjedom koji srče sok na slamčicu bio užina, meni i većini djece sa kojom sam išo u osnovnu. I jeste kao što Renne napisa bio patišpanj, sa tankim slojem džema između dvije kriške, sa čokoladnim prelivom i bez. Baška što sam Tako do prije desetak godina viđo u prodaji. Ovaj "moj" keks nikako ne liči na Tako.

Link to comment

bobe, mislim da je to bio "C.W. Post", bela kesica, manja od one za supe. Kao kombinacija braon secera, zitarica, i kostunicavog voca. Vrlo kratko bilo kod nas da se kupi. Isto, niko se od ljudi u mojoj okolini ne seca toga. A bilo je odlicno.5yzc.jpg

Link to comment
dobra temame znam šta si jeja sam se tako sećao ukusa i strukture kakija - japanske jabukei godinama niko nije moga da skapirao čemu ja to pričam, mislili su da izmišljami onda pre deset godina nabasam u novom sadu na kaki, odmah provalim da je to to, kupim i rastočim se jedući
eh, blago li se tebi. ja sam jednom ili mozda 2x jeo japanske jabuke, ali prvi put sam zapamtio sta je to. svega se secam, a vezano je za iste.
bob |Je l se to tvoje tako jelo iz kesice ili se termički obradjivalo?
iz kesice, nista naknadno obradjivanje.
@bobdaj malo detalja: kojih godina je to otprilike bilo, od kakvog materijala je bila kesica, koje veličine je bila kesica (kesica za 5 grama limontusa vs. kesica supe vs. kesica čipsa), koliko je kesica bila napunjena (da li je kao kesica kikirikija ili kao kesica supe), i pre svega ukus i struktura - da li je vuklo na slano ili na slatko, da li je bilo masnjikavo...Nemam pojma šta je, padaju mi na pamet samo sitni čvarci u kesici ali sigurno nije to :)
kesica je bila istog oblika kao kesica za supu [argo ili neka slicna] tvrdja kesica. takodje velicine supe iz kesice. nepravilni oblici. najveci grumen toga je bio npr velicine malog nokta. svaki oblik koliko se secam je bio za sebe. na kraju kesice ostane zrnasto i onda srucis to sto ostane u usta. bilo je 80-ih najkasnije do 85-e. nije bila puna kesica, u smislu da je naduvena. ravna, ali to sto ima unutra je dovoljno. slatko je. kao sto sam napisao, ne bih mogao da uporedim ukus sa necim. kada stavis u usta, ne mogu da se setim da li je bilo mekano jer je oblik bio kao da je tvrdo, ali zapravo je bilo vrlo prijatno u ustima, bez da moras da zvaces ili tako nesto. nisam sada siguran. tj. u dilemi sam a vezano je za tvrdocu.
Link to comment
bobe, mislim da je to bio "C.W. Post", bela kesica, manja od one za supe. Kao kombinacija braon secera, zitarica, i kostunicavog voca. Vrlo kratko bilo kod nas da se kupi. Isto, niko se od ljudi u mojoj okolini ne seca toga. A bilo je odlicno.5yzc.jpg
jbt kako si me sada izuo iz cipela da znas samo... kada si ovo napisao i pokazao kesicu.. 99% mislim da je to, pogotovo sto si dobro objasnio sadrzaj!samo kesice ne mogu da se setim, a opet kada sam je video u tvom postu srce mi zaigralo i toplina me neka obuzela. u stomaku radost. jbt... ladno sam poceo da placem.edit:krenule mi suze :Dedit 2:da li se secas ukusa, tj. jel ti je ovo sto sam napisao u prvom postu isto sa tvojim secanjem? Edited by bob mould hair style
Link to comment

Ja došao da kaem da je CW Post garanteka, i ja sam se ložio kao malac, i tražio ga dugo pošto ga više nije bilo u Centropromu (tačno znam u kojoj prodavnici sam kupovao na školskom odmoru) :)

Link to comment

I ja došao da kaem da je CW Post garanteka, i ja sam se ložio kao malac, i tražio ga dugo pošto ga više nije bilo u Centropromu (tačno znam u kojoj prodavnici sam kupovao na školskom odmoru) :)

da li se secas ukusa, tj. jel ti je ovo sto sam napisao u prvom postu isto sa tvojim secanjem?
To je to, razno zrnevlje i cerealije, u gromuljicama kao nekog karamela...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...