Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

Veceras cu da ga "posadim" po ovom uputstvu

 

Ako sam stvarno tad posadio trebalo je 19 dana da prvi od dva proklija. Tacno tri nedelje kako i pricaju.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bamiija Sultanija. Videćemo šta  će od nje ostati kad  se  vratim s mora. Ako  prežiivi, biće za rasad, zovem na begovu čorbu.

Savet za one koji hoće da sade iz semena, kao i ja: potopite seme 24 sata u mlaku vodu. Seje se od kraja maja.

bamiija.jpg

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...

Avokadisti kolko ste cekali pre presadjivanja u zemlju? Meni listovi govore da mu je vreme al na klipovima su uglavnom jos u vodi sa vecim listovima i korenjem. Sad cu da ga slikam...

 

edit: evo ga u sredini. Morao sam da slikam i limetu o istom trosku zato sto je opet pocela naglo da raste :)

 

avokado.jpg

 

Ona 3 mala oko limete su neki limunovi. Prilicno sam siguran da je to neka kombinacija limuna i mandarine sto sam onomad kupio na Bajloniju

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Meyer_lemon

 

Ovo trece je jedna od mojih omiljenih papricica al o njoj na drugom topiku :)

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...

Ako na pijaci vidite bakice koje  prodaju sadnice hrizantema (manje količine tj. ne iz rasadnika nego lični uzgoj), molim  pitajte pošto je komad  za najmanje (najmlađe), pa podelite  ovde  info (lokacija, cena).

Link to comment
  • 4 months later...

U septembru sam posadila lukovice narcisa i lala u žardinjeru i ostavila u podrum, zalivala kad ispuca zemlja. U decembru su nikli narcisi, pa sam na vrhove dodala još zemlje i sve umotala u crne kese za đubre da nema svetlosti. Sad sam ponovo otkrila, zemlja OK, ali izbili 2 cm najmanje a i lale su polako krenule.  Inače su sve lukovice kasnocvetajuće, znači maj- jun. Ne znam šta da radim, toliko sam spremala vatromet na terasi, ali se plašim da će propasti ako ih ostavim u podrumu ili da  će smrznuti ako ih iznesem na terasu( hladnoća bi im zaustavila rast ovako rano, očigledno je u podrumu pretoplo).  Da ih iznesem pa umotam donji deo žardinjera u jutane džakove a odozgo malč ili... ne znam ni sama.

Edited by halloween
Link to comment
  • 3 weeks later...

Tek sada vidim, iznesi slobodno, ali, bolje u neku prostoriju, ili ako bas hoces, mozes i napolje, ali stavi plasticne flase kojima si odrezala dno preko njih, pa kad predje 10 stepeni preko dana, odvrni cepice da im provetris. Meni safran procvetao napolju. Nemoj tako rano da budis lukovice sledeci put. :)

 

gde provereno ima djurdjevak, nemam vremena da obilazim po gradu? 

Edited by Ankaa
Link to comment

razumem šta hoćeš ali rano je za đurđevak. rizome nećeš naći, bar ne u srbiji.

mlade biljčice/rasad potraži krajem marta-početkom aprila na nekoj pijaci z.venac, kalenić ili zemun pa ih posadi u zemlju.

đurđevak je u principu korov ali to ne znači da obavezno hoće i da cveta. ja ga imam u bašti ali baksuz neće da cveta.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...