Jump to content

Nedeljnik Vreme

kud u maglu Simoviću

75 members have voted

1. 1. Čitate li Vreme?

• prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao

Recommended Posts

Frank Pembleton

Meni je Vreme favorit ipak, ali pad je očigledan, i nije sad da je to tačno od Žarkovićeve smrti, krenulo je to i ranije.
Sad samo nema ko da "pegla neravnine".
Nin je onako, nije da se gadim uzmem da pročitam ima nekad da valja...
Prema Nedeljniku imam neku predrasudu i ne vredi...
Ali @kud u maglu Simoviću će me ubediti...

Sve ovo pričam o štampanim stvarima, dakle nešto što odem na trafiku kupim i pročitam...

... Shiit has hit the fan...

• Replies 782
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Turnbull

64

• Frank Pembleton

52

• kud u maglu Simoviću

48

• gospa buba

34

John Coltrane

Dajte ljudi kakav Nedeljnik?! Ni u istu recenicu ne bi mogao.

kud u maglu Simoviću

koliko puta si imao u ruci nedeljnik i vreme, brojeve iz iste nedelje, pa smeš tako smelo da tvrdiš?

cenim ni jednom

probaj narednih 10 nedelja da kupuješ oba nedeljnika, pa se onda javi

Zabalujev

Ono zbog čega mi Vreme najviše pasuje u zadnje vreme su preporuke za filmove i serije. Mora neko da filtrira umesto mene Netfliks i prespori HBO meni na MTS TV.

James Marshall

Meni jedino Lukač donosi nešto što ne mogu ovako da saznam, ovo ostalo se sve svodi na prepričavanje. A nema više sjajnij kolumnista koji znaju da sabiju u par pasusa neke dobre društvene opservacije, tipa Cerović ili Žare dok je pisao. Ovo što je ostalo tanko baš. Nema više ni Ljube Živkova. 

Frank Pembleton
Meni jedino Lukač donosi nešto što ne mogu ovako da saznam, ovo ostalo se sve svodi na prepričavanje. A nema više sjajnij kolumnista koji znaju da sabiju u par pasusa neke dobre društvene opservacije, tipa Cerović ili Žare dok je pisao. Ovo što je ostalo tanko baš. Nema više ni Ljube Živkova. 
Lukač nije novinar Vremena.
Čovek je "lud ko konj", mislim u pozitivnom smislu.

Ali mislim da on ima par tema koje može da "cedi".
E sad jbga, tu ozbiljan glodur može da usmeri i drži pod kontrolom. Ma žalost, mislim da nema takvog više u Vremenu :sad:

... Shiit has hit the fan...

James Marshall

Govorim o sadržaju koji se može pročitati u Vremenu, lik objavljuje tekstove u Vremenu, nebitno mi je je li formalno član redakcije ili nije. Ali ono što on može da iskopa o Vojsci, što hoće da mu ispričaju insajderi, to ovi tviter novinari neće dostići nikad. Nema veze što mu je niša mala, on tu radi posao. Nema potrebe da ide u sve oblasti. 

Nekad su npr. Dulović i Vasić imali te informacije sa terena, od murijaša, prašinara, pa si mogao pročitati nešto što nisi mogao da saznaš ovako, a sad, Vreme u 90% tekstova reciklira informacije koje su mi već dostupne, uz par intervjua i mišljenja sagovornika iz date oblasti. 

kud u maglu Simoviću

cerović i žarković su donosili težinu vremenu, dulović i vasić realnu sliku onoga što se dešavalo na terenu

takve gubitke malo koja redakcija može da nadomesti

greh bi bio izostaviti sa ovog spiska uroša komlenovića, zbog njega sam i zavoleo vreme

gligorijevićeva i turudić su još uvek zeleni za tako nešto. turudić ima potencijal, onaj tekst o oluji je možda jedan od najboljih tekstova na tu temu i uopšte na temu izbeglica u srpskim medijima za ovih četvrt veka, al mu treba iskustvo koje donose godine

gligorijevićeva je iz foldera lepota i zdravlje

James Marshall

Auh bolje da ne počinjemo o njegovom fakultetu, nisam siguran da je tu naučio bilo šta što bi mu dalo za pravo da se javlja na bilo koju temu o društvu. 

kud u maglu Simoviću

zar nije on završio neki konzervatorij u sssr-u

kud u maglu Simoviću
4 minutes ago, msv said:

:rolleyes:

nisam prepisivao majke mi

James Marshall

Pa svi ti instrumentalisti su čitavo školovanje drndali instrument po 12 sati dnevno, ništa protiv toga (i ne treba ih opterećivati teorijom) ali ni Taso dobri mi nije dokazao da je diploma nešto bitna za razumijevanje svijeta, a poznavajući profesionalne muzičare, pogotovo akademske, to su uglavnom ljudi koji slabo imaju pojma o svijetu izuzev svog instrumenta. Čast izuzecima, znam samo jednog. 

kud u maglu Simoviću

nije naravno, al omogućava da pišaš po sirotinjitm kad se ukaže prilika