Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

9 minutes ago, Heaviside said:

Ne kažem da je Jokić nezreo već ljudi kojima je super kul što se on navodno ne loži na košarku, olimpijske igre, legacy u reprezentativnom dresu itd. 

 

Jokić se po meni generalno ponaša čudno, ali nisam to komentarisao niti me to previše zanima. Svakako ne mislim da je on neki super kul tip jer ga boli patka za sve, kao što ne mislim ni da je Teo nacionalni heroj iako izuzetno cenim njegov doprinos reprezentaciji. 

Ima nas različitih, imali smo kontraraspravu na ovu temu kad je bio aktuelan film o Džordanu. Jasno je da je najveći ali onaj hejt prema Tomasu, kako je šikanirao saigrače i kako je izmišljao narative da bi se ložio protiv nekih tamo nebitnih protivnika su meni bili previše, meni je zato kul što se pojavio neko kao Jokić da pokaže da se može biti vrhunski i bez tog stereotipa o igračima ubicama koji žive košarku 24/7, 365 dana u godini i ništa drugo ih ne interesuje (doduše i Džordana je mimo košarke interesovala kocka, između ostalog 😁)

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

17 minutes ago, Filozof manijak said:

Ali onda nek istrpi rant ispaljenih navijača jbg, javna je ličnost koja je razočala javnost. Kapiram i da ga savršeno zabole za serbian weltschmerz na internjetu.

 

Sam si sebi dao odgovor :D

 

14 minutes ago, Heaviside said:

Ne kažem da je Jokić nezreo već ljudi kojima je super kul što se on navodno ne loži na košarku, olimpijske igre, legacy u reprezentativnom dresu itd. 

 

Jokić se po meni generalno ponaša čudno, ali nisam to komentarisao niti me to previše zanima. Svakako ne mislim da je on neki super kul tip jer ga boli patka za sve, kao što ne mislim ni da je Teo nacionalni heroj iako izuzetno cenim njegov doprinos reprezentaciji. 

 

Mislim da si pomešao procenu njegovog karaktera sa loženjem na njegov karakter. I konstataciju da se ipak malo razlikuje od prosečnog profesionalnog sportiste i da je to sasvim okej što je tako, tj da je to okej videti za promenu. 

Link to comment

Upravo to. 50x mi je gotivnije da MVP bude Jokara sa svojim flenterskim vajbom nego neko ko na godisnjem ustaje u 5 ujutru da trci u parku ili suta 1000 bacanja sam u dvorani. 

Da li zaista mislite da bi nevezano za MVP nagradu Jokara bio gotivan da je konvencionalan? Meni ne bi. :D Simpa mi je upravo jer je takav opaljen. A samim tim sto je opaljen sam kapirao da nikad nece uraditi nista, siguran sam da sam negde pisao da ce proci k'o Raduljica kad je otisao, ali gle. :laugh:

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, James Marshall said:

Čova je upravo osvojio MVP titulu u NBA (jer je nezreli klinjo koji ne zna da poštuje svoje obaveze) i sad su naši navijači butthurt što ovaj neće da se drnda 2 mjeseca po Zlatiboru i po karantinima radi realno 5 utakmica na abortiranim OI, kao da je lik bilo šta dužan naciji ili saigračima. Neće, pa šta. Toliko talentovanih košarkaša u zemlji košarke, živjeće ovaj narod.

 

Ali ne možeš da ulećeš u diskusiju i da koristiš te izlizane fraze koje jednostavno nisu tačne. Znači koje karantine i koje Zlatibore i koja jebena 2 meseca? Znači pričamo o prvoj zvezdi ekipe koja realno može da prodje pripreme kako god želi, pritom vremena za te pripreme nema, ne trenira se više ko što se treniralo i spremalo za velika takmičenja, NBA liga zapravo ima limit od max 3 nedelje koje možeš da provedeš sa reprezentacijom trenirajući. Znači koristiš nešto što nije tačno da bi napravio poentu, ajde da diskutujemo na normalan način a ne tako hiperbolišući. Jokić bi eventualno sa svim povlasticama morao da odvoji uz vreme koje je u Japanu max 2 nedelje na nekim pripremama koje bi se u suštini sastojale od prijateljskih utakmica na kojima bi se uigravao sa timom. Ne znam o kakvim karantinima pričaš, sportisti će tamo biti u bubbleu u olimpijskom selu ko što bi bili svakako u olimpijskom selu da nije kovida. Pritom ti protokoli tamo neće biti ni 50% onoga što je morao da prolazi u NBA ove sezone, da ne pričamo o bubbleu u Orlandu gde je bio. Ti sad tvojim postom predstavljaš da će ići na Kopaonik tamo da rudari na bazičnim pripremama mesec i po dana pa onda u karantin gde neće smeti da pomoli glavu napolje. Mislim... 

Edited by theanswer
  • +1 10
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

Upravo to. 50x mi je gotivnije da MVP bude Jokara sa svojim flenterskim vajbom nego neko ko na godisnjem ustaje u 5 ujutru da trci u parku ili suta 1000 bacanja sam u dvorani. 

Da li zaista mislite da bi nevezano za MVP nagradu Jokara bio gotivan da je konvencionalan? Meni ne bi. :D Simpa mi je upravo jer je takav opaljen. A samim tim sto je opaljen sam kapirao da nikad nece uraditi nista, siguran sam da sam negde pisao da ce proci k'o Raduljica kad je otisao, ali gle. :laugh:

 

Da li zaista misliš da Jokić ne trenira ko konj nego da pije 3l kole, jede tepsije bureka i pleh baklave svaki dan? 

  • +1 2
Link to comment

Po informacijama koje ja imam - u Japan se mora ući petnaest dana ranije, biće neka testiranja maltene triput dnevno, biće sprovođeni samo od hotela do trening centra do sale i nazad, lik je već bio u bablu, ne zamjerim mu što mu se ne prolazi kroz to.

A kako mi znamo da bi on imao specijalan tretman? Možda on ni to neće, jednostavno neće ovu zajebanciju preko ljeta u kompletu, ne zanimaju ga modaliteti. Nebitno je da li sam ja promašio u godinu dana i u 5000 kilometara. Neka pripreme traju jedan dan i neka se sprovode kod njega u dvorištu u Somboru, čovjek neće. Ajmo dalje 

Link to comment

Izgleda da stalno treba da se vraćamo na onu tabelu minutaže gde se lepo vidi da Jokić u prethodne dve sezone ima 400+ minuta više na parketu od prvog sledećeg pratioca.

 

Kontam da trenutno ne može ni da pogleda loptu, a kamoli da je dotakne.

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Po informacijama koje ja imam - u Japan se mora ući petnaest dana ranije, biće neka testiranja maltene triput dnevno, biće sprovođeni samo od hotela do trening centra do sale i nazad, lik je već bio u bablu, ne zamjerim mu što mu se ne prolazi kroz to.

A kako mi znamo da bi on imao specijalan tretman? Možda on ni to neće, jednostavno neće ovu zajebanciju preko ljeta u kompletu, ne zanimaju ga modaliteti. Nebitno je da li sam ja promašio u godinu dana i u 5000 kilometara. Neka pripreme traju jedan dan i neka se sprovode kod njega u dvorištu u Somboru, čovjek neće. Ajmo dalje 

 

Pa nisu ti dobre informacije. I jako je bitno koliko traje pripreme ako ti je poenta posta da neće da se jebe na pripremama. I znamo da će imati specijalan tretman jer svi imaju specijalan tretman u startu iz NBA, a on ga je već imao za Kinu. 

3 minutes ago, copkillah said:

Izgleda da stalno treba da se vraćamo na onu tabelu minutaže gde se lepo vidi da Jokić u prethodne dve sezone ima 400+ minuta više na parketu od prvog sledećeg pratioca.

 

Kontam da trenutno ne može ni da pogleda loptu, a kamoli da je dotakne.

 

Šta bi bilo da je Denver došao do finala, povratio bi loptu? Čovek ima 26 godina, o čemu mi pričamo eeej, mogao bi da se javi reprezentaciji ne pre 10.7. recimo. 

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

Da li zaista misliš da Jokić ne trenira ko konj nego da pije 3l kole, jede tepsije bureka i pleh baklave svaki dan? 


Pa ne mislim da i dalje to radi, naravno. :D Ali mi je totalno bljutav i neinteresantan koncept i generalno zivot/stereotip profesionalnih sportista, od kojeg ovaj odudara. Svugde gledas kako neko bleji s napucanom trophy wife na jahti tokom pauze, ovaj sedi s konjima ili bleji pod losim svetlom gde svi tuku spricer i igraju Meksiko. Ili onog leta jednog na nekom koncertu se glupira. :laugh:

 

Iz istog razloga ce mi Ronaldinjo, Maradona i debeli Ronaldo uvek biti 5x vece face od Mesija i Kristine. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

Izgleda da stalno treba da se vraćamo na onu tabelu minutaže gde se lepo vidi da Jokić u prethodne dve sezone ima 400+ minuta više na parketu od prvog sledećeg pratioca.

 

Kontam da trenutno ne može ni da pogleda loptu, a kamoli da je dotakne.

Nije zeleo da dodje ni kada je imao vise slobodnog vremena nego teo i bogdan zajedno u celoj karijeri, kada je zavrsio sezonu u aprilu. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

Nije zeleo da dodje ni kada je imao vise slobodnog vremena nego teo i bogdan zajedno u celoj karijeri, kada je zavrsio sezonu u aprilu. 

 

Zeleo je i onda, ali eto postojali su drugi prioriteti koje je prihvatio kao neminovnost..

Link to comment

Sad si se uhvatio oko tog dijela o pripremama, eto neka bude da ja hiperbolišem, ali čovjeka ne interesuju reprezentativne akcije. Kraj priče. Ne loži se izgleda dovoljno na dres sa najdražim grbom. Nema taj odnos prema naciji, državi, navijačima. Meni to bliže od onog ljubljenja grba, tri prsta, Večeras se Tuđman peče arlaukanja i sličnih zaklinjanja na grobu mučenika (mislim da je to bila selektorka Maljković sa rečenicom "vodim 12 sestara u boj"). Kao što rekoh, ima nas različitih. Zato i neke igrače gotivimo više, neke manje.

  • +1 3
Link to comment

Pravila za olimpijski karantin, zbog kojih GB tim ima probleme:

Team GB athletes may have to quarantine for six days on arrival in Tokyo before the Olympic Games.

They may not be allowed to leave their official Games hotel rooms during that time, causing uncertainty about fitness and athlete preparation.

The United Kingdom was last week added on to Japan's red travel list because of rising cases of the Delta variant.

Tokyo 2020 have said no exceptions will be made for athletes, but Team GB say they hope to resolve the situation.

Under Japan's strict rules, all UK arrivals, including members of the media, must immediately self-isolate for six days.

If travellers break these rules, they risk disqualification from the Games or even deportation under newly stringent guidelines published by the International Olympic Committee on Tuesday.

However, the ruling is due to be reviewed on July 1.

Link to comment
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...