Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

objašnjava od kuda mi ovde, i zašto nam se desilo baš sada

 

ja ništa nisam skapirao kako da ne budem deo tog "društva" koje stvara ekstremiste? može mala pomoć?

 

pada mi na pamet milion načina na koje je mogao sam sebi da pokuša da poboljša život, pada mi na pamet da je toksičan lik koji misli da mu se nešto duguje samo zato što postoji, i to je sve ok...ali ne mogu se oteti utisku da film pokušava da uperi prst u "društvo" tj u nas i kaže nešto duboko. samo nem pojma šta

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

ja ništa nisam skapirao kako da ne budem deo tog "društva" koje stvara ekstremiste? može mala pomoć?

 

pada mi na pamet milion načina na koje je mogao sam sebi da pokuša da poboljša život, pada mi na pamet da je toksičan lik koji misli da mu se nešto duguje samo zato što postoji, i to je sve ok...ali ne mogu se oteti utisku da film pokušava da uperi prst u "društvo" tj u nas i kaže nešto duboko. samo nem pojma šta


 

yep

 

sranje kroz gusto granje

 

Da je joker bio normalan pre nego sto je postao joker a ne poremecena licnost od rodjenja prica bi bila drugacija. Ovako se sada daje za pravo da je u redu biti lud i voditi drustvo da ispravlja krive drine. Jebena politicka korektnost.

Usput nam daju neke srceparajuce acting 101 lekcije sa dramskim pauzama ...ma idi. 
 

jedino skidam kaou sto su prikazali jokers u drugom dc universe svetlu pa su kao pocadtili svoje fanove. A za nas koje boli dupe za dc, marvel, star wars... ovo je veci hajp nego sto zasluzuje. U nadi da ne dobije oskara, mrzim tu vrstu glume

 

Link to comment

da se razumemo ja mislim da je film koji bi se na ozbiljan način bavio ulogom sistema u stvaranju jokera mogao biti fantastičan. samo što bi taj film morao da ima fokus, mozak i na kraju krajeva muda da bude vazda antikapitalistički. i čak bi i takav film bio naivan da totalno promaši pitanje lične odgovornosti. ovaj film nije ništa od toga, ali ponekad voli da pozira kao da jeste.

 

udara gde stigne (mediji, klasni rat, healthcare...) uglavnom površno i bez imalo suptilnosti, a na kraju otprilike najviše dobaci do poruke

Spoiler

 

 

slažem se kumsom da ima dosta ideja, ali to je bukvalno sve što ima. gomilu ideja sa kojom nema pojma šta želi da uradi.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

kako bre brate mili bezidejan?

 

Čak mu je to što je bezidejan možda i najveći kvalitet, obzirom da na tome počiva parabola o bezidejnosti, čak banalnosti zla da se kroz industrijalizovanost pogleda na ljudsko antiheroj grada uzdigne do pravog epigona budućem Betmenu...

 

Džoker je heroj društva nedoraslog da se uzdigne do antipoda bilo čemu drugom osim nesretnom odrazu te navodno naučne iluzije, koju ono pokušava da stvori o samom sebi...

Link to comment
3 hours ago, Pokojni Ruxin said:

da se razumemo ja mislim da je film koji bi se na ozbiljan način bavio ulogom sistema u stvaranju jokera mogao biti fantastičan.

U startu se namece preduslov da to ne bude betmenovska fransiza ili bilo kakav marvel acid afterparty

Link to comment
On 2.1.2020. at 17:25, Pokojni Ruxin said:

 

ja ništa nisam skapirao kako da ne budem deo tog "društva" koje stvara ekstremiste? može mala pomoć?

 

može. ne možeš da ne budeš, jbg. takva nam karma

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...