Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

On 7.10.2014. at 22:31, Zhota said:

 

ne kapiram kako vec jednom niste uveli lajkove i poene za duhovitost, mozda bi mogao i neki tablet da padne na kraju svakog meseca, steta da  ovako "smesne" postove proguta hrpa poruka. a i forum bi konacno imao smisla.

ovo u bitne postove

Link to comment
On 12.3.2021. at 19:38, Neutrino said:

Nije mi jasan mining i sve mi je to besmisleno, a objasnjenja su mi neuverljiva.
 

 

Evo ti ovo objašnjenje, nadam se dovoljno uverljivo.

 

 

Quote

The last 10 years have seen unprecedented efforts to automate whole new ranges of human and nonhuman activity: trust, recognition, identification, care, respect, translation and interpretation itself. It may be helpful to look at these developments -- which include Bitcoin and blockchain -- in the light of 19th-century mechanization. Although the new tide of automation recruits technologies that have become available only in the 21st century, it is no less dependent on the living work of human and more-then-human beings. Nor is it any less prone to exhaust or "max out" that work, wreaking ecological destruction and necessitating the organization of new frontiers of extraction. The new mechanization is also entwined with some of the same fantasies and rituals that have animated industrial capitalism since its beginnings

https://www.researchgate.net/publication/333319658_Blockchain_Machines_Earth_Beings_and_the_Labour_of_Trust

  • Hvala 1
Link to comment

Gde je najjednostavnije kupiti crypto danas?

 

Previše opcija nisam više siguran šta je "sigurno" šta nije?

 

Uzeo bih neki Ethereum i neke manje valute, za BC se nema. :)

Link to comment
2 hours ago, Azdaja said:

Gde je najjednostavnije kupiti crypto danas?

 

Previše opcija nisam više siguran šta je "sigurno" šta nije?

 

Uzeo bih neki Ethereum i neke manje valute, za BC se nema. :)

 

Ako kupuješ iz srb, imaš i kod nas nekoliko pouzdanih menjačnica (online), pa čak i nekoliko bankomata. U ovom slučaju moraš već imati svoj novčanik za crypto valute a to su obično app (komp ili mobilni). Menjačnice imaju svoja pravila, provizije i minimume, maximume za kupovinu/prodaju. Drugi način je kupoprodaja na berzi. Tu imaš neke druge pogodnosti, npr. da ne kupiš odmah nego čekaš cenu koju sam odrediš, ili nemaš minimum koji moraš da kupiš... Takođe, možda se učini da su provizije na berzi niže nego kod menjačnica, ali kad kupiš ili prodaš sve je na tvom berzovnom nalogu. Povlačenje novca sa berze u tvoj crypto novčanik dodatno se naplaćuje. Sad, oba ova načina iz srb omogućuju kupovinu tek nekoliko valuta. Naravno, tu su i btc i eth, i naravno, ne moraš da kupiš bar 1 ceo, nego možeš i mnogo manje delove ovih valuta. 

  • Hvala 1
Link to comment
37 minutes ago, Azdaja said:

Poznanik je preporučio cex.io

Pa se još neckam.

 

Da, to je berza koja omogućuje kupoprodaju iz srb. Imaš proceduru da se prijaviš tamo, onda sa svog (deviznog) računa prebaciš novac na svoj berzovni nalog pa možeš da kupuješ, ili kasnije, ako želiš, i da prodaješ. Dok su ti pare na berzi ne možeš da ih koristiš u druge svrhe. 

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala puno, znači da ne brinem ako zadrzim svoje buduće kriptiće na nalogu. Sigurni su?

Znam da uzimaju ljudi onaj ledger ili kako već.

 

Zvuči prosto, pokušaću.

Hvala još jednom.

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, Azdaja said:

Hvala puno, znači da ne brinem ako zadrzim svoje buduće kriptiće na nalogu. Sigurni su?

 

 

pa da, sigurni su tamo. ako ih poželiš prodati možeš to uraditi isto tu na berzi i dobijeni novac ti leže na berzanski nalog. povlačenje novca sa tog naloga (nazad na tvoj račun) ili povlačenje crypto valute u tvoj crypto wallet (novčanik) biće naplaćeno provizijom berze. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
39 minutes ago, Have_Fun said:

Al' su se skrsili BTC i ETH za par min

BTC 1000 pao za 10min

 

Prati li ko Polkadot i Cardano?

 

Cardano se drzi, ali Polkadot je pao za ~10% u poslednjih 24h.

Link to comment
28 minutes ago, jms_uk said:

 

Cardano se drzi, ali Polkadot je pao za ~10% u poslednjih 24h.

 

Da da

Obe valute su fin skok imale ove nedelje

Njih pratim

 

A malo sam se igrao i DOGEom nakon Muskovog tvita :D

brza kupovina i prodaja :D

 

A na Polku i Cardano bih ulozio dugorocno

Sjebao sam se s tajmingom, dok je burazer ispostovao

Sad cekam da Polka jos malo padne a nadam se i Cardano da sidje jos pa da investiram

Link to comment
14 minutes ago, Have_Fun said:

 

Da da

Obe valute su fin skok imale ove nedelje

Njih pratim

 

A malo sam se igrao i DOGEom nakon Muskovog tvita :D

brza kupovina i prodaja :D

 

A na Polku i Cardano bih ulozio dugorocno

Sjebao sam se s tajmingom, dok je burazer ispostovao

Sad cekam da Polka jos malo padne a nadam se i Cardano da sidje jos pa da investiram

 

Sta koristis za kupovinu/prodaju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...