Jump to content
IGNORED

da moram da jedem jedno jelo do kraja zivota...


cmrlj

Recommended Posts

  • 4 years later...

Da je u pitanju zadnji obrok pre izvrsenja smrtne kazne, onda bi izbor definitivno bio ono sto najvise volim da jedem, znaci plazma + mleko :happy:

Ali posto se ovde radi o necemu sto bi mi bio jedini izvor nutritijenata do kraja zivota, onda mi je najprakticnija kombinacija plazma + proteini :wub:

DNqfRMz.jpg

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 years later...

  

9 hours ago, noskich said:

 

Mislim da se hrani bolje od ogromne većine ljudi. Udon noodles ti je kao da jedeš wholemeal hleb plus povrće. Riba i pirinač takodje se ne može ništa zameriti. Parče hleba, zavisi kakav je, ako je wholemeal ok. Još ako joj je pirinač onaj brown rice super joj je ishrana. 

Prebacujem ovde diskusiju sa teme na kojoj stoluje@noskich, jer me stvarno zanima (a vidim i @dragance lajkovao, znaci ima tu nesto) - da li sam ja onda u krivu kad mi zvuci da ceo svet moze da zivi zdravo sa $1.50 dnevno (na stranu to kako bi se priustila svakodnevna riba za te pare), i da li je moguce da se decenijama jede ista hrana, valjda je poenta dobre i zdrave ishrane raznovrsnost?

Edited by papapavle
Link to comment
3 hours ago, papapavle said:

Prebacujem ovde diskusiju sa teme na kojoj stoluje@noskich, jer me stvarno zanima (a vidim i @dragance lajkovao, znaci ima tu nesto) - da li sam ja onda u krivu kad mi zvuci da ceo svet moze da zivi zdravo sa $1.50 dnevno (na stranu to kako bi se priustila svakodnevna riba za te pare), i da li je moguce da se decenijama jede ista hrana, valjda je poenta dobre i zdrave ishrane raznovrsnost?

Evo šta su esencijalne nutrijenti, dakle ono što moraš da uneseš u organizam pošto on ne može sam da ih sintetiše.

 

Da li je ishrana u kojoj preovlađuje pirinač i rezanci zdrav ? Ja mislim da nije, ali oko toga se ni nutricionisti neće složiti, niti su se generalno složili i definisali šta je zdrava ishrana.

 

Da li je raznovrsnost bitna ? Pa ja opet mislim da nije, nit je pećinski čovek jeo ananas, kivi i avokado, niti smo mi do pronalaska amerike imali paradajz, papriku, kukuruz, krompir pa smo preživeli i bez toga hiljadama godina.

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...