Jump to content
IGNORED

da moram da jedem jedno jelo do kraja zivota...


cmrlj

Recommended Posts

On 6.1.2023. at 20:02, Shan Jan said:

Zivana pobedila. Da ja moram to da jedem do kraja zivota ubijo bi se sam. 

 

 

 

 

Ja bi se ubio da moram i jednom to da probam.

Link to comment
4 minutes ago, Poludziber said:

Ja bih njoke od kromprira sa paradajzom i parmezanom mogao da jedem bas zauvek bez problema.

 

Gnocchi al pomodoro e parmigiano (o con altri due sughi) e Frascati  Superiore | Lavinium

 

Isto, samo sos od buđavog sira.

Eto, mogla bih čitav život da provedem na plesnima...

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...
On 6. 1. 2023. at 22:00, papapavle said:

  

Prebacujem ovde diskusiju sa teme na kojoj stoluje@noskich, jer me stvarno zanima (a vidim i @dragance lajkovao, znaci ima tu nesto) - da li sam ja onda u krivu kad mi zvuci da ceo svet moze da zivi zdravo sa $1.50 dnevno (na stranu to kako bi se priustila svakodnevna riba za te pare), i da li je moguce da se decenijama jede ista hrana, valjda je poenta dobre i zdrave ishrane raznovrsnost?

 

100% mozes da se hranis zdravo za smesne novce, medjutim sasvim je drugo pitanje da li bi ti se ta jela dopala i da li bi podneo slabu raznovrsnost u ishrani.

Kada kazem slabu raznovrsnost to ne znaci da jedes samo jednu kategoriju hrane, vec da kombinujes zdrave najjeftinije sastojke i svakodnevno jedes slicna jela.

Na primer imas socivo koje je izuzetno jetino i zdravo i koje mozes da pomesas sa povrcem koje je u tom momentu najjeftinije na rasprodaji, ubacis malo zacina i sos, promesas malo na vatri i to ti je to. Naravno ako je socivo osuseno moraces da ga prvo potopis u vodu i sacekas, ako je iz kozerve direktno. To je jelo koje mozes da jedes bukvalno svaki dan i da uvek bude jako jeftino ako si kupio veliku kolicinu susenog sociva i ostalih sastojaka na rasprodaji, i u svakom smislu je zdravo.

 

Sasvim je drugo pitanje da li bi ti licno mogao da jedes takvo jelo svaki dan. Tokom najveceg dela ljudske istorije jednolicnost u ishrani je bila svakodnevna stvar i slicno pranju zuba. To odradis zato sto se mora, a ne iz uzivanja ili razonode... 

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...