Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja volim letnju obrok salatu od patlidzana sa ljutom paprikom, blukom, svezim paradajzom, maslinama i belim sirom. preukusno a moze da se napravi mnogo i da se ohladi i hasa danima.

 

patlidzan ceo (jedan veci il dva manja) izbusim viljuskom i u rernu na 220. uz to dodam 4-5 crvenih, mesnatih silja i par ljutih papricica u istu tepsiju i pecem dok koza fino potamni - kao i paprike. papricice mogu i sveze u salatu al ja vise volim termicki obradjene. treba virnuti svakih desetak minuta u rernu pa okretati po potrebi i vaditi sta je gotovo - prvo ljute (one su najtanje), zatim silje i na kraju patlidzan. ostaviti da se sve ohladi pa silje i patlidzan oljustiti i naseckati na zalogaje. ljutu papriku ne ljustiti (tanka je i ne moze) nego sitno naseckati. tu mesavinu rknuti u ciniju, zatim naseckati u to dva oveca sveza paradajza, ubaciti shaku maslina i smozditi jedno tri cena bluka. fetu naseckati na zalogaje (bogato, da ima fino), pa ubaciti u salatu. na to mulja, soli, bibera i limuna/sirceta (sta ko voli), sve dobro izmesati, ohladiti par sati u frizideru i udri. ja uz to krkam dobar hrskav hleb i humus. carska hrana!

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Uf, što bi uz taj vaš roštilj legao ovaj moj upravo skuvan čatni od breskve ... ljutkast, začinjen lepo. Ja imam samo rernu pa spekla krmenadlu pod grilom i pomfrit. 

 

peach.jpg

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...