Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Eh, ta metoda za gustinu mi je sumnjiva. Kuvao sam i dubljoj posudi, verovatno se ne bi lako videlo dno, plus sam mešao žicom. Mislim, promešao svega par puta, ništa nije prijanjalo. E da, samleo sam štapnim mikserom, možda je zato još malo redje. :dry:

Probam jednom i u rerni, možda kad bude smokvi.

Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Nije. Baš mi izbacio yt taj video pre pravljenja, ali one su to nešto mnogo iskomplikovale, nisam mogao sve ni da odgledam. Ja sam uprostio maksimalno. 

 

Spojile su pekmez, marmeladu i džem u jednu epizodu, ali sam pekmez je tu najjednostavniji.

https://www.mamabuba.com/pekmez-od-kajsija/

Tekst oduzima mnogo manje vremena.

Edited by msv
Link to comment

A pogledao sam na preskok. Ne kažem, super je žena, ali napravi nauku od svega i ja to ne mogu da slušam sat vremena. Ej, dodavala džem od ringlova jer je slične boje a veće gustine.

Najpre sam morao da guglam šta je jbni ringlov. :isuse:

Edited by mraki
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Eh, ta metoda za gustinu mi je sumnjiva. Kuvao sam i dubljoj posudi, verovatno se ne bi lako videlo dno, plus sam mešao žicom. Mislim, promešao svega par puta, ništa nije prijanjalo. E da, samleo sam štapnim mikserom, možda je zato još malo redje. :dry:

Probam jednom i u rerni, možda kad bude smokvi.

E sa njim sam i ja jednu turu upropastio skroz...pretvori ga u vodu.

Kajsije bile u pitanju.

Moja posuda je kolika i rerna u prečniku, visine 20ak cm....vidi se dno a napunjena oko polovine kada je pri kraju kuvanja...ne promašuje metod. Jako je bitno izvaditi i malo ranije a onda ujednačeno mešati još 5-10 min.

 

Edited by Barti66
  • +1 1
Link to comment

Uf,  kakvu sam salatu sad pripremila za sutra ... ako dočeka sutra :rolleyes:. Mislim da bi bila dobra i kao dip za tortilje, za uveče ...

 

Pravila pohovan patlidžan pa mi dva veća bilo previše, ostatak (sigurno jedan ceo veliki) isekla na režnjeve, posolila i polegla na papir u rernu i malo poprskala muljem. Ispekla ih da budu mekani i onako zlatni sa obe strane. Usput isekla nekoliko režnjeva crvene paprike pa ih stavila uz patližan da se peku. Pečeni patlidžan i papriku izvadila iz rerne, iseckala onako na sitnije i začinila sa dva režnja seckanog sušenog paradajza u ulju, jednim rendanim čenom belog luka, seckanim vašcem svežim, so, biber, mrvicu sudžuk paprike samo da dobije kik, soka od limuna i jedna kašika nekog premaza za bruskete iz Lidla (neka antipasti mešavina, paprika, paradajz uglavnom). Ubija kako je dobro, trebalo je da udvostručim količine jer ne verujem da će dočekati sutra a nameračila sam sve to sa na brzo ispečenim medium biftekom i sa potato skins iz rerne. 

 

  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 5.6.2022. at 21:25, Ras said:

Ispekao sam cele patlidžane u rerni i nekoliko češnjeva belog luka.

Kada se malo ohlade, vadim meso, sitno naseckam, začinim i kratko pržim na puteru.

Po hlađenju sve ide u grčki jogurt.

 

Refika - moja inspiracija!

Isprobavam ovo danas, možda prodje i bez ove faze prženja na puteru… :D

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Isprobavam ovo danas, možda prodje i bez ove faze prženja na puteru… :D

Može, naravno.

U tom slučaju nemoj peći cele patlidžane, već ih prepolovi po dužini, a zatim donju stranu nožem zareži na kockice (rombove) bez rezanja kore patlidžana. Donju stranu premaži puterom i ispeci na papiru za pečenje (nije potrebno okretanje).

 

 

Edit.

Pečeni patlidžan koji bi bio prilog jelu, ili osnova za salatu, ukusan i topao i hladan, kao i iz frižidera (drugi dan) najčešće spremam na sledeći način:

Patlidžan se izreže na prstenove od oko pola cm debljine i složi na papir za pečenje.

Na svaki kolut se postavi kockica putera i svaki se kolut začini: so, biber, mlevena paprika.

Okrenu se svi kolutovi tako da puter bude sa donje strane.

Gornja strana se zatim zalije maslinovim uljem, pa jednako začini.

Peče se na 180 stepeni, okvirno deset minuta jedna i neki minut manje druga strana, po okretanju.

 

Pečeni kolutovi patlidžana se poslože u činiju, a svaki red se začini belim lukom, peršunom i eventualno sa još malo maslinovog ulja.

 

Dalje je opet sve dozvoljeno, tahini preko, limun pre služenja, grčki jogurt, kis. mleko, beli sir...

Edited by Ras
  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

@mraki

ma bice ok i celi...ja sam pekla cele patlidzane,doduse srednje veleicine...ali super ispadne...izbockas ih i ev prilagodis vreme pecenja

 

 

i odlicno je cucnulo danas uz punjene paprike i ovcije kiselo mleko

Link to comment

Morao sam ipak još malo da prodisnstam, nije mi se svidela struktura pečenog iz rerne, možda nije dovoljno oečen. Kako god, ovo sad deluje dobro, verujem da će kad se još malo hladne i doda jogurtos biti super.

Link to comment

nije bio dovoljno pecen..kad je dobro pecen je skrooz mekan i kremast...al jbga treba oko 1 sat pecenja mozda i vise u zavisnosti od velicine

 

za sledeci put-izbockas ga,ispeces pa na kraju kad je gotov pokrijes folijom i ostavis u rerni da se ohladi..

 

 

ja sam uvek izbegavala taj nacin zbog sat vremena pecenja ali je 1 otkrovenje..posebno jer ne volim masni patlidzan..

 

ustvari sad u Rumuniji smo dobili od gazdarice smestaja taj namaz od patlidzana sa belim lukom samo mislim da je njen bio pecen na nekoj vatri jer je ima bas jak smek po dimu i odlepim koliko je bio dobar, jednostavan cak i neslan ali odlican!

Edited by ivy
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...