Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Sam pravim, na terasi svojoj. 

Spasio sam od bacanja u djubre jedan gornji element od prosle visece kuhinje, zasrafio tri kuke na koje okacim pancetu i gronik/guanciale da se suse odn. sazrevaju.

 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

U Italiji se svadjaju koliko ide jaja a koliko pecorino sira na 100 gr paste za karbonaru, da li idu cela jaja ili samo zumanca, ili recimo dva cela jaja i jedno zumance... i tako na tu temu... Naravno, svaka kuca ima svoj recept i samo je on pravi i autentican... :)

 

Cesto se umesto pecorina koristi parmigiano jer je popularniji i sire dostupan.  Negde se ovi sirevi mesaju u odnosu 50:50 za carbonare. Generalno ni to se ne smatra grehom. 

 

E onda dolazimo do pavlake za kuvanje koju cesto dodaju u restoranima van Italije, kako bi sos bio kremastiji. E to je vec greh. Na to svaki cestiti italijan koluta ocima i gleda u pod... :)

Ima cak i varijanti s belim lukom, gde se ubaci onako ceo spljeskan cen belog luka dok se przi gronik, pa se na kraju przenja beli luk izvadi i baci (sluzi samo da prenese svoju aromu u ulje)... e na to vec ide ona izreka: kad neko stavi beli luk u carbonare jedan italijanski kuvar, negde u svetu, iste sekunde dobije infarkt i umre :)

 

Ja sam pak jeo varijantu kojoj se pred kraj przenja gronika, kad se vec iskljuci ringla i to krene da se hladi, doda par kapi ulja sa aromom tartufa... Priznajem da nije bilo lose.

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment

Ja se kod karbonare držim klasike - 2+1 što se jaja tiče, samo slanina, sir i to je to. I oni malo vode od kuvanja pred kraj prženja slanine, da da malo gustoće taj skrob.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...