Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Izmenila recept za koji je Vasa dao link (umesto ela sira- maskarpone, umesto kisele- 250 ml slatke pavlake, smeđi šećer, 800 g voća, ne bi stalo kilo u posudu). Prenoćilo u frižideru. Možda je trebalo da ostavim kiselu pavlaku, ovo je hardkor kalorično, ali zato sirni deo ima finu zrnasto kremastu strukturu).

IMG_20140706_105941.jpg

Edited by halloween
Link to comment

skuvala sam kremaste tikvice

 

nije lose, neznog je ukusa, meni najcesce tikvice bacaju na povracku, ali ovo ne. podseca na gratinirani krompir. s tikvicama. treba da odstoji nakon pecenja. neam pojma uz sta bi se slozilo. verovatno je super za decu. 

Link to comment

to lici na moj omiljeni letnji rucak. babin, naravno.  

 

moze se praviti od tikvica a moze I od krompira. super je oboje. Iseckas tikvice na kriske, posolis, ostavis da malo puste vodu, zatim uvaljas u brasno ili griz, bacis u nauljenu tepsiju, sipnes jos malko ulja preko, izmuljas da se sjedini I u rernu dok ne porumeni. Dok se tikvice peku, naseckas jedno tri cena bluka, stavis u ciniju, posolis I malo izmuljas viljuskom da pusti sok. zatim u to ubacis jedno pola kila kiselog mleka, ako moze grckog super, I dobro izmesas. Ovom smesom prelijes tikvice nekoliko minuta posto izadju iz rerne, kao buredzici sto se prelivaju. Bude savrseno.

 

 

Link to comment

kako,kako?

 

i što ne žute?..meni žute otkovenje ovog leta nekako su čvršće i suvlje,tikvastije i nemaju toliko vode i bolje su mi za salatu i taljatele od ovih rasprostanjenih zelenkasto-belih

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...