Jump to content
IGNORED

Justified


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Kako i zasto ovo nije najpopularnija serija na svetu, ja ne znam! Za Breaking Badom se plakalo mesecima diljem interneta kao da se rastajalo od najrodjenijeg. Jedna ovakva serija se privodi kraju, a niko ni suzu da pusti. Plakace se kad bude bilo kasno. 

+meleon...

Link to comment

Zato sto ih poznaje u dusu, jbg. Ali najjace mi je sto vidim po netu kako ljudi komentarisu da je Rejlan pokvareni, lazljivi, lukavi smrad, a zaboravljaju da on to sve radi nepatvorenim olosima. Voli i vezuje se narod za lose momke, pa to ti je :D

Link to comment

Zato sto ih poznaje u dusu, jbg. Ali najjace mi je sto vidim po netu kako ljudi komentarisu da je Rejlan pokvareni, lazljivi, lukavi smrad, a zaboravljaju da on to sve radi nepatvorenim olosima. Voli i vezuje se narod za lose momke, pa to ti je :D

 

Pa imas tu dve razlicite filozofije izmesane zajedno. 

 

Prva koja kaze da jedino "losi momci" mogu da igraju prljavo, da spletkare, lazu, zabadaju noz u ledja, dok  "dobri momci" moraju da se drze nekog kodeksa casti i fair playa.  Ljudi koji su odrasli na Hollywood filmovima gde negativac uvek poteze prvi, napada sa ledja, uzima taoce i ko zna sta jos, dok je heroj uvek castan i posten, do granice totalne naivnosti.  Ljudi koji su odrasli na onom starom WWF (sada WWE) gde se jasno znalo ko je bio "babyface" a ko "heel" i kako su se i jedni i drugi ponasali.

 

A druga stvar je i to sto sve zavisi kako i sa koje strane gledas ceo odnos likova u seriji.  Da li su Ava i Boyd i drugi bas toliko losi?  Ili su se mozda sticajem okolnosti nasli u situaciji u kojoj su, jer su se eto rodili u vukojebinama istocnog KY, a ne u nekom gradicu u CT gde je median income $150K a 85% stanovnika fakultetski obrazovano.  I sa te tacke gledista oni nisu bas toliki negativci, jer pokusavaju nesto da urade, da nekako uspeju (na jedini nacin na koji umeju) u zivotu.  Na kraju krajeva to je jedna od verzija americkog sna™, pa veliki broj predaka gorepomenutog drustvenog sloja koji sad odrasta po gated communities/boarding schools/Ivy League colleges, velki broj njih su bili Boyd/Ava/Duffy/Markham svog vremena.

Link to comment

U pravu si, tj. slazem se donekle, Ava je svakako u sivoj zoni. Ipak, Bojd je daleko od momka koji zasluzuje sazaljenje, kao i Markam i njegova ekipa (i veliki broj od ostalih negativaca koje smo videli u seriji). Ok je juriti taj americki san, ali ne bas gazeci preko mrtvih tela i to cesto nevinih ljudi. Oni mogu imati neke druge ljudske osobine (da ne kazem kvalitete) zbog kojih mogu biti dopadljivi u nekim situacijama, ali ipak je prilicno jasno o kome se tu radi. A da je bas sve moralo biti tako jer su odrastali u takvoj sredini i takvom vremenu, jbg. nisam bas siguran. A da ni Rejlna nije cveka, to stoji. Setimo se samo kako je resio svoj problem sa Nikijem Augustinom, npr. Opet, ako je neko spreman da Bojdu progleda kroz prste za sva sranja koja je pravio, sto ne bi i Rejlanu za ovo, itd.

 

Ali zato je zanimljivo. Likovi su sjajni. Kad gledam, imam osecaj kao da zivim sa njima u tom Kentakiju. A maltene sve su snimali u Los Andjelesu i okolini, sto govori da ti likovi nose taj svet i da je serija to odlicno prenela. 

 

Nego, ne rece mi sta je onaj konobar sipao Rejlanu u Markamovoj piceriji. Gledao sam prosle nedelje Johna Wicka i video da i on pije nesto iz iste, ili slicne, buckaste flase. Bila je u krupnom planu, ali opet nisam uspeo da provalim koji je brend u pitanju :D

 

EDIT: probah da guglam. Da li je to ovo? Blanton's?

 

 

 

img01.jpg

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Pazi, ja samo kazem zasto bi neki ljudi videli Avu ili Boyda kao "sive" likove gde ima i dobrog i loseg, kao ljude koji su upali u neku masinu iz koje je skoro nemoguce izvuci se.  Daleko od toga da licno mislim da je nekome ko je rodjen i odrastao u takvoj nekoj sredini jedini nacin da uspe u zivotu da ubija, pljacka, i diluje meth.

 

Edit: A za bourbon - jeste, to je Blanton's, po mom misljenju najbolji bourbon u sirokoj prodaji (naravno Pappy Van Winkle i slicni su neki drugi svet).  Dosta su ga promovisali u seriji, Art ga je, do ove sezone, redovno drzao u svojoj kancelariji i posluzivao njime Raylana i druge goste.  Od kad je serija postala popularna, sve ga je teze i teze naci po prodavnicama.  Kad mi dodje sledeci poslovni put u KY, potrazicu ga tamo, mada meni je bez veze da odatle vucaram nesto sto bi trebalo da se nadje svuda, pre bi donosio neke hipsterske micro distillery bourbone koji mozes da nadjes samo na licu mesta.

Edited by WTF
Link to comment

@ WTF

 

Kapiram sta si hteo da kazes, ima dosta razloga zasto bi ljudi imali razumevanja za Bojda i kompaniju. Zanimljivo mi je da Rejlana sada dozivljavaju kao loseg, da ne kazem skoro kao negativca (doduse, scenaristi su to i hteli da postignu u ovoj sezoni, video sam to u nekom intervjuu jos pre nego sto je sezona krenula, Olifant ili Yost su to najavili), samo zato sto se prema tim likovima odnosi kako se odnosi. 

 

Sto se tice burbona, jel gresim ako mislim da se to kod nas tesko moze naci? :D

Link to comment

@ WTF

 

Kapiram sta si hteo da kazes, ima dosta razloga zasto bi ljudi imali razumevanja za Bojda i kompaniju. Zanimljivo mi je da Rejlana sada dozivljavaju kao loseg, da ne kazem skoro kao negativca (doduse, scenaristi su to i hteli da postignu u ovoj sezoni, video sam to u nekom intervjuu jos pre nego sto je sezona krenula, Olifant ili Yost su to najavili), samo zato sto se prema tim likovima odnosi kako se odnosi. 

 

Sto se tice burbona, jel gresim ako mislim da se to kod nas tesko moze naci? :D

 

Ja Raylana nikad nisam dozivljavao kao negativca, mozda zbog toga sto nikad nisam nesto mnogo gotivio te boy scout type super postene likove.  Po meni svako ko drzi do sebe mora da bude bar pomalo 1 badass i da bude spreman da bar malo savije pravila ako vec nece da ih sasvim prekrsi.

 

A za Blanton's sam prilicno siguran da se u Srbiji ne moze naci, mada sam ja tamo otprilike 10-15 dana godisnje i to vreme bas nesto ne provodim u poteri za alkoholnim napitcima koje relativno lako mogu da nadjem sa ove strane bare.  Znam za jedno mesto u Beogradu gde (nadam se jos uvek) ima 2 neotvorene flase, i to je otprilike to. :D

Link to comment

Slazem se u potpunosti. Mislim da se Rejlan moze svrstati u anti-heroje, svakako je tu negde, a oni su mnogo zanimljiviji od vitezova na belom konju :D

 

Pih, steta za taj burbon, bas bih rado pomirisao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...