Jump to content
IGNORED

Justified


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Zbindžah sve za tri dana, spoilers ahead.

 

Meni ovo sasvim fina sezona, oseća se jak Justified duh, ali definitivno dosta fali Kentucky. Nekako mi je ovaj Detroit i okruženje previše ozbiljno za ovako neozbiljne priče. Justified je oduvek važio za light-watch seriju jednostavnih zapleta isprepletanu pišijadom od likova, negativcima koji nekako žive van zakona ma šta radili i zajebanim kaubojem u 21. veku. Ovde je sve nekako tmurno, sivo, uklapa se u šablon, ali fali dežurni imbecil iz treće generacije incesta, fale neke apsurdne i debilne sitnice koje nekim likovima život znače, fali Wynn Duffy dok gleda ženski tenis

 

Glumac Boyd (razlikovati od lika Boyda) je odličan i lik je classic big bad iz Justifieda, ostali su isto dosta dobri, Rejlan je, a ono taj lik teško da može da omane. Klinka je odlična, i kao lik i kao glumica, toliko često je postala pojava da dečje uloge budu miswritten miscast (ko kaže Californication) da sam baš prijatno iznenadjen. Kraj mi je malo škripao, opet iz istih razloga navedenih gore.

 

Poslednje dve scene su :s_w::s_w::s_w: ćuza je spektakl u malom, a ono na brodu je samo, verujem, najava onog što ćemo dalje da gledamo. Istovremeno jedva čekam i strepim da ne useru (da li postoji termin za ovaj tip osećanja :huh:).

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Zbindžah sve za tri dana, spoilers ahead.
 
Meni ovo sasvim fina sezona, oseća se jak Justified duh, ali definitivno dosta fali Kentucky. Nekako mi je ovaj Detroit i okruženje previše ozbiljno za ovako neozbiljne priče. Justified je oduvek važio za light-watch seriju jednostavnih zapleta isprepletanu pišijadom od likova, negativcima koji nekako žive van zakona ma šta radili i zajebanim kaubojem u 21. veku. Ovde je sve nekako tmurno, sivo, uklapa se u šablon, ali fali dežurni imbecil iz treće generacije incesta, fale neke apsurdne i debilne sitnice koje nekim likovima život znače, fali Wynn Duffy dok gleda ženski tenis
 
Glumac Boyd (razlikovati od lika Boyda) je odličan i lik je classic big bad iz Justifieda, ostali su isto dosta dobri, Rejlan je, a ono taj lik teško da može da omane. Klinka je odlična, i kao lik i kao glumica, toliko često je postala pojava da dečje uloge budu miswritten miscast (ko kaže Californication) da sam baš prijatno iznenadjen. Kraj mi je malo škripao, opet iz istih razloga navedenih gore.
 
Poslednje dve scene su :s_w::s_w::s_w: ćuza je spektakl u malom, a ono na brodu je samo, verujem, najava onog što ćemo dalje da gledamo. Istovremeno jedva čekam i strepim da ne useru (da li postoji termin za ovaj tip osećanja :huh:).

Jel ovo ima na striming platformi nekoj?





...shiit has hit the fan
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

On 3.9.2023. at 0:32, goofs said:

Zbindžah sve za tri dana, spoilers ahead.

 

Meni ovo sasvim fina sezona, oseća se jak Justified duh, ali definitivno dosta fali Kentucky. Nekako mi je ovaj Detroit i okruženje previše ozbiljno za ovako neozbiljne priče. Justified je oduvek važio za light-watch seriju jednostavnih zapleta isprepletanu pišijadom od likova, negativcima koji nekako žive van zakona ma šta radili i zajebanim kaubojem u 21. veku. Ovde je sve nekako tmurno, sivo, uklapa se u šablon, ali fali dežurni imbecil iz treće generacije incesta, fale neke apsurdne i debilne sitnice koje nekim likovima život znače, fali Wynn Duffy dok gleda ženski tenis

 

Glumac Boyd (razlikovati od lika Boyda) je odličan i lik je classic big bad iz Justifieda, ostali su isto dosta dobri, Rejlan je, a ono taj lik teško da može da omane. Klinka je odlična, i kao lik i kao glumica, toliko često je postala pojava da dečje uloge budu miswritten miscast (ko kaže Californication) da sam baš prijatno iznenadjen. Kraj mi je malo škripao, opet iz istih razloga navedenih gore.

 

Poslednje dve scene su :s_w::s_w::s_w: ćuza je spektakl u malom, a ono na brodu je samo, verujem, najava onog što ćemo dalje da gledamo. Istovremeno jedva čekam i strepim da ne useru (da li postoji termin za ovaj tip osećanja :huh:).

 

 

Dobra je sezona. Da, fale ti nenormalni sporedni likovi, ali nisu ih mogli spakovati u 8 epizoda. U pravu je Sludge Factory, dobro je sto nisu forsirali Harlan... ta prica je savrseno ispricana i ne treba je dirati.

  • +1 1
Link to comment

Može, mada je lepše ako si gledao original. Takodje konsenzus je da je original bolji, pa bi te ovo možda odvratilo od gledanja, jer je malo drugačije.

Ali po pitanju razumevanja zapleta, priče, likova - može da se gleda.

  • Hvala 1
Link to comment

Da, osim sto neces bas razumeti glavnog lika, ko je i zasto je takav (i po cemu je to ova sezona "drugacija"). Sto za glavni zaplet ove sezone nije toliko vazno, ali kraj ti nece bas imati toliki znacaj, a i sto kaze goofs nece biti potpuni dozivljaj. 

 

BTW, 

 

Spoiler

ako bude nastavka, mislim da bi idealno bilo da se opet ne vracaju u Kentaki (osim mozda nesto sitno, usputno) vec mi potpuno ima logike da Rejlan ide u konacnu poteru za Bojdom, koji je sad kao neki Boni i Klajd sa ovom ribom (ili kao Stiv Mekvin i Ali Mekgrou iz The Getaway), da ih juri diljem americkog juga ili po Meksiku i da se ovi zabarikadiraju u nekom prasnjavom gradicu i bude pucnjava i sve. Eto tako sam ja to lepo zamislio, samo da snime jos :happy: 

 

Link to comment
Spoiler

Ako se dobro secam, Bojd ima sina kod Ave za kog ne zna da postoji. Mislim da je to dobar osnov za celosezonski zaplet i povratak u Kentaki, možda ne u s2, ali recimo u s3.

U svakom slučaju, malo se pribojavam te druge sezone, ako nam serviraju običan Rejlen juri Bojda scenario, nisam siguran da će to biti dovoljno, već je viđeno. Da je Bojd sad bio negativac umesto Klementa, a da cela priča i sve ostalo ostane isto, ne znam koliko bih zadovoljan.

 

Inače, ta scena u zatvoru, kad drži misu/grupu zatvorenicima je legendarna, pravi pravcati 100% kentaki bojd krouder čiken.

 

Link to comment
57 minutes ago, goofs said:
  Hide contents

Ako se dobro secam, Bojd ima sina kod Ave za kog ne zna da postoji. Mislim da je to dobar osnov za celosezonski zaplet i povratak u Kentaki, možda ne u s2, ali recimo u s3.

U svakom slučaju, malo se pribojavam te druge sezone, ako nam serviraju običan Rejlen juri Bojda scenario, nisam siguran da će to biti dovoljno, već je viđeno. Da je Bojd sad bio negativac umesto Klementa, a da cela priča i sve ostalo ostane isto, ne znam koliko bih zadovoljan.

 

Inače, ta scena u zatvoru, kad drži misu/grupu zatvorenicima je legendarna, pravi pravcati 100% kentaki bojd krouder čiken.

 

 

Spoiler

Moze da se ukljuci i to u pricu, nije lose, plus sto Eva i sin i nisu Kentakiju, nego se kriju ne secam se gde bese, Kalifornija recimo. Imalo bi tu prostora i za sporedne cudake i sve. Eto, resili smo :D

 

Link to comment
  • 3 months later...

Meni je justified jedna od omiljenih serija ali ovo je bre loše. Zaplet obična glupost, potezi likova i tok priče na momente ekstremno stupidni, advokatica užasan miskasting, njen lik takođe zbrzan, nelogičan. 

 

Jedno veliko MEH. 

  • +1 2
Link to comment
  • 3 months later...

pogledao sa zenom ponovo svih 6 sezona "originala" i samo potvrdio top 10 best ever series mesto, a sve kao podsecanje u sklopu 6-omesecnih priprema za primeval. a onda hladan tus - kakav promasaj, kakvo razocarenje i antiklimaks, pa ovo nema veze s "onim" justified :(

potpis na gornji post, jos je @Mil@n bio prilicno blag, ovo je 1 od najbednijih nastavaka serija ikada, true detective level...

  • +1 1
Link to comment

samo za middla, hanka™ justifieda i istocnog kentakija>

 

 

i dalje je lepo kao da je juce bilo.

 

patty :heart:

 

Spoiler

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...